Čo mi je? (zhrnutie)

Príspevok v téme: Čo mi je? (zhrnutie)
Arwyn

Zdravím, napísal som tu už veľa postov, ale žial som nedostal riešenie, tak sa to pokúsim zhrnúť v nádeji, že by mi vedel niekto poradiť.
Trápia ma časté bolesti hlavy (najmä v zátylku), neustála únava, slabosť svalov (najmä v nohách), fascikilacie po celom tele (ale najmä na ramenách, lopatkách, chrbte, zboku na rebrách a nohách ale aj na krku, hrudi a rukách) ďalej brnenie v končatinách (najmä lavá noha), neustále praskanie, pukanie klilanie atp v krku vychádzajúce pri každom malom pohybe alebo nádychu a ešte precitlivenosť ma chlad (môžem sa akokoľvek naobliekať ale aj tak stále so mnou trasie)
Začalo to asi pred pol rokom len klikanim v hlave (alebo v krku?) počas behu (čo krok to klik). Teraz už pri behu cítim v hlave len tlak.
To by bola hlavná časť vecí čo mi začali vadiť, a teraz k testom ktore mi robili:
Zakladne krvne testy (neviem presne čo všetko beru)-vpohode, RTG hrudníka a krku pohode, CT (s kontrastom) a MRI (bez kontrastu) mozgu a ciev ciste, MRI krč.chrbtice a toho prechodu medzi hlavou a krkom naslo nieco co mi doktor vysvetlil ako degenerovane platnicky (neviem ci to moze to vsetko sposobovat) elisa negativna, wb pozitivny ten prvy riadok z 8, zaver negativny, spirometria vpohode, hormony vpohode, oftamologicke vysetrenie vpohode a to je asi vsetko, dalej dam len vedet ze tieto testy boli robene vsetky v case ked to len zacinalo cize zhruba 5 mesiacov dozadu. Ďakujem za čas ktorý ste si našli na prečítanie môjho postu a ďakujem za každú radu alebo tip.

Zemjak

Tie cviky supecificke ale ak by si naozaj chcel, nejake nenarocne najdes aj na internete. Tiez by ti pomohlo keby sa ti svali okolo krcnej chrbtice uvolnili takze mozno nejaka masaz, kremiky tu nepomozu :-D, a vzdy maj uvolneny krk, nesed pred pc zhrbrny a davaj si pozor na presnost chodze.

Arwyn

Nemas nahodou e-mail na tu filipovu? Skusil by som sa spytat ci to sedi na ten atlas alebo ci sa s takym niecim stretla

sponka1

ja osobne by som sa okrem lekara nezverila čo sa tyka krč.chrb.nikomu do ruk .Nepoznam už nikoho čo to robi..

Arwyn

Ked som si cital priznaky toho atlasu celkom mi to sedi, uvazoval som aj nad touto moznostou a ani nwm preco som ju Predtym vylucil, zial nasi uz nemaju moc casu uz sme dost toho pobehali, neda sa to nejak podomacky napravit alebo aspon zistit ci je to ono podobnym sposobom ako to robi ona ? :)

Zemjak

A aby si sa ,,zbavil,, degeneracii platniciek, musel by si intenzivne cvicit cviky ktore su na to , nie ze ibaurcenezeo par krat a hned povedat ze to nepmaha.. tie zasklby s tym tiez pravdepodobne suvisia

sponka1

nahodne som sa dozvedela že 29.1 ma prednašku v Ke-dr F.ide tam aj moja znama.Podľa mňa nechaj ukľudniť ten krk,nasilu nerob nič.Skušaj trakcie,to ja robim dodnes/bez zaťaži,pozri si o tom viac/.No a určite daj Atlas vyšetriť,bez ohľadu na vysl.vyš...budeš prekvapeny..ako sa ti polepši.Nerobim žiadnu reklamu,je to jedno aj keď to zmažu,len mi je ťa ľuto lebo som si podobnym prešla aj ja.

Arwyn

Tie platnicky neboli na tom mri zas tak moc degenerovane na to ako sa citim ortoped mi predpisal rehabky ale pochybujem ze mi to nejak pomoze uz som bol na nich 2x minuly rok
O tom atlase som pocul tiez zevraj to sprevadza povysunutie ramena naklonenie hlavy a tak, a ja mam pravu lopatku o dost nizsie a skoliozu mozno by to bolo aj tym atlasom len nwm ako by to suviselo s tymi celotelovymi zaskubmi svalov, cital som jedno forum a tam mal jeden presne to iste teda najskor caste pukanie v krku a potom fascikulacie ale zial odpoved tan nebola, inak to praskanie nieje len hore, ale ked otacam hlavu z lava hora do prava dole je to kliknutie skoro uplne v hlave, to kliknutie pri nadychu je niekde dole okolo c7 a take ostatne pri pohybe tak v strede a ked rychlesie hybem hlavou mam taky neprijemny pocit akoby mi stavce vyskakovali preto sa snazim hybat pomaly a ten atlas by bolo vidno na rtg zboku alebo mri ci?