Rakovina pľúc?

Príspevok v téme: Rakovina pľúc?
Sausage 90

Dobrý deň, píšem po úplne prebdenej noci. Od piatku ma trápi celodenný suchý kašeľ. Žiadna zvýšená teplota, zdurené uzliny, plný nos, nič. Dokonca ani nevykašliavam žiadne hlieny, aj keď sa o to snažím. Akurát hneď po prebudení vykašlem tmavozelený hlien, potom už nič.

V pondelok som bol u lekárky, kt. ma popočúvala a predpísala mi antibiotiká UNASYN, kt. zatiaľ vôbec nezabrali. Neposlala ma RTG, len na EKG. Strašne sa bojím, že je to rakovina pľúc. Mám len 30 rokov a fajčil som asi 1-3 cigarety denne po dobu cca. 5 rokov. Od septembra som nemal žiadnu cigaretu. Pracujem v kancelárskom prostredí.

Prosím o radu
Ďakujem

[zruseny35]

Sausage90...pri rakovine by si ležal ako "drevo",nevládal by si chodiť,len vliekol za sebou nohy,zhodil minimálne 5-10kg za mesiac, mal horučky alebo nie.a hlavne by si kašlal KRV.A mal by si pocit,že na hrudi mas položene vrece cementu.
Ten zeleny hlien je len prejavom mala tekutín (piješ denne 1,5l ? ) a nedostatku C-vitamínu -1000mg na tu flašu,nie naraz !(supni si ho do tej nemineralizovanej mineralky) za izbovej teploty.Ak je to nejaky bacilček,ten celaskon to naraví do 3 dní.Ja s tým problemy nenam už.
Možno ťa zbytočne vyplašilo len "sucho v kancly" a ak nie,toto su zaklady bez ktorých sa ti plucne nepolepší,zbytočne ti daju aj "zazračne lieky".

dusanuds

Prispieva k normalizácii a zlepšeniu funkcie v rôznych bronchopulmonálnych ochoreniach, bráni rozvoju dýchavičnosti a bronchospazmu.

Pri ochorení pľúc a priedušiek na rôzne etiológie u pacientov s metabolickými poruchami, ktoré vedú k arteriálnej hypoxémie, intersticiálna pľúcna endothelium a epitel priedušiek, ktoré v konečnom dôsledku, je pokles pľúcnej ventilácie a rozvoj respiračného zlyhania. Pre normalizáciu a korekcia patologických zmien v pľúc a priedušiek systému, čo vedie k ochoreniu rôznych etiológiou, bol vyvinutý typ citamínov “Bronchalamin.”

Má selektívny účinok na tkanivových buniek bronchopulmonálného systému, normalizuje jeho funkcie.
Zabraňuje vzniku bronchospazmy a obnovuje poškodený bronchiálny epitel.
Urýchľuje obnovu funkčné aktivity pľúc a priedušiek u akútnych a chronických respiračných ochorení infekčné a neinfekčné pôvodu, znižuje dýchavičnosť a astmu.
Doporučené športovcom pre zvýšenie dýchacej rezervy a pre fajčiarov zníženie rizika ochorenia.
Klinické štúdie “Bronchalamin” boli vykonané u 98 pacientov s chronickou astmatickou bronchitídou, pacientov s chronickým kašľom, väčšinou v dopoludňajších hodinách, celková slabosť, dýchavičnosť pri námahe, opakujúce sa útoky dýchavičnosti, poruchy spánku, bolesti hlavy. “Bronchalamin” použitý v adjuvantnej terapii. V klinických štúdiách, všetci pacienti podstúpili komplexné vyšetrenia vrátane klinických a laboratórnych testov.
Podľa výsledkov klinických štúdií zistila, že používanie “Bronchalamina” u 68% pacientov s chronickou bronchitídou zlepšenie celkového zdravia, znížila sa frekvenciu kašľa a dusenia. Pozitívna dynamika pľúcnych počúvaní vo forme zníženia šelestu, a normalizácie mikroskopického obrazu bronchiálnych sekrétov, čo je odrazom všeobecného trendu znižovania zápalových a bronchospastickou príznaky ochorenia. Štúdie funkcie pľúc ukázali náhradu patologického procesu v pľúcach. Použitie “Bronchalamina” malo pozitívny vplyv na dynamiku procesu..

Klinické štúdie preukázali, terapeutickú účinnosti “Bronchalamina” a možnosť jeho využitia v liečbe a prevencii rôznych ochorení pľúcneho systému.

Pozitívne výsledky boli tiež získané pri použití “Bronchalamina” u vrcholových športovcov. Bolo zistené, že v procese prípravy športovcov na účasť v súťaži môže zvýšiť sadzby aeróbnej kapacity a pulz kyslíka, zvyšuje dýchaciu rezervu, ktorá viedla nielen k nárastu fyzického výkonu o 15-20% v porovnaní s pôvodnou, ale mali zvýšený výkon až do konca športovej sezóny.

Optimálne je komplexné aplikácie “Bronchalamin” s “Thymusaminom” s astmou “Coraminom” – pľúcne a kardiovaskulárne ochorenia, ochorenia dýchacích ciest, alebo oslabená imunita.

sudo

Mal som niečo podobné pred viac než dvoma rokmi, kašľal som týždeň, dusilo ma stále, iné zdravotné problémy som nemal. Nebol som doma a nemohol som sa dostať k doktorke, ale keď som sa k nej dostal tak mi predpísala Azibiot, tri tabletky. Každý deň som užil jednu, po troch dňoch bolo po kašli.

5.5 elsa

tmavozelený hlien to je hnis nie? a keď si bol u doktorky :) keby mala na také niečo podozrenie tak už by ťa poposielala na rôzne vyšetrenia,myslím že sa jedná o nejakú infekciu,baktérie,hnis,zápaly a tak, zrejme ti dala slabšie lieky ak nepomôžu potom ti dá silnejšie ak ich doberieš a nepomôžu choď tam znova....

ni-ka

tak u CHOCHP je dychavicnost az v pokrocilom stadiu...
a alergia moze prist kedykolvek, v akomkolvek veku...moj brat ma alergiu a pritom nie je alergicky na nic konkretne...ale ak neberie antihistaminika tak ma suchy kasel a rano vykasliava husty hlien...
a rakovina sa neprejavuje len kaslom, co tak bolest na hrudniku, stazene dychanie, unava, slabost a vycerpanost, ubytok na vahe, nechutenstvo?
moja kamaratka ma nador na plucach a ver mi ze vobec nekaslala...
skus to spomenut obvodnemu a nechaj sa poslat alergoimunologovi a daj si urobit krvne odbery.

Sausage 90

Nika, tiez som najprv na rakovinu ani nepomyslel, ale postupne ako som si prechadzal jednotlive choroby dychacich ciest som kazdu okrem tejto postupne vylucil..

Dychavicnost? NIE .Zakladnym priznakom CHOCHP je dychavicnost, a tu nemam. Nadychnem sa aj vydychnem lahko. Este pred Silvestrom sme boli na ture a vsetko OK.

Teplota? NIE. Ani len zvysena. Poctivych 36,6

Upchate dutiny? NIE. Nemam problem dychat len nosom.

Vykasliavanie hlienov? Velmi mierne, akoby na silu.

Alergia? Teoreticky, ale nezmenil som prostredie, takze neviem na co by mohla byt.

Jedine co ma trapi, je od piatku neprestajny SUCHY KASEL kazde 2-3 minuty, zatial bez zmeny aj napriek antibiotikam. Fakt neviem co s tym..

Lulu2011

inak na starom pracovnom mieste sa mi strasne zle dychalo, vkuse som fufnala, ale bez hlienov, soplenia, ako sme sa prestahovali do nových priestorov zmizlo to, stare koberce tiez urobia svoje