Panický atak, búšenie srdca, úzkosť, či prehnanené sledovanie sa

Príspevok v téme: Panický atak, búšenie srdca, úzkosť, či prehnanené sledovanie sa
SonkaSrnka

Zdravím, chcem vám v krátkosti zdrhnúť môj príbeh.
Som mladé zdravé 21ročné dievča študujúce VŠ, cestujúce, užívajúce si života.
Občas som na sebe pozorovala také divné akoby zachvenie v hrudníku, či zabúšenie srdca, vždy som si povedala, že pôjdem k lekárovi.
Raz v noci som sa zobudila, búšilo mi veľmi srdce, vyľakala som sa.. letela som do nemocnice, prbý lekár povedal, že je to psychika, potom ďalší dvaja. Bola som na kompletnom kardiologickom a endokrinologickom vyšetrení a orgínny pôvod sa vylúčil.
Musím povedať, že odkedy som začala behať po tých doktoroch čomu je mesiac, som úplne iný človek, sledujem sa, bojím a, že sa mi to prihodí... som úplne taká úzkostná.... Proste mm nervy na seba, že z takej silnej osoby akou som bola sa stala hračka vlastných pocitov.
K psychiatrovi sa mi nechce, ja na antidepresívach nebudem... Preto sa chcem opýtať vás, či nejaká terapia, psychológ niekomu z vás nepomohla v rovnakej situácii....
Chcem sa prestať pozorovať.... Proste vraj to také silnejšie zabúšenie, alebo také zachvenie je úplne normálne pri strese troška, že sa to bežne deje .. aj búšenie dlhodobejšie napr večer, že všetko je psychika.... Ako sa toho zbaviť? a mať zasa kontrolu sám nad sebou? Ako také ataky paniky nemám, skôr sa to stále smeruje na to srdce, že i nejako škaredo udrie a ja sa vylakám....
ĎAKUJEM:)

SonkaSrnka

dagmara007: tiež to isté? nemohla by si mi napísať viac? fakt sa už musím presviedčať, že nie som blázon dopekla :D

redka: neberiem nič, nič mi nenapísali.. len obvodna neurol 0,25 ale ja keď nemusím tak neberiem

vuala.ca: niečo podobné prežívam..stále vyhľadávam spoločnosť... ale dopekla doteraz mi nič nebolo a teraz neviem sama so sebou naložiť normálne? veď len si sedím pri telke a tak mi bucha..fuj.. ja tiež tak magnezium, čaje.. a neurol keď už je veľmi zle...

baby, ak by ste boli také dobré napíšte mi na fb SonkaSrnka
budem vám vďačná :)

vuala.ca

Ja som to mala od 25 a trvalo to asi 5 rokov.Buchalo mi srdce a isiel na mna strach.nikde som nemohla ist sama ani v aute som nemohla byt sama.akoby som mala kazdu chvilu umriet.bolo to hrozne.pomohol mi magnezium a neurol a musela som sa presvedcit ze si to len nahovaram. Je to panicka porucha alebo tetania R29.0

dagmara007

Ahoj, poznam, mam to tiez :D....takisto studentka, 24 rokov. Ja uz viem, ze je to psychika....musis sa ukludnit...rozptyluj sa, aby si na to "zabudla"....ja to mam uz od cca 19, a tak na casy....pol rok pokoj, potom zase haluzim chvilu