Panický atak, búšenie srdca, úzkosť, či prehnanené sledovanie sa

Príspevok v téme: Panický atak, búšenie srdca, úzkosť, či prehnanené sledovanie sa
SonkaSrnka

Zdravím, chcem vám v krátkosti zdrhnúť môj príbeh.
Som mladé zdravé 21ročné dievča študujúce VŠ, cestujúce, užívajúce si života.
Občas som na sebe pozorovala také divné akoby zachvenie v hrudníku, či zabúšenie srdca, vždy som si povedala, že pôjdem k lekárovi.
Raz v noci som sa zobudila, búšilo mi veľmi srdce, vyľakala som sa.. letela som do nemocnice, prbý lekár povedal, že je to psychika, potom ďalší dvaja. Bola som na kompletnom kardiologickom a endokrinologickom vyšetrení a orgínny pôvod sa vylúčil.
Musím povedať, že odkedy som začala behať po tých doktoroch čomu je mesiac, som úplne iný človek, sledujem sa, bojím a, že sa mi to prihodí... som úplne taká úzkostná.... Proste mm nervy na seba, že z takej silnej osoby akou som bola sa stala hračka vlastných pocitov.
K psychiatrovi sa mi nechce, ja na antidepresívach nebudem... Preto sa chcem opýtať vás, či nejaká terapia, psychológ niekomu z vás nepomohla v rovnakej situácii....
Chcem sa prestať pozorovať.... Proste vraj to také silnejšie zabúšenie, alebo také zachvenie je úplne normálne pri strese troška, že sa to bežne deje .. aj búšenie dlhodobejšie napr večer, že všetko je psychika.... Ako sa toho zbaviť? a mať zasa kontrolu sám nad sebou? Ako také ataky paniky nemám, skôr sa to stále smeruje na to srdce, že i nejako škaredo udrie a ja sa vylakám....
ĎAKUJEM:)

K0000000

!!!!!
Odporucam kazdemu, kto zaziva uzkostne stavy a panicke ataky, aby v prvom rade utekal do lekarne, kupil magnezium, calcium a vitamin D a uzival tieto po dobu aspon 1 mesiaca denne. (Calcium + vit D rano, 1x magnezium na obed + vecer). Po mesiaci sa moze calcium a vit D vysadit a 1x denne uzivat len magnezium dlhodobo. Ak po mesiaci stavy neustupia, az potom sa da potvrdit, ze naozaj ide o psychicku poruchu. Ale mozem zarucit, ze 90% psychiatrickych diagnoz je sposobenych zlou stravou, ktora neobsahuje dostatok mineralov.
Tiez som trpela tetanoiu. Bezni lekari to nezistia, pretoze biochemicke vysetrenie vam na poziadanie nikto neurobi, poistovne ho nepreplacaju. Len v specializovanych klinikach to robia a nie je lacne. Bezna reakcia lekarov je, ze ide o PANICKY ATAK a poslu vas k psychiatrovi!!!

Dejw29

Ahoj Sonka viem že je to tri roky staré ale ak by si si náhodou všimla tento príspevok napíš mi na môj emial david.elias2904@gmail.com chcem sa s tebou porozprávať o panickej poruchy ďakujem ;-)

Zuzica 555

Ja mam tiež také problemy stále si namyšlam nejaké choroby v poslednom čase ma nič nebavi nikam nechodim iba sedím doma pri nete, spávať nemôžem a s tým bušením srdca sa ja budím každé ráno , prestym som strašne rada spávala bola som spachtoš no tetaz aj keď zaspím večer stále sa budim proste nemôžem spávat dobre už si ani nepametam kedy som sa naposledy dobre vyspala, a ráno keď sa zobudim tak mi ide srdce vyskočit z hrude ekg mam taktiež v poriadku , ja si to uvedomujem že som sa proste zbláznila....

Pollyna

lienka-33 ty teda vies cloveka povzbudit....."Osrdce sa bojí každý,zo stresu dnes bežne dostanu infarkt 30-tnici."

toto by si nemusla vravel na chate o panickych atakoch a buseni srdca....

Pollyna

lienka-33 ty teda vies cloveka povzbudit....."Osrdce sa bojí každý,zo stresu dnes bežne dostanu infarkt 30-tnici."

toto by si nemusla vravel na chate o panickych atakoch a buseni srdca....

iiiivvv

bez doplnenia výživy to nepôjde máme to doma vyskúšané, alovera gel 2xdenne po poldeci a zaberá to má všetky aminokyseliny a hlavne ten serotonín ktorý mozog potrebuje aby fungoval no a nehovorím o vitamine B,b6 a minerály ani sám nevieš,ktoré tvoje telo stráda a hlavne nemôžeš ich užívať samostatne lebo sa nevstrebú tak je to nanič...skúšali sme hocičo -nič nezaberalo tak fantastický ako gel, len nestačí jedna bandaska treba 2,5 mesačne aspon po dobu polroka...pretož zjavne je telo vyšťavené,prekyslené.

stillichon

ahoj dariniak, ked som si precital tvoj pribeh-to som cely ja :) psychika mega svina. natahujem sa s nou uz 10 rokov a vzdy ked mam pocit, ze toto mam uz zvladnute, pride teror na uplne inom fronte. teraz zrovna mam dychanie aj ja. mal som to asi 3 roky dozadu, preslo to a teraz sa to vratilo. kupili sme si novy byt a stacilo, ze som mal chvilku pocit ze tam je tazky vzduch a ze sa mi tazko nadychuje. celemu tomu nerozumiem. nepovazujem sa za hlupaka-robim inziniera v zahranici, tiez mam pocit ze mam skvely zivot a predsa si s tym neviem poradit. ako moze nieco, co je moja sucast, ma naschval tyrat? aj ked si milionkrat poviem, ze som zdravy, nic mi nie je, je to len psychika, proste to neodide...ako keby to bolo niekde zakodovane. niekde v podvedomi a obycajne vnutorne presviedcanie je na to prislabe. neviem ako na to.

stillichon

ahoj dariniak, ked som si precital tvoj pribeh-to som cely ja :) psychika mega svina. natahujem sa s nou uz 10 rokov a vzdy ked mam pocit, ze toto mam uz zvladnute, pride teror na uplne inom fronte. teraz zrovna mam dychanie aj ja. mal som to asi 3 roky dozadu, preslo to a teraz sa to vratilo. kupili sme si novy byt a stacilo, ze som mal chvilku pocit ze tam je tazky vzduch a ze sa mi tazko nadychuje. celemu tomu nerozumiem. nepovazujem sa za hlupaka-robim inziniera v zahranici, tiez mam pocit ze mam skvely zivot a predsa si s tym neviem poradit. ako moze nieco, co je moja sucast, ma naschval tyrat? aj ked si milionkrat poviem, ze som zdravy, nic mi nie je, je to len psychika, proste to neodide...ako keby to bolo niekde zakodovane. niekde v podvedomi a obycajne vnutorne presviedcanie je na to prislabe. neviem ako na to.