Prerusenie tehotenstva

Príspevok v téme: Prerusenie tehotenstva
anonymna6

Prosim vopred; neodsudzujte ma. Mam 44, dve dospele deti. Som v tretom tyzdni tehotenstva. Nezvladla by som to uz ani fyzicky ani psychicky. Vraj existuje nejaka tabletka ktora vyvola potrat, da sa ju aplikovat do deviateho tyzdna. Prosim ma niekto skusenost? Budem vdacna za kazdy prispevok! Psychicky som z toho na dne uz teraz ale nemam inu moznost.

Blake

3tt ukazuje ktory test? vacsina zien este takto skoro ani netusi, ze su v tom, ale budis..z tvojho druheho prispevku citim, ze si dietatko chces nechat..manzela mas, nie je striktne proti..zvladnes to a v tvojom veku mas narok podstupit geneticke vysetrenie plodovej vody, kde budes na sto percent vediet, ci je male v poriadku, ak ta trapi to, ze si uzivala lieky..prajem vela sil

buzola

Tak vidis, mas manzela. Niesi sama a navyse mas uz dospele decka ktore ako napisal Solar plexus budu mozno zo zaciatku zaskocene ale nakoniec sa nan budu velmi tesit a radi ti pomahat. Takze rozhodne niesi nato babo sama ako nejaka slobodna mamicka. Na tvojom mieste by som si ho zatial nechala aj napriek uzivanie AD to su asi antidepresiva vsak? Nevadi mozno ta babo z depresii uplne vylieci :D
Radim ti nechat si ho. Budes chodit na vysetrenia a ak by sa zistilo ze ma nejaku zavaznu vyvojovu poruchu "vdaka" tym liekom tak by ti umelo vyvolali potrat pripadne by sa poskodeny plod potratil sam ako to velakrat zariadi priroda sama. Nechaj si ho a uvidis mozno nakoniec vsetko dopadne na jednicku a ty sa o rok budes tesit z maleho mrňousa a budes si klepat na celo ze aka si bola hlupa ze si rozmyslala nad potratom. Vravim ti poznam zeny ktore maju zdrave dieta aj po 40. Ved uvidis. Mas pri sebe manzela aj svoje dospele deti. Budes pod dohladom lekarov. Niesi nato sama. A ak si este aj veriaca tak mas pri sebe Boha.
Prajem vela stastia nech to dopadne akokolvek.

odpovedam

anonymna, ak ti pomoze psycholog, urcite chod. ale v prvom rade navstiv gynekologa, urcite uz mal rozne pacientky s roznymi skusenostami. budes mudrejsia a aj pokojnejsia. vela sil ;-)

anonymna6

Velmi, skutocne velmi uprimne vam vsetkym dakujem! Presne to som potrebovala..nazor viacerych ludi. Kedze som uz par dni a noci zufala a bezradna, bojim sa ako s tym budem vediet dalej zit...s pocitom, ze som tomu malemu vo mne odoprela zit... Moj manzel, s ktorym sme spolu vyse dvadsat rokov, prenechava rozhodnutie na mne. Ku otazke, ako sa to mohlo stat, ano stalo sa, dala som si odstranit spiralu a kym sme stihli vymysliet nejaku novu zabranu, stalo sa... Ja by som to aj chcela, myslim si, ze predsa len treba prijat co sa nam ponuka, iste to ma nejaky vyznam v nasom zivote...ale ako som uz spominala, fyzicky sa necitim dost fit a asi najvacsi problem mam s tym; ze som uzivala AD. :((( myslim ze to moze plodu uskodit.. :(

salalalalala

anonymna, ja len dufam pre tvoje dobro, ze sa sem nevratis precitat si reakcie, lebo tu ludia nevedia citat asi. si dospela zena maximalne schopna spravit zodpovedne rozhodnutie a narozdiel od ostatnych nepochybujem o tom, ze si si vsetko poriadne zvazila. drzim ti palce, k lekarovi chod co najskor

bella21

www.zdravie.sk

anonymna, prečítaj si svedectvá žien, ktoré sa tak rozhodli a až potom sa rozhodni. Dopraj si čas a dobre si to rozmysli, neponáhľaj sa. A zvládneš to, neobávaj sa dopredu. Dieťa je dar. Nie je to iba o Tebe. Takým rozhodnutím narušíš celú svoju rodinu - lebo vezmeš svojim dvom deťom súrodenca. Možno práve toto dieťa Ťa v starobe doopatruje. Teraz si na dne, lebo strach má veľké oči. Ale potom sa môžeš cítiť ešte horšie ako teraz. A už to nevrátiš späť. Dieťa, ktoré Ty odmietneš, prijme Boh a po smrti sa so svojím dieťaťom aj tak stretneš.

Strach Ti našepkáva, že to nezvládneš a že nemáš inú možnosť. Kým to neskúsiš, ani netušíš, aké ťažké situácie si schopná zvládnuť.
Máš inú možnosť. Povedať to deťom, poprosiť o ich psychickú pomoc a podporu. Možno budeš príjemne prekvapená z ich reakcie. Neurob nič neuvážené predtým, ako im to povieš. Bez ohľadu na okolnosti, za akých došlo k počatiu dieťaťa (ak sú zahanbujúce, nemusíš im nič vysvetľovať). Nerob nič tajne, lebo práve toto zatajovanie po "tom" veľmi bolí. Radšej krátka hanba pred pôrodom ako dlhé výčitky svedomia po potrate...

Ak nebudeš mať podporu rodiny, podporu cudzích ľudí nájdeš na:

www.zachranmezivoty.sk
www.alexisporadna.sk

Ak máš finančné problémy, pozri si prvý link - systém pomoci funguje a môžeme sa dohodnúť, že svoj príspevok presmerujem na Teba.

kafe

anonymna, tabletky ktoré hladáš na SK nie su povolené. Pozri si túto stránku www.gynmed.at Je to klinika vo Viedni.

zitka, len ty tak nenápadne pripúšťaš iba jedinú možnosť. Čo ak sa stíši a počúvne svoje vnútro - ísť na potrat. To sa predsa tiež môže stať.