Jojo efekt

Príspevok v téme: Jojo efekt
luciano

Asi pred dvoma mesiacmi som začal chudnúť a to tým, že som upravil stravovanie. Za mesiac som schudol asi 9 kg. Úprava stravovania spočívala v tom, že som jedol cca polovičné porcie, ako pred tým. Lenže zrazu po mesiaci, hoci v stravovaní som nič nezmenil, som začal opäť priberať a pribral som 5 kg. Čiže nastal jojo efekt v plnej jeho paráde.Som z toho nešťastný, pretože už aj tak hladujem a neviem, či znesiem ešte väčšie hladovanie ako doteraz. Pričom pripomínam, že som aj upravil zloženie stravy, jem veľa zeleniny a ovocia, pečivo som úplne vylúčil, podobne aj tučné jedlá, údeniny a podobne. Nemáte niekto s týmto javom skúsenosti? Čo na jojo efekt najlepšie pomáha?

redka

skus to... mozno by si schudol aj len tou upravou stravy, mozno netrebalo upravovat velkost porcii... mozno preto naslalo to jojo...

luciano

Redka, takže ty hovoríš, že mám začať jesť normálnu stravu a normálne porcie. Na tom niečo je. Jojo efekt raz musí prestať. Ďakujem ti za radu...

redka

...skus jest normalne porcie tej upravenej stravy... myslim ze si naplasil telo tym, ze mu davas malicko a ono si teraz robi zasoby... takze porcie normalne a tie veci co si vylucil nadalej nejedz... skus este principy delenej stravy a paleo stravovania...