Prerusenie tehotenstva

Príspevok v téme: Prerusenie tehotenstva
anonymna6

Prosim vopred; neodsudzujte ma. Mam 44, dve dospele deti. Som v tretom tyzdni tehotenstva. Nezvladla by som to uz ani fyzicky ani psychicky. Vraj existuje nejaka tabletka ktora vyvola potrat, da sa ju aplikovat do deviateho tyzdna. Prosim ma niekto skusenost? Budem vdacna za kazdy prispevok! Psychicky som z toho na dne uz teraz ale nemam inu moznost.

solar plexus

ak je zdrava mat sex tak je zdrava porodit aj dieta.

mas dve dospele deti, tie urcite budu milo prekvapeni ze cakas ich maleho surodenca :) a radi ti budu pomahat az byt sa kto ho bude cicikat.
tiez sa pridavam k tym co ti radia dobre si to premysliet.

lombardo1981

Existujú aj ochorenia, pri ktorých je až privysoké riziko samovoľného potratu. Naozaj nemôžeš vedieť, v akom zdravotnom stave sa nachádza. A vtedy ide o život aj matke.

Zitka

Tu sa rozhoduje o živote preboha. Nie o nepotrebnej sedačke či vysávači. Život človeka je v jej rukách. Každá ktorá bola na potrate aj keď jej život nebol ohrozený je vrahyňa.

Zitka

Odpovedám ona je z toho v strese a v strese človek koná neuvážene. Zajtra môže svoj názor zmeniť. Preto jej radím nech sa štíši niekde sama v izbe a nech samá počúva svoje vnútro čo jej hovorí. Nech si ľahne, zavrie oči a nechá myšlienky plynúť. Naše vnútro v stave relaxacie nám napovie ako sa máme rozhodnúť. Sama viem o čom hovorím. Už veľakrát som sa takto rozhodovala v rôznych oblastiach života a vždy to boli správne rozhodnutia. Len sa treba štišiť a počúvať. Zhodnotiť ešte raz situáciu, všetky za a proti.

odpovedam

ach, ludia, prestante sudit. Uz sa stalo, je tehotna a ako matka velmi dobre vie, co take rozhodnutie obnasa. 80% zien na SK podstupuje interrupciu pre velmi zle socialne podmienky, takze nevinte nikoho za to, ze sa ma zle. Ani vy neviete, ako dopadnete. Toto sem fakt nepatri. Nas nie je nic do toho, za akych okolnosti k tehotenstvu doslo, aky je zdravotny a socialny stav zakladatelky temy. Myslim si, ze o scestne komentare ani nestoji. Pise, ze jej je tazko, nezhorsujte to.

Zitka

44 nieje az taky vysoký vek. Sú ženy ktoré v takom veku porodili zdravé dieťa. Aj veľa známych herečiek a speváčiek v takom veku rodilo. Skús to ešte raz zvážiť či si pevne rozhodnutá. Takú potrat je nezvratný. Aby si to neľutovala že si si zabila pučiaci život v lone. To malé stvorenie ktoré v tebe rastie a ono sa na svet nepýtalo samo. To ty a ten muž ste za neho zodpovední aj za jeho smrť ktorú mu potratom spôsobiš.

Biela Kobra

Stáva sa. Nad tabletkou ani neuvažuj, tabletky "po" majú veľa vedľajších účinkov, ktoré si nemôžeš dovoliť. V tvojom veku sa každé tehotenstvo považuje za rizikové, takže choď pokojne za štátnym či súkromným gynekológom, urobia ti kyretáž bez úhrady. Choď hneď. Odporúčam objednať sa na kliniku jednodňovej chirurgie, v tvojom prípade tam nepriplácaš nič, a prístup je trochu iný ako v štátnej nemocnici, kde sa s najvyššou pravdepodobnosťou nedočkáš ani pochopenia, ani profesionality. Ostatné si musíš vyriešiť so svojou dušou sama.
Mimochodom, 44 nie je taký hrozný vek, poznám veľa žien, čo by to popri dospelých deťoch ešte riskli. Ja by som to brala, ale toto rozhodnutie je na každej, aj tie veci, ktoré prídu po rozhodnutí.