Problemy s priatelkou

Príspevok v téme: Problemy s priatelkou
Ingrid445

Chcela by som sa vas spytat na nazor. Dlhsi cas som poznala jednu zenu, neboli sme kamosky, len zname z videnia viac menej...nase deti sa spolu hravali, takze som ju poznala zbezne. Raz ma poprosila, ci by som jej nepozicala peniaze, ze ma problemy s manzelom, ze je nezodpovedny a neplati jej, ze od nej odisiel a neziju spolu dlhsiu dobu a ze nema zaco detom ani veci do skoly nakupit. Samozrejme, pozicala som jej a ani som to nechcela nazad vratit. Este sama som jej okrem penazi dala nejake skolske pomocky, co sme mali doma nazvys.Nepresiel mesiac a oslovila ma s prosbou , ci by som jej zas nepozicala, ze jej trea zaplatit najom, kedze nema peniaze a zas nadavky na manzela...odmietla som s tym, ze to uz je velky vydaj a ja sama mam svoje vydaje, takze nie, ze nepoziciam, tak aspon o mensiu sumu ma zas popytala, dala som jej zas a toto sa proste zacalo pravidelne kazdy mesiac opakovat. Prosby, lutovanie sa, ohovaranie manzela, ked som sa zatajovala bombardovanie spravami...nevydrzala som to uz a nakontaktovala som sa na jej manzela. Samozrejme mi porozpraval uplne inu verziu ich spolocneho zivota, zistia som, ze maju vela poziciek a hypoteku a ze nie len on je na vine ich nemozneho vztahu a socialnej situacie. Rozhodla som sa ju konfrontovat s tymto zistenim, samozrejme najprv padli vycitky, ze co ja co mam sa vyzvedat u jej muza a potom prosba , nech s nim viac nehovorim a nepocuvam ho co mi hovori, ze my dve sme kamosky a nie on je moj kamos, ze mam jej drzat stranu, tak som povedala, ze ja stranu nedrzim nikomu, ale ze vidim aj v nej chybu, hlavne tu, ze nikde nepracuje a nepodiela sa spolocne na plateni ich pohladavok a vyzivy deti, naco som si vypocula tisic vyhovoriek preco nepracuje a ze on je svina...nastvala som sa a prerusila som s nou kontakt.Priviedlo ma k tomu aj zistenie, ze coraz castejsie sa zaujima o mojho manzela,ma nanho blbe sexualne narazky, ked sme spolu a pocula som o nej, ze v tomto smere si rada da povedat...nechcela som riskovat, ze kvoli mojej hluposti a pomoci, sa este dozijem toho, ze mi zvedie muza :D. Aky mate nazor na taketo priatelstva?Co by ste vy robili?

MultiLevel

Chapem, ze zivot je rozny a mnohe situacie nas vedia dohnat k zufalym cinom, ale pozicat si, aby som vratila pozicane je neskutocna nezodpovednost...clovek ostava v bludnom kruhu z ktoreho niet vychodiska. Cize ak niekedy pozicat, jedine rodine, ak su v nej dobre vztahy, nikdy nie kamaratom, kamoskam.
Myslim, ze ti to tu uz islo navrhli, prerus s nou akykolvek kontakt. Malo ta varovat to, ze ked si sa jej dlhsie neozvala zacala ta bombardovat spravami...Dnes to uz vies a poucila si sa.
Do problemov sa nedostala s rodinou preto, lebo je to rozumna zena a niekto ju napriklad oklamal, ale preto, lebo je nezodpovedna, klamarka, neschopna riesit svoju situaciu s rozumom

Ingrid445

Ponukla som jej niekolko tipov na pracu, povedala, ze nemoze pracovat, lebo jej najmladsie dieta ma 5 rokov a ona nemoze ist do prace.Ze kym bude v praci kto bude s detmi, ze nikoho nema, hoci ma mamu, aj sesternicu aj sestru, ale ze jej nikto nepomoze...ked ale potrebuje ist niekam vecer...tak vzdy sa niekto na postrazenie najde u nej...

5.5 elsa

ak by chcela dobrá kamarátka zdôrazňujem dobrá čo sa poznáme dlhé roky a tiež pre mňa niečo urobila, požičať ok dobre,ale pomohla by som jej aj nájsť prácu,už tam bol signál že nabudúce bude chcieť znova či potrebovať,ak by som vedela o nejakej práci tak som jej vybavila.

Ingrid445

doubledog: mas uplnu pravdu.Ludom nepomozeme tym, ze im dame chlieb, ale tym, ze ich na ten chlieb naucime robit...

doubledog

hlavne si uvedom, ze ty si jej tymi peniazmi nepomohla.
to si len nahovaras.
prave naopak, pozicanim penazi si jej uskodila.
podporila si jej lenivost a drzost a pocit, ze niekto iny je za nu zodpovedny.

Ingrid445

ja od nej nechcem nic z toho, co som jej dala spat. co som jej dala, dala som jej to, nie pozicala a dala som jej to rada, ale trapi ma, ze sa na mna doslova zacala spoliehat, toto uz mi je neprijemne. hlavne preto, ze ona sama si praccu nehlada, sedi doma a ja makam, aj ked mam male deti. Keby som videla, ze ma jednu alebo viac prac, ako maju ine zeny, ale ze aj napriek tomu to sama nezvlada, rada by som jej aj pravidelne pomahala, lebo by som vedela, ze tie peniaze si zasluzi, ale takto rozhodne sa necitim spokojne, aj ked viem, ze ked spravim nakup, tak to budu mat deti, lebo tam nakupim co oni potrebuju, no deti maju rodicov a ked si rodicia zvyknu na taketo socialne dary, tak ich nic neprinuti makat.

5.5 elsa

v dnešnej dobe ešte aj dávať nie požičiavať peniaze cudziemu človeku je dobrá blbosť,ale čo už si jej ich dala, dobre si spravila že si sa s ňou prestala baviť,máš ponaučenie do budúcna,nezačni sa s ňou znova baviť,lebo ti aj muža preberie :D ,keď nemá na pomôcky do školy na to sú úrady nech sa obráti tam .....

Maoam

vies, odhalit druheho nie je mozne hned, zvlast profikov, ale casom zistis, o com sa toci a ako fici (ona/on)

neda sa to vzdy hned, ale ked toho druheho viac pozorujes a davas pozor na specificke signaly, tak to zistis

druhykrat sa ti to nestane

ohnivko

ja teda držím palce tebe, si dobrá duša, pomohla si
ale radčej od nej ďalej a manzelovi by som vsetko uprimne povedala