Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Spoločenské pravidlá v cestovnom ruchu

Príspevok v téme: Spoločenské pravidlá v cestovnom ruchu
gracelinda

zdravím, robím ročníkovú prácu na tému uvedenú v nadpise a potrebovala by som hlas ľudu. Ide o dosť obšírnu tému a nemám zatiaľ jasno v tom, o čom chcem písať. Chcela by som vás poprosiť či by ste mi mohli dať vlastné tipy, čo si pod týmto pojmom predstavujete, hocičo, čo má spojenie s cestovným ruchom. Ďakujem vám krásne, pekný večer. :)

Slobodna

Tiež ti navrhujem niečo podobné ako sweater - v každej krajine sa dodržiava iná etiketa, ktorá súvisí so zvykmi danej krajiny. Každý návštevník by ich mal poznať a prispôsobiť sa im, nakoľko je v danej krajine hosť - rovnako aj jazyk. Pre mňa je najväčšou drzosťou ak príde napr. američan alebo nemec na Slovensko a očakáva, že sa z nich všetci ... a musia ovládať ich reč a nie naopak.
Máš úplne krásnu tému, kde môžeš vymyslieť čokoľvek. Odporúčam ti pokukať si videá (ktoré sú robené veľmi vtipnou formou) na Youtube alebo zohnať knihu od Ladislava Špačka, čo je iná kapacita ohľadom etikety v Čechách.

sweater*

pocul som ze ked si v japonsku kychnes alebo sa smrkas na verejnosti je to povazovane za neslusne, ako aj volanie vo vlaku/autobuse s mobilu. snad som pomohol :D. ps. nikdy som tam nebol, tak neviem ruit za pravdivost tej informaie