Nevkus starších žien - toto mi vysvetlite prosím

Príspevok v téme: Nevkus starších žien - toto mi vysvetlite prosím
pozorovateľ

Zdravím, nedá mi, ale musím sa niekde zdôveriť so svojím zistením z pozorovanie svojho okolia a najmä žien kedže mám oči. Prečo niektoré staršie ženy vo veku 50 a viac rokov trpia veľkým nevkusom v obliekaní ale najmä v líčení a farbení vlasov? Určite ste si to všimli aj sami tie fialové, ružové, oranžové vlasy na ich hlavách a klaunovské líčenie úst a očí. Ja sa normálne niekdedy až zľaknem ak zoči vočí stretnem takúto zrúdu. Fialovoružové tiene na očiach, sytoružové a krvavočervené rúže na ich zvráskavených perách. To tie ženy nemajä doma zrkadlá alebo čo? Ako poviete si že debiliny riešim, ale od nového roka mám novú kolegyňu ktorá sa k nám dostala ako inak po známostiach. Má asi niečo po 55 aspoň tak staro vyzerá a pohľad naňu je strašný. Zmaľovana ako bordelmama. Ja sa naňu musím dívať väčšinu svojho osemhodinového prac. času a je mi zle z toho. Navyše nosí na sebe samé kožušteky a pripadá mi ako z moulin rouge či ako sa ten film volal. Strašne rád by som jej povedal nech sa ide umyť ale nemám tu odvahu kedže som mladý. Ale byť šéfom tak jej to prikážem.
No je ich viac takých klaunov v ženskom prevedení čo vidávam ale na túto sa musím dívať v práci. Máte aj vy takéto čudá medzi sebou alebo len ja žijem v takom meste :D

xxxxxxx

Mimochodom, tie extrémy v líčení a obliekaní tu zaviedla práve tá mladšia generácia. V mojich mladíckych rokoch (70-te roky) vôbec nebolo v móde byť príliš vymaľovaný. Všetko malo nádych šedého (asi na obraz vtedajšej doby :)). Ak náhodou niekto "pridal na kontraste", hneď bol náležite skritizovaný. Ak tomu nechceš veriť, skús si pozrieť nejaký starší film, alebo tzv. "Týždenník", t.j. zostrih z dobových televíznych novín. Všetko je tam šedé a to nielen kvôli zhoršenej kvalite obrazu. :)
Treba tých ľudí akceptovať. Chcú sa páčiť aj v rokoch, alebo sa aspoň zaradiť, ak keď im to nie vždy vyjde. Dôležitejší je však charakter človeka; možno by si sa mal na túto stránku osobnosti viac zamerať a potom azda skôr prehliadneš tú vonkajšiu stránku, alebo sa ti podarí s tou osobou nadviazať dobrý vzťah a možno ti časom poodhalí niečo zo života, čo dá odpoveď na tvoje otázky. Mnoho zdaru!

anjelik *

Už som tu čítala veru všeličo, ale ty si vskutku unikát. Jedna vec je, že niekto nemá vkus, ale myslím, že ďaleko väčšia tragédia je, keď je niekto hlúpy a nezmôže sa na nič iné, ako na úbohé klebetenie. Keď nerozumieš, tak by si mal hľadať odpovede a nie tu ohovárať.To je ďaleko nevkusnejšie ako to, že si staršia pani dá pestré oblečenie. Mimochodom, robí to preto, lebo sa tak dobre cíti a smeruje tak k sebe pohľady tých druhých. Nie každá žena po 50 sa bude obliekať ako keby už jednou nohou stála nad hrobom, to jest čierna a šedá. Nie ona má problém, ale ty, lebo si obyčajný netolerantný chlapec a ver, že vekom to bude len horšie. Potom ty budeš ten, čo mu bude vadiť aj vtáčí spev, nie že fialové vlasy. :o)

tasty

radšej pracuj v práci, pozeraj sa do spisov a do počítača... nepozeraj sa na ňu, je to jej vec ako sa oblieka

Zuzka.forum

Pozorovateľ - tak sa na ňu nepozeraj a hotovo. Je to každého osobná vec ako sa upravuje a oblieka, tiež stretávam vo svojom okolí rôzne zjavenia aj mužského rodu a čo? Ži a nechaj žiť. :)

pozorovateľ

NJHRUZA ako vieš? Ešte povedz že má poznáš a tú zrúdu. Robím a..
Nemám žiaden problém so sebou ale s tým že sa musím s ňou celý prac. čas tráviť a pozerať a ten jej zjav. Oto ide. Proste každé ráno cestou do práce rozmýšľam ako dogabaná opäť príde :D
Ja neviem ale mám taký pocit že tie staršie žený si myslia že čím viac farieb a čím viac výstredných kombinácií tak tým lepšie. Akoby vekom strácali niektoré rozum. Viem aj medzi kopou mladých báb sa nájdu také exotky ale pri mladých sa vie že chcú provokovať a šokovať ale tie staré koho chcú provokovať ako nás mladých? :D
Hej a to líčenie u starých žien je desné. Oči majú jak japonky fakt zvláštny mejkap ale to asi preto lebo obočie im tiež vekom šedivie lenže zase to aj tie mnohé mladé robia že si dávajú ten permanentný či ako sa volá mejkap.
Keby ste mali takú zrúdu kolegyňu tak by ste to podľa mňa tiež riešili. Hej a tá kombinácia čo Buzela spomína tak to tiež hrúza. A tá moja kolegyňa má aj kamarátku takže ak príde na konci prac. času k nám do kanclu tak mám tam dve zrúdy a viete si to predstaviť? Veď ja sa cítím ako na maškarnom plese niekde v Benátkach :DDD