Rodicia mi

Príspevok v téme: Rodicia mi
cojaviem22

Zdravim...uz dlhsi cas ma trapi takyto problem..znie to mozno trapne, no uz nemam na to nervy. Priatel aj ja mame obidvaja 21 a spolu sme uz 3 roky. Vyse dvoch rokov spolu sexualne zijeme, no donedavna to bolo iba medzi nami. Viem, ake maju moji rodicia nazory na tieto veci (sme krestania, asi preto), ale su zastarali a nevedia pochopit tuto dobu. Uz dlhsie mi davali prednasky, ze mam na sex este cas, ze este chodim na skolu, aby sme nerobili "blbosti" a ze mi v tom veria. Mala som na to strasne nervy a casto sme sa o tejto teme hadali, az som sa raz preriekla - teda ze uz spolu spavame. Mama bola zo mna velmi sklamana a nahnevana, plakala. Nevedela som ani, co mam na to povedat. Je to predsa uz normalne, nie som uz ziadna pubertiacka a sme spolu dost dlho a patri to uz k nasmu vztahu. Najhorsie, ze mi vyslovene zakazala mavat sex a prirovnavala ma ku "lahkym divcatam", niektorym spoluziackam, a ze ked to robia ony, nemusim aj ja... Povedala som jej, ze vacsina spoluziacok a kamaratok berie uz antikoncepciu, ich rodicia o tom vedia a nemamju s tym problem sa aj normalne o tom porozpravat. Avsak moji rodicia o tom nechcu pocut, vraj je to skoro a jednoducho si nepraju, aby sa sme spolu spavali. Hlavny dovod je, ze sa boja, aby sa nieco nestalo (toho sa samozrejme bojim aj ja, ale to neznamena, ze nikto nebude mavat sex, pretoze moze zena otehotniet!). Neda sa s nou o tom normalne porozpravat, stale aj ked len idem k prietelovi alebo von, tak maju narazky typu "nerobte blbosti" a kontroluju ma, casto mi uz o 11 vecer volaju, nech idem domov. Maju stresy, aby nahodou k tomu nedolo...Strasne mi to lezie na nervy, no viem, ze ich nazor nezmenim. Len ma trapi, ze ma este stale beru ako malu. Velmi by som chcela, aby mi radsej mamina poradila, porozpravala sa aj o roznych antikoncepcnych metodach atd...Neviem ale co mam robit...aj napriek "zakazu" spolu spavame. Aky mate na to nazor, a co si myslite, ze by som mala robit, ako to vyriesit? :(

cojaviem22

pozri, mam za sebou este len prvy semester na VS. Nebolo to lahke, zmeny, intrak atd. Kazdopadne si uz budem musiet najst brigadu a mam to v plane. Ja by som sa velmi rada stala samostatnejsou, ale myslim ,ze rodicia by mi mohli dat trochu viac priestoru na to.

5.5 elsa

ak si rada že ti pomáhajú,si od nich finančne závislá čo je tiež zaujímavé, ísť na nejakú brigádu ak je čas aj keby z kamarátkami zarobila by si si nejaké svoje peniaze,no ale potom sa nečuduj že sa do teba starajú to budú robiť stále keď ty si dokonca rada že ti pomáhajú,takto to bude dookola nakoniec ti mama "zatrhne" stretávať sa aj s tým tvojim priateľom.

cojaviem22

no prepacte, a co mam robit, robit vsetko proti jej voli, nech sa trapi? Byvam s rodicmi a som na nich zavisla, ano, financne aj inak. Nemyslim si, ze este sa potrebujem osamostatnit a riesit si veci sama, ja som rada, ak mi rodicia pomahaju a radia v dolezitych veciach. Neviem, mozno to vnimate inak lebo mate in y typ rodicov :)

5.5 elsa

prezyvka 055 to je ono,je hrozne nesamostatná ja som si v tom veku už všetko vybavovala sama aj riešila aká mama čo tam mama,keby mala niekam vycestovať sama čo bude?aby to naozaj nemala takto aj v tej 30 tke,už si človek musí vedieť poradiť aj sám v určitých situáciách,postarať sa sám o seba a nie mamu volať .......

5.5 elsa

cojaviem 22 mama zakazuje antikoncepciu ,no toto keď si prečítam tak si jasné decko ktoré si nevie zariadiť a vybaviť si svoje veci, ďalej mama mi zakázala no .....,,, ty si stále pod dohľadom rodičov, ešte prejde veľa času kým budeš ozaj dospelá,nie si si istá sama sebou,mama ťa má stále pod dohľadom ......,,,,ty ako dospelá sa máš správať samostatne a všetko si vybaviť sama a nie mama, mama povedala tamto a tamto a všetko jej vešať na krk ty si máš zariadiť svoje veci,poradiť si v určitých situáciách sama,mama zatrhne ako s deckom jednanie ona ťa tak berie ešte .....

Prezyvka055

cojaviem22
No ved ti hovorime ze problem nie je v krestanstve ani tvojich rodicov ale v tebe, ze si nesamostatna fixovana a potrebujes pre svoje rozhodnutia furt rodicov.

Nakoniec aj ten prispevok co si teraz napisala hovori len o tom.

Ono by sa to poriesilo, len ked sa poriesi aj tvoje spravanie a zmyslanie, respektive ked trosku dospejes este.

cojaviem22

No k tomu krestanstvu...kde tu tvrdim, ze JA som nejaka prava krestanka, co dodrziava vsetky prikazania, ze podstivo chodim do do kosotla a modlim sa neviem co.. som krestanka z podstaty, lebo cela moja rodina je...ano, chodim do kostola, pretoze povedzme "musim". A sex neberiem ako nejake zhresenie, je to s osobou, ktoru lubim! Toto ale nie je podstatou mojej temy, preto to tu nebudem riesit. Nejde tu o to, ani to nie je dovod, preco mi mama zakazuje antikoncepciu. Nechce aby som ju brala preto, lebo by to znamenalo, ze by sme spolu proste spavali a ze aj napriek tomu sa moze neico stat, ze to ma vela vedlajsich ucinkov a ze je na to este SKORO. Kazdy ma iny anzor a nikomu ho neberiem, ale mohli by sa trochu pozriet okolo seba. Aj kamaratka je z krestanskej rodiny, no ona do kostola a pod. nechodi, ma priatela a spavaju spolu, no jej rodicia beru ich vztah uplne inak. V pohode k nim chodi, prespava u nich, chodia spolu na vylety atd... ja som sa raz ponukla ze pojdem k nemu spat, prtoze sme mali mat navstevu a nepomestili by sme sa u nas.. mama zacala hned histercit a hned mi to zatrhla...

Prezyvka055

5.5 elsa tak rodicia si predstavovat mozu hocco ale to je ich problem, mam vsak pocit ze ludia ktory si nechaju kecat do vztahu a organizovat ho rodicmi si za to mozu zvacsa sami svojou fixaciou na nich a tym co si pomenovala(zodpovednost, vlastne rozhodovanie atd.)

Ak to aplikujem na seba, neviem si predstavit aby moji rodicia hovorili o tom ze co alebo do kedy mam byt kde s priatelkou alebo komentovali moj vyber. Mne skor mama povedala ze je stastna ze som stastny. A to sme nekrestanska rodina ale niekedy mam pocit ze medzi nami je viac lasky a POROZUMENIA ako medzi krestanmi.

5.5 elsa

prezyvka 055 áno pochopila som ťa:)už aj v tomto veku by mala byť zodpovedná za to čo robí,ak je dosť zodpovedná na sex a to čo robí, tak potom nech sa zodpovedá aj za následky a nie utekať za mamou,ktorá asi vidí ktorým smerom sa to uberá ten ich vzťah no,ale to zasa nie je o kresťanstve :)to už je zasa o inom,možno si mama predstavuje iného partnera pre ňu.....

Prezyvka055

5.5 elsa No 21 este nemusi byt vela ale problem je ze potom u tychto dievcat sa to zvykne natahovat aj cez 30tku.. to bolo skor len varovanie pre nu aby tak nedopadla.