Prve skusky na VS som totalne pokaslala

Príspevok v téme: Prve skusky na VS som totalne pokaslala
Erika5642

Nespravila som ich pritom som sa ucila co som sa ucit mala aj som si myslela ze to zvladnem lavou zadnou a zrazu z jednej strany FX z druhej strany FX. Neviem mozno som nepochopila co odo mna chceli ale je mi z toho totalne na nic. Teraz mam pocit ze nrspravim ani jednu a zr sa uplne zbytocne budem ucit. Doteraz na zakladnej a strednej som mala dobre znamky a zrazu hentak sprosto zacat skuskove obdobie. Moze mi niekto povedat co sa stane ak nespravim ziadnu :(

Biobajo

Syn je prvák na UK v Nitre a nespravil matematiku...aké sú možnosti pre neho? Musí opakovať predmet ?Prosím poraďte, ďakujem.

miki24

LMmarika, nemyslím si vždy môže byť horšie :D Môj prvý semester má dosť pobavil robil som si neskôr viac menej srandu z toho. Ja som nespravil prvých 6 skúšiek čiže, aby za 10 dní som ich potom spravil všetky :D Pričom niektorí boli takí ako píly, ale posledný krok im ušiel. Jedna až dve stratené bitky až toľko neznamenajú a bojuje sa až do konca. Treba si nájsť systém a nenechať sa otráviť. Mne teraz na inžinierovi prvá predtermínová uletela, ale už som sa dostal do toho a urobil 4 za tento úvodný týždeň, čo je dobrý výkon. Čiže všetko je len o systéme a treba chytiť ten správny grif potom to ide aj na najlepšej vysokej škole v danom odbore. Hoci chápem, že začiatky bývajú zložité. Osobne mne o známky až tak nejde. Snažím sa v prvom rade skúšky robiť tak, aby mi vyšla skúška už bez zápočtu aspoň na tých 50 bodov, aby bol kľud.

LMarika

"Na Polnohospodarskej v Nitre je vraj zase jeden vyucujuci, ktory..." opravujem po sebe blbu tlacovu chybu, nie gramaticku, dobru noc!

LMarika

Este nieco - vysokoskolski pedagogicki pracovnici mavaju vselijake "muchy". Existuje napriklad taky ten typ profesora, ktory na prvy termin vsetkych, ale naozaj vetkych zo skusky vyhodi. Vyhodi aj tych, ktori toho vedeli viac ako on sam. Je to skodoradostny typ cloveka, ktory sa zamerne snazi studentov takymto sposobom psychicky zdeptat a potom sa vytesuje z toho, ako na chodbe zroneni zufalo placu. Na opravnom termine sa zase pred skuskou vytesuje z toho, aki su vsetci psychicky zdeptani, roztraseni ako osiky, bojazlivi a vystraseni a na skuske sa sprava zrazu ako vymeneny - je milucky, dobrucky a zrazu vsetci ako zazrakom prejdu. Co tym sleduje? Mozno sa snazi iba o to, aby zo studentov takymto sposobom vyhnal vypocitavost a dosiahol, ze na druhy termin, cize opravny, ktory moze byt zaroven aj terminom poslednym, sa uz naozaj naucia poriadne a vsetko, cize celu knihu naspamat. A este - moze tym dosiahnut aj to, ze ti, ktori maju o studium ozajstny zaujem, sa nenechaju neuspechom z prveho terminu odradit a pridu aj na druhy, zatial, co ti, ktori sa odradit nechaju a zanechaju studium, to asi nemysleli az tak vazne s tou skolou a neuspech z prvej skusky ich prinutil vzdat cele studium a vykaslat sa na skolu. Na Ekonomickej univerzite v BA je vraj jedna taka profka, co uci narodohospodarsku politiku :) Vraj na prvykrat kazdeho vyhodi, fajci v kancelarii jednu za druhou, tvari sa ako bohyna sveta a studentom, ktori vsetko vedia, skace do reci a zamerne sa ich snazi presvedcit, ze nic nevedia, ze rozpravaju od veci a ze vsetko hovoria zle. Vraj pomoze iba to, ked niektora externa studentka pride s kocikom a malickym babatkom a povie, ze sa jej prave narodilo dieta, tak taku necha prejst aj na prvy termin pod podmienkou, ze aspon nieco vie, ale inych nie. Ani externych. Ak niektora z vas studuje na EU v BA, pripravte si (pozicajte si) pred ustnou skuskou z narodohospodarskej politiky kociky a babatka :) Dalej vraj jeden ucitel, ktory tam vyucuje pravo, sa kazdeho externeho studenta opyta, ci je slobodny, alebo zenaty/vydata. Ktori su v manzelstve, tych nevyhodi, ani keby zrovna nic nevedeli, ak nieco vedia, dostanu len tie najlepsie znamky a ti, ktori nie su v manzelstve, maju najhorsie znamky a ak nic nevedia, vyletia. Vysoke skoly na Slovensku su hotova cvokaren - clovek si vselico vypocuje, ked cestuje vlakom a nahodu sa zapocuva, o com rozpravaju cestujuci studenti. Na polnohospodarskej v Nitre je vraj zase jeden vyucujuci, ktori nikoho, ale naozaj nikoho nenecha prejst. Necha iba toho, kto k nemu chodil na doucovanie. Tak sa teda vsetci, ktori chcu prejst, musia k nemu prihlasit na doucovanie a platit mu za sukromne hodiny z niecoho, co by sa naucili aj sami bez doucka. Ak chodite este na strednu a mate pocit, ze ucitel na vas sedi, prihlaste sa k nemu na doucko. Nie, nezartujem. Ano, prave k tomu, ktory na vas sedi. Ked vam bude davat sukromne hodiny a vy mu za ne budete platit a s maximalnou davkou hereckeho talentu sa tvarit ako hlupacikovia, ktori by si neviem, co pocali bez jeho cteneho doucka a bez jeho ctenych sukromnych hodin, uvidite, ze sa zmeni aj jeho postoj k vam a budete mat len tie najlepsie znamky. Erika5642 - ak mas aj ty smolu prave na podobny typ profesora, ktory na prvy termin vsetkych vyhodi, tak si v prvom rade uvedom, ze pri opravnom termine uz uplne, ale uplne vsetkych vyhodit nemoze, lebo potom by uz nemal koho ucit, nemal by co robit a to by v konecnom dosledku poviedlo k jeho nezamestnanosti a nikto predsa nechce prist o pracu, takze hlavu hore a hlavne to nevzdaj a bojuj!

klaar

Ahoj, reagujem preto, že študujem to čo ty, aj preto, že som niečo podobné prežila. Síce som v prváku šla len na jeden opravák, ale známky som mala hrozné. Bola to pre mňa facka, keďže som sa vždy učila na jednotky a dvojky a nečakala som, že pôjdem úrovňovo takto dolu. Dnes som piatačka a minulý rok som dostala aj motivačné štipko za priemer :-). Chcem povedať, že chápem ako sa cítiš, ale ak ťa baví odbor a chceš to robiť, tak sa nenechaj odradiť a zabojuj. Ja som sa síce vzdala po prvom roku vízie na skvelé známky, ale ročníkmi sa stále zlepšovali bez nejakého cieleného zámeru o prospech, skrátka som chcela študovať, ale mať aj osobný život, ktorí niektorí obetujú práve kvôli známkach, čo rešpektujem, ale nie som ten typ. Tento odbor je náročný, ten obsah, ktorý vyžadujú vedieť sa so strednou školou nemôže ani porovnať, ale ak to chceš študovať tak skús zistiť čo sa stalo, popýtaj sa kolegov, čo, resp. z čoho sa učili oni a pod. Je tam veľa aspektov pri skúškach, uvediem príklad: po jednej skúške som mala pocit, že som úplne nič nevedela a dostala som B (ešte ma kamošky mali za trapku pre tie reči), ale inokedy som si povedala, že som to spravila isto a bolo FX. Niekedy sa neoplatí hľadať logiku, ale nevzdávaj sa, ak si si školu vybrala podľa predstáv :-) držím palce

LMarika

Ked futbalisti urciteho klubu prehraju dva, tri zapasy po sebe, ich psychikou sa natolko otrasie, ze automaticky prehraju aj dalsi, hoci by aj mali hrat s poslednym v tabulke. Stavkujuci ludia potom hovoria o mafii... Nie je to mafia, je to psychika. Neuspesne vykonat prave prve dve skusky na VS, to je ten uplne, ale uplne najhorsi zaciatok, aky len jeden vysokoskolsky student moze mat. Najhorsi zaciatok pre jeho psychiku. Pretoze ak neurobis prvu, neurobis druhu, tak automaticky ocakavas, ze neurobis ani tretiu, lebo tvoje myslenie sa behom par dni zmenilo z pozitivneho na negativne. Ucila si sa? Ucila. Makala si na sebe? Makala. Tak si to teda rozanalyzuj. Co sa stalo? Nesadla ti otazka? Naucila si sa vsetko okrem poslednej kapitoly, ktoru si si uz nestihla ani precitat? A prave na nu bola zamerana otazka, ktoru si si vytiahla? Tak sa teda najblizsie nauc aj tu poslednu a hotovo. Alebo si povedala/napisala na skuske vsetko a dost podrobne, perfektne si to vedela a napriek tomu FX? Mas pocit, ze vyucujuci na tebe sedi? Aka bola skuska? Pisomna, ci ustna? Aky si typ? Si sebavedoma, alebo skor ten typ s nizkym sebavedomim? Ludia s nizkym sebavedomim to maju v zivote omnoho tazsie. Ak mas totiz nizke sebavedomie, tak pri ustnej skuske mozes posobit neisto a vystrasene, akoby si sa bala, ze sa ta skusajuci opyta na nieco, co nevies, hoci aj vsetko vies a on tu neistotu z teba citi, tak ta potom ohodnoti zlou znamkou, aj ked vies toho viac ako student vysoko sebavedomy, ktory na skuske nepovie skoro nic, ale tvari sa ako najmudrejsi a najdokonalejsi tvor na svete. Ak si prave ten nesebavedomy typ, skus si aspon pred zrkadlom nacvicit odvazne a sebavedome tvarenie sa. Zapoj do toho trochu fantazie a urob si z toho hru. Predstav si, ze si herecka a mas hrat vo filme s hviezdnym obsadenim havnu rolu - najsebavedomejsiu a najnamyslenejsiu, ale aj najdokonalejsiu a najmudrejsiu studentku, kandidatku na cerveny diplom, ktora teraz ide odpovedat. Predstav si ze sa prave pripravujes na natacanie sceny o skuske. Potom si na male papieriky napis vsetky otazky, jednu z nich si vytiahni a zacni pred zrkadlom nahlas na nu odpovedat. Potom to iste zopakuj s dalsou a dalsou otazkou, az kym nebudes so sebou uplne spokojna, ako si to zahrala. A naoniec si predstav, ze prave skuska je to natacanie. A presne takto to zahras aj na skuske a das to!!! Este nieco - zrakovy kontakt. Ak sa budes pozerat do zeme, budes posobit dojmom nesebavedomeho cloveka. Pozeraj sa profesorovi hlboko do oci a neuhybaj pohladom. Popusti uzdu svojej fantazii - predstav si, ze za dokonaly herecky vykon dostanes Oscara a miliony dolarov, ale za kazde uhnutie pohladom budes musiet zaplatit pokutu milion dolarov. Nestracaj so skusajucim zrakovy kontakt pri ustnej odpovedi. Tvar sa ako najdokonalejsia, najsebavedomejsia a najnamyslenejsia bytost na svete. Uvidis, ze tentokrat to uz vyjde! Veris tomu? Ja ano.

youki

@Zapredanec: nie, nemali :) U nas je dekansky termin skusky len vo velmi specialnych pripadoch a moze ist len o 1 predmet za cele studium. Pre prvaka sa viac oplati predmet si zopakovat, lebo tak ma k dispozicii dva dalsie terminy (riadny+opravny).
Len som chcel upozornit na to, ze pravidla si urcuje univerzita, lebo niektori tu radia a nemaju o tom taky prehlad. Na najvyssej urovni su univerzitne pravidla a tie si potom este jednotlive fakulty prisposobuju. STU vsak funguje zvycajne na pricnipe dvoch terminov a skusky su pevne dane.
Ja uz patrim do druhej skupiny studentov (doktorandske studium). Cize v tomto obdobi sa zucastnujem skusok ako dozor - dohliadam na pokojny priebeh :)

Zapredanec

@youki urcite ste mali aj 3 termin. Myslim ze je to zo zakona dane. Ale ten 3 termin je dekansky, to znamena ze musis on poziadat dekana. Ale povecsine skoly beru dekansky termin ako normalny 3 termin a nemusis nic riesit. Unas to bolo tak ze na niektore skusky si mohol prist aj 10 krat ale musel si to sypat a aj ked si mal dostatok bodov a profesorovi sa zdalo ze nevies nieco co by si mat vedel tak si nepresiel.

nejaka

Na ziadne diskotéky nechod. Uc sa, makaj a zvladnes to. Diskotéky ta pockaju ale skusky nie. Hlavne sa neboj. Kto chce, zvládne

Erika5642

Chodim na UCM do Trnavy. Studujem ucitelstvo historie a slovenskeho jazyka a literatury. Mala som skusku z fonetiky a fonologie a zo starsej slovenskej literatury