Zradila som kamaratku tym najhorším sposobom

Príspevok v téme: Zradila som kamaratku tym najhorším sposobom
elza22

prepáčte, že vás otravujem so svojimi problémami, ale strašne som zúfalá.
mám kamarátkum ktorú mám strašne rada, dokonca sme príbuzné, poznáme sa od detstva. teraz spolu dokonca bývame na intráku.
no a včera som tu bola sama, zastavil sa tu jej bývalý, s ktorým sa rozišli pred pár mesiacmi, pretože sme dobre vychádzali a sme kamaráti. tak sa prišiel vyrozprávať, lenže nakoniec sme sa opili, a skončilo to tak, že sme sa bozkávali. On sa chcel dokonca so mnou vyspať, ale to som ešte mala tolko rozumu, že som odmietla.
ale aj toto je dosť strašné. cítim sa a ko najhoršia kamarátka a najhorší človek pod slnkom. a neviem čo mám robiť. mala by som jej to povedať, ale nechcem ju stratiť. viem, mala som na to myslieť skoršie, ale čo mám robiť TERAZ?

dela

Hej radsej jej to povedz, lebo teraz o nic take strasne nejde

Ale kebyze sa to dozvie z tretej ruky, alebo od neho, ale co i len o mesiace neskor... zacne si domyslat, ze su v tom nejake city, ze ju podvadzal, ze neviem co vsetko sa jej moze v hlave vytvorit a uz to nijak nezachranis, lebo bude vidiet zradu vsade aj kde nie je.

Ked jej to normalne vysvetlis, a povies, ze to bol omyl, mozno jej srdiecko nepukne ale hlavne na teba sa hnevat nebude:)

MultiLevel

Jo, aj mne a paci ako ti Slobodna zhrnula, co jej moze povedat. Vies, aby si si napriklad z mojho pripevku nezobrala to, ze ti ma byt jedno ako sa kamoska citi, to urcite nie. Mas ju rada a nechces ju ranit. Ale zas to neznamena, ze sa nikdy so ziadnym jej byvalym napriklad nemozes dat dokopy :)
Ako pisu viaceri, neries to cez net, to by bolo este horsie. Ked sa ta potom spyta, preco si jej to nepovedala skor, povedz, ze ti prislo spravne, aby ste o tom diskutovali z oci do oci, to urcite pochopi.
A k nemu, zjavne islo len o nejake pobluznenie v ramci alkoholu, tak si zas z toho nerob taku tazku hlavu. Nie je to kamoskin chlap, je to byvaly chlap :) S nim si to tiez vydiskutuj ako nieco, co sa stalo ale nemienis v tom pokracovat, lebo z tvojej strany city ziadne nie su.

Slobodna

Pozri, ak sa skutočne nič nestalo, tak nemáš problém jej to normálne povedať. Alebo si to teda nechaj pre seba a zožieraj sa vinou ďalej.
Ľudia ti tu dali rôzne alternatívy riešenia tvojho akože problému. Už si z toho niečo musíš len vybrať.
A ak jej to chceš povedať tak určite z očí do očí a netvár sa pri tom previnilo, lebo jej bude hneď jasné, že ste to nezarazili :)

odpovedam

neries to s nou cez net. pokojne sa netu mozes aj teraz vyhybat ;-) osobne jej vysvetlis, ze si si to s nou chcela vysvetlit, ked pride... podla mna vybafnutie cez internet je horsi, ked si cloveka vazis, take debaty su naozaj na komunikaciu zoci-voci. a uz sa netrap ;-)

elza22

Este je aj taky problem ze ona je teraz doma a budeme spolu az cez vikend. A dovtedy co mam robit? Pisat si s nou a tvarit sa ze vsetko Ok? A potom krd budeme spolu na nu vybafnem co sa stalo?

odpovedam

myslim, ze slobodna to napisala uplne ok. nemusis vobec hovorit nejake detaily a kajat sa, ved si predsa nic zle neurobila. proste ked uz, tak strucne. ale naozaj sa nedavaj do roly vinnika, ktory si zasluzi trest. Ak ho uz nelubi, naozaj kasli na to a netrap sa. uz spolu nechodia a na mieste toho chalana mohol byt ktorykolvek iny.

Slobodna

Hej platí také nepísané pravidlo medzi kamarátmi, že by sa to robiť nemalo.

Normálne jej to povedz nejak takto:
Včera sa tu zastavil Fero. Je dosť nešťastný, že ste sa rozišli. Kecali sme, trošku popili. Aj po mne vyštartoval ale zarazili sme to včas. Prepáč.

elza22

Pokial je pravda co mi ona tvrdi tak ho uz nelubi. Ona sa rozisla s nim. Horsie je to naopak. Vravel mi ze ju ma stalerad hoci uz s nou nechce byt.
Mam strasne vycitky co som spravila. Lebo predsa clovek by nikdy nemal siahnut na kamaratkinho chlapa. Preto to vidim ako zradu.
Plus bolo to uplne zbytocne co sa stalo pretoze on sa mmiani fyzicky nepaci. Len sme sa tak dotahovali a on stale provokoval ako ma pobozka a ja som stale tvrdila zenie. Az sa to nakoniec stalo.

Slobodna

Ježiši delete, tak tento deň si zapíšem do denníčka ako pamätný :)

Ako hovorí MultiLevel, múdro hovorí. Prečo by mi malo byť ľúto, že moja kamarátka po mne zbiera odrobinky, a celá natešená skočí na to, čo som ja už nechcela a odhodila? V podstate mi robí službu, lebo ma utvrdzuje v tom, že som urobila správne, keď som sa toho zbavila.

odpovedam

za inych okolnosti by som suhlasila s priznanim sa, ale s ohladom na to, ze tieto dve baby spolu byvaju, mohlo by to vazne narusit vsetko. mne by nejaky byvaly kamosky nestal za to, aby som si s kamoskou nicila inak pekny vztah. chapem, ze ten tlak "priznat sa/nepriznat sa" je silny, ale ked bol chalan taky opity, kto vie, ci si to pamata. neviem. ja by som sa to asi znazila pustit z hlavy. jedine, ze ta kamoska je stale zalubena do byvaleho, to by bol zase iny pribeh.