Samovražda

Príspevok v téme: Samovražda
ElenaGilbert

Neviem čo mám robiť. Už som zúfalá z rodiny ( stále sa hádam s mamou, otcovi hrozí, že sa stane bezdomovcom - rodičia sú už 5 rokov rozvedený), zo školy ( nenávidím to tam, veľmi ma to ubíja a pri tom rada spoznávam svet), skoro nejem a nepijem... Vôbec nie som šťastná na tomto svete. Stále mám pochmúrne myšlienky, depresie, plačem. Chodím aj ku školskej psychologičke, ale vôbec to nepomáha. Už dlhšiu rozmýšľam nad samovraždou, ale nemám na ešte odvahu.
Je šanca aby som bola opäť šťastná a mala svoj strý život, ktorý bol očividne úžasný( škoda, že som si to neuvedomila skôr)
Prosím o rady.
Vopred ďakujem !
(17 rokov)

Súvisiaci obsah

ElenaGilbert

anjelik*

chodím na doučovanie(nepomáha a je ťažké zohnať doučovateľa v danom jazyku na odborný predmet)a stojí viacej ako elektrina

anjelik *

Elena, ty si pletieš súcit s ľútosťou. Súcit by ťa predsa nemal oslabovať, znamená to vcítenie sa do toho druhého, ale nie preberanie zodpovednosti za neho. V tom je myslím dosť podstatný rozdiel. Mať niekoho rád, znamená mať ho rád, ale rovnako mať rada aj samu seba. A ty uvažuješ o sebevražde. Tak asi niečo nie je v poriadku v tvojom uvažovaní. Vieš, ľutovať sa, že sem nepatríš, je mimoriadne obľúbené u niektorých jednotlivcov a svedčí to o ich slabosti a nie sile, sile súcitu , napr. :o)
Ak nezvládaš učivo, tak si zaplať doučovanie. To je rozhodne rozumnejšie, ako platenie elektriny za svojho otca. To, že si chorá, svedčí tiež o tom, že neriešiš to, čo je pre teba podstatné, ale si nakladáš na seba viac, ako je zdravé. Otcovi to nijak nepomáha, teba to likviduje, ale hlavná vec, že si o sebe myslíme, že sme súcitné bytosti a nadávame na konzumnú spoločnosť. Chyba nikdy nie je v spoločnosti, ale v nás a v našich postojoch. Aj v tvojom. Tí, čo ti radia učiť sa, sú zlí a dobrí sú tí, čo ťa chvália, ako pomáhaš. Hej, sebe do hrobu.:o)

VajcaNaOci

Ahoj. Dobrý nick ne?:D Nie, srandujem ak si chces normalne popisat mimo tieto suprove rady , tuto zabavnu kommunitu ktoru urcite potrebujes v momentalnom stave, a hlavne poradit tak iba odpis a mozme si popisat mimo. Chcem ta hlavne zabavit, zdvihnut ti naladu a zmenit aspon trochu pohlad na svet. Ak budes mat teda zaujem mozme si normalne popisat. Tym padom ze tu nejsu ani sukromne spravy tak ja by som ti poslal chat odkial by sme hned odisli inde aby tam nahodov nedosiel troll. Tak chces si teda popisat?:D Ak ne tak sa chod bodnut :D :D Nie, naozaj vela stastia a pozitivnej nalady :D

5.5 elsa

zbytočne sa otca zastávaš zákony idú proti nemu,len by ho udala mama,že na teba neplatí výživné,ty chodíš na brigády aby sú vypomáhala finančne a videl by,mama to už mala dávno riešiť ......

5.5 elsa

Elena, nie si plnoletá a tvoj otec je povinný na teba platiť výživné a nie ty brigádovať a dávať mu peniaze,rodičia majú dohliadať aby si mala dobrý prospech v škole čo nemáš,tvoja mama s ním má komunikovať čo sa týchto vecí týka a nie do toho zaťahovať dcéru,ktorá ešte študuje,pomáhať finančne môžeš až budeš mať ukončenú školu a svoju výplatu skôr nie,to čo robí tvoj otec je zdieranie vlastnou dcérou,mal by zrušiť živnosť a začať sa starať aby mal z čoho na teba platiť výživné,tvoja mama je na vine,mala by ho udať za to čo robí neplatí na dcéru výživné, ešte ju aj zdiera s peňazí,jednoznačne je na vine tvoja mama.

ElenaGilbert

doubledog

ďakujem asi za prvý trošku pozitívny komentár.

Po rozvode sa otcovi celkom darilo. Dokonca sme každý víkend chodili na výlety. Ale potom sa začali s mamou hádať na tom u koho budem bývať atď a nechcela mi k nemu tak často dovoliť chodiť a on sa vtedy zosypal a nebol schopný pracovať, potom prišla exekúcia a na to európska kríza.
Viem aké má chyby, ale ja som jeho jediné šťastie v živote (jeho slová).

doubledog

a nezmylila si si galaxiu.
tvoj pocit je dost bezny, mnoho dusi po vteleni zisti, ze je to tu sokujuco brutalne a nechce tu zostat :)
ale si tu zamerne, ty sama si si to zvolila.