Pásový opar?

Príspevok v téme: Pásový opar?
eMkej

Pred dvomi dňami som pocitila svrbenie v oblasti pásu ( posledné rebrá na pravej strane) a následne sa mi vyhodila vyrážka.Svrbí to len velmi málo vyrážky vyzeraju ako typické pri pásovom opare no je mi málo a yaberajú asi len 3cm . zatial ma nič nebolí a vyrážky ani nehnisajú. Stretol sa s tým niekedy niekto? ako to mám riešiť?

laura36

mojej 6 r dcerke sa nieco take urobilo na vnutornej strane stehienok, asi 3 take divne vyrazky, nevedela som, co to je, ci z ovocia...kremovala som jej to nechtikovym kremom. az ked sa to mne vyhodilo na ustach, zistila som, ze je to opar, netusila som, ze sa to moze spravit aj inde ako na pere a to sa u mna prejavilo prvykrat v zivote... Takze infekcne to je aj prenosne a to vysoko, ta tu nepiste hluposti ze nie. Natierala som to Zoviraxom, vysusilo sa to a potom jej tam zostali take kruhy cervene a stred uz vyhojeny biely. Dala som jej nejaku mast nato na predpis, co mala kedysi na ekzemik a vyhojilo sa to pekne. Boli zrovna vianoce, nechcela som chodit po pohotovostiach, inak by som sla k lekarke s nou.

ni-ka

RNG-skor nez to napadlo nervy??ved pasovy opar pretrvava v nervoch po prekonani ovcich kiahni...je to nervove ochorenie, nie kozne...to len samotny zapal nervov sa prejavi casom aj na kozi...takze pasovy nezacina vyrazkami, ale bolestou a palenim v oblasti kde sa nervy zapalia a po par dnoch sa vyhodia pluzgiere, cize nervy su zasiahnute vzdy.
A je to bolestive ochorenie, takze ja si stale myslim ze autorka temy nemala pasovy opar

RNG

Nuz ked to dostala moja zena, ja som veru necakal ani hodinu a dal je chaparal(2 x 1 gram) , monolaurin(2 x 5 gramov), collostrum(15 gramov prasku do mlieka-mix) , vyssie davky vitaminu C (10 gramov ester C), tiez selen a zinok a tak sme to potlacili za niekolko dni, skor nez to napadlo nervy. Ona to mala hlavne na tvari, co je extra nebezpecne, lebo to bolo len centimetre od oci a mozgu.
Chyba bola, ze sa mi s tym priznala az po 3 dnoch, takze virusy dostali moznost sa rozsirit, a tak to trvalo az 8 dni, kym zacali vyrazky miznut.
Samozrejme, ako spravna zena prestala vsetko brat, ked problem navonok zmizol a po 3 tyzdnoch sa jej vyhosili dalsie vyrazky, na stastie vtedy nezavahala a presla aj sama dobrovolne na tie menovane doplnky a za 3 dni bolo po vyrazkach. Teraz je uz mudrejsia, lebo brala colostrum, hoci v mensihj davkach aj neskor, po zmioznuto vyrazok, a monolaurin berie dosial, aspon jeden krat denne, hoci je to uz vyse 2 mesiacov co to potlacila.
Mimochodom, aj ja beriem monolaurin, raz denne, kedze zaroven obiehaju rozne ine viralne infekcie, kazdy druhy je chory alebo tesdne po chorobe, nie prilis vaznej, ale mne napr znicili vyrobu kyselin v zaludku, takze nie je to nic nevinne. Vnucka mala dokonca velmi prudky priebeh nejakej viralnej, teplotu az 41.6, skoncikla, v nemocnici na pohotovosti, medzitym jej syn daval colostrum v masivnych davkach a chladil hlavu, takze o 3 hodiny neskor ju prepustili z pohotovosti, kedze nic nenasli. Horucka 41.6 a nic nenasli!!! Kedze to malo tak rychly priebeh, jedine co sa tak rychlo moze vybudovat a znicit su viralne nakazy,. hoci dosial, nevieme, o ake sa jedna. Ani u vnucat, ani u mojej zeny, ani u mna, hoci vsetci sme postupne cez rozne viralne nakazy za sebou presli. Teda okrem pasoveho herpesu(VZV), lebo ten sa jasne prejavuje navonok vyrazkami.

5.5 elsa

na tom nezáleží či si to mala 1x,mala si ísť k lekárke,inak tvoja vec,ja som išla ihneď k obvodnej tá ma poslala ku kožnej, musela som čakať dva dni lebo mala dovolenku, tak som išla potom, tak to som ja mne na zdraví záleží,dala mi lieky a pomohli aj masť na popraskanie,ako si to budeš riešiť je na tebe.....

Nefritova

no tak ako, kde som asi tak mala ist cez sviatky? vsetci mali dovcu a naozaj sa mi nechcelo ist s tym na pohotovost, kedze vacsinou to tam chodi tak... no to je jedno. ale som si guglila, ze sa to da v kludovom rezime zvladnut a antivirotika sa nasadzuju az vo velmi tazkych pripadoch. jasne, ze keby to mam na tvari (oci, usi) tak na pohotovost naklusam, kezde tam hrozi poskodenie oka, sluchu (to mi ujo gugl povedal) ale toto som si vravela ze zvladnem a po novom roku sa uvidi. no a teraz vidim, ze to vyrazne ustupuje, tka teraz uz nemam dovod s tym dakam ist. ale moja rodina bola z toho zhrozena, hlavne chlapi a vsetci ma posielali k lekarovi
inak, som to mala prvy raz, nikdy som to este nemala, maximalne herpes na ustach

5.5 elsa

Nefritova až ti to napadne celý nervový systém tak sa nečuduj aj to hrozí, ak ti nedá poriadne silné lieky potom už sa nepostavíš takto hazardovať zo zdravím,ale tvoja vec :)

ni-ka

nefritova- aj ja som ho mala nad zadkom, tiez zasiahnuty nerv, no ukrutna bolest...a tiez som to mala na sviatky, presne na silvestra min. rok...ale mne doktorka dala antivirotika takze hned na druhy den to prestalo boliet uplne...a potom sa casom dohojili aj pluzgiere

Nefritova

no ja som mala teraz cez sviatky, a mne to napadlo nerv sedaci. mne to naopak zacalo ako neznesitelna bolest nohy, tak ze som krivala az a az na druhy-treti den sa mi vyhodili pluzgiere na polke zadku a potom este na clenku lavej nohy za par dni, som mala lavu stranu chytenu. a vyrazky sice boleli a palili ale ovela viac bolel ten nerv, mi to vystrelovalo az do chodidla. a rovno sviatky, vsetci lekari dovolenky, no bolo to vesele :D teraz mam este pluzgiere ktore doznievaju ale uz su uplne nevyrazne a v pohode. ten nerv ma uz neboli ale obcas pocas dna tiez taka neznesitelna bolest mi tam vystreli ale len na chvilu a potom to zmizne. kedze som nesla k lekarovi a na pohotovost sa mi s tym nechcelo, tak som si sama nasadila vysoke davky Bkomplexu a vysoke davky D3ky, 2000 jednotiek denne. pluzgiere som si natierala kremom s organickou sirou (MSM), takze asi aj preto je to za pomerne kratky cas velmi slusne uz :)

RNG

Pasovy herpes tj virus VZV je prudko infekcny, preto ho velka vacsina ludi v detsve dostane a vybuduje si nan dost znacnu imunitu. V tele sa do smrti udrzi v malycy mnozstvach co podporuje imunitu. Ale z masivnej davky dotykom vyraziek mozes dostat do tela viac, nez je v tom case telo schopne zlikvidivat, tj viac, nez kriticke mnozstvo a potom znova dostanes vyrazky.
Samotne virazky sice bolia a svrbia, , ale nie prilis. Az neznesitelna bolest je ale ked tento virus napadne nervove obaly, myelin, pripadne aj mozog a oci.