Euthyrox verzus L- Thyroxín

Príspevok v téme: Euthyrox verzus L- Thyroxín
Iren 1

Keďže, máme na SK tieto dva hormony, chcela by som vedieť, ktorí z nich je menej agresívny.
Zaujímalo by ma, či má niekto z vás s nimi skúsenosť a ktorí vám lepšie vyhovoval.
Ja viem najlepšie by bolo, keby sne nepotrebovali ani jeden, ale keďže už ho musíme brač, tak čo s najmenšími potiažami.
V zahraničí je viacej druhov tohto lieku na výber u nás bohužiaľ iba dva.

marcel21

Iren
zatial mi je v pohode,
vysledky krvi budu bud.tyzden a na sono mam isť vo feb.
poviem ti to takto, mam neake problemy zdravotne a poslali ma na kontrolu štitnej,očnému a pod. lenže mi tu mame taku doktorku že ona predpisuje euthyrox asi každemu,aj tomu kto nema problemy.
ja mam problem niekde inde len musím ešte patrať.

Iren 1

Marcel, a ako ti je teraz bez Euthyroxu a čo výsledky na š.ž. ?
Ja ti verím, nakolko mne sa všetko zhoršilo keď mi nasadili Euthyrox a dovtedy mi bolo dobre a tak ma nik už nepresvedčí, že tento liek mi pomáha, naopak urýchľuje stárnutie.
Zrejme si sa vrátil ešte z krátkej cesty, keď to ešte ide, ale u mňa už nie...zle s hormonmi a zlé bez nich.
RNG má pravdu v jednom, že nám dodávajú iba jede hormon T4 a my by sme potrebovali liek s oboma týmito hormonmi - teda kombinovaný, lebo nie každému sa T4 v tele premení na T3. ktorí je potrební na náš metabolizmus .
Šťastní sú tí, ktorím Euthyrox, alebo L- thyr. dobre konvertuje a my ostatní potrebujeme aj lie k T3, ktorí u nás nie je, ale niekedy tu bol.

marcel21

ja osobne som musel euthyrox 25 po 2 mesiacoch vysadiť. tlaky v hlave,rýchle bušenie srdca,v oblasti ladvin som mal divne pocity a takmer zo všetkého velky stres, po dvoch dňoch od vysadenia mi všetky tieto ,,vedlajšie učinky" zmizli i keď doktorka hovorila že to mam z chrbtice :)

RNG

Euthyrox je synteticka nahrazka hormonu stitnej zlazy T4. Stitna zlaza vyraba aj ovela aktivnejsi hormon T3 a zrejme aj ine latky, ktore su zatial slabo zname.

vysvetlenie

to je jedno aka firma ho vyraba,kazda sarza daneho lieku predtym ako sa dostane na trh podlieha prisnym skuskam,ktore su regulované ustavmi pre kontrolu lieciv.
Ak ti lekar predpise davku 50mikrogramov euthyroxu, tak ti farmaceut moze vydat len liek s rovnakou silou teda 50mikrogramov l-thyroxinu, nemoze ti dat inu, ani viac ani menej.
učinna latka thyroxin-je len substituciou, to znamena je len nahradou za hormony, ktore uz tvoja zlaza nedokaze syntetizovat.On nevylieci,ale zabezpeci jeho ucinky.
Ja mam znizenu cinnost na autoimunitnom podklade,uzivam tento liek od svoji 10rokov, takze je to uz 14rokov.

Iren 1

Hypo mám aj ja ale tiež záleží na akom podklade a fakt zrejme záleží, ako ho telo prijme...inak ráno po užití behán na WC.

Iren 1

vysvetlenie,
Euthyrox - už nie je ten čo býval a už ho vyrába iná farmac. firma.
Počet tabletiek áno rovnaký sila nie.
Fakt neverím, že tento hormon nikomu neškodí a pomáha...no nelieči iba doplňa chýbajúci hormon. A poznám všetkých v okolí, ktorí s ním len priberajú a sú tiež v začarovanom kruhu, tak ako ja nič som nedosiahla zmenou hormonu, skôr naopak, vrátim sa k E.