Strach zo šoférovania

Príspevok v téme: Strach zo šoférovania
jess151

Ahojte, na moj vodičák som sa velmi tešila, konečne som si ho mohla dovoliť. Mám 23 ale už počas autoškoly ma to nejak nenadchlo,mala som aj dosť nepríjemného učitela. Nevravím že mi to nejde ale mám strach ked si mám sadnúť za volant a skôr sa tomu vyhýbam aby som nemusela, ked aj raz za čas musím neviem sa uvolniť, trasu sa mi nohy a som vo velkom strese. Neviete poradiť ako si pomôcť? Vopred Ďakujem

doubledog

treba proste jazdit :)
najlepsie sa rozjazdis v casoch, kedy neni moc aut, teda v nedelu rano alebo hocikedy v noci.

ised

Akokebz som.to.pisala ja!! Mam tiez 23 pomaly 3roky vodicak a soferovala.aom.mozno 5x. Tiez sa roho strasne bojim, zacnem sa potit stres panika...

Neviem ako aa roho strachu zbavit

Adam1980

Ahoj, musíš jazdiť častejšie a budeš uvoľnená :-) jednoducho si zober, že ideš niekam a ak sa ti niečo prihodí tak nech si trúbia môžeš si nalepiť nálepku Z pre označenie, že si nováčik veľa šoférov to akceptuje ale nájdu sa aj chu**

1_Ninka

Ahoj, strachu zo šoférovania sa zbavíš jedine tak, že budeš jazdiť. Najprv si zober vždy niekoho so sebou, aby si mala väčšiu istotu a jazdi hlavne po trasách, ktoré poznáš. Ak by si išla na cudzie miesto pozri si trasu cez Google, príp. ak máš možnosť prejdi sa tam pešo. Hlavne sa nedaj rozčúliť, lebo s tým počítaj, že vždy sa nájde niekto komu bude naponáhlo a bude na Teba vytrubovať, alebo blikať. ...hlavne vodiči kamiónov.
Ja som bola spočiatku tiež tak ako ty, dokonca som tak robila aj skúšky v autoškole, ale potom som si zvykla. Ja odvtedy chodím veľa, šoférujem rada, ale nevravím, že ten stres sa niekedy ešte aj teraz neobjaví.