Samovražda

Príspevok v téme: Samovražda
ElenaGilbert

Neviem čo mám robiť. Už som zúfalá z rodiny ( stále sa hádam s mamou, otcovi hrozí, že sa stane bezdomovcom - rodičia sú už 5 rokov rozvedený), zo školy ( nenávidím to tam, veľmi ma to ubíja a pri tom rada spoznávam svet), skoro nejem a nepijem... Vôbec nie som šťastná na tomto svete. Stále mám pochmúrne myšlienky, depresie, plačem. Chodím aj ku školskej psychologičke, ale vôbec to nepomáha. Už dlhšiu rozmýšľam nad samovraždou, ale nemám na ešte odvahu.
Je šanca aby som bola opäť šťastná a mala svoj strý život, ktorý bol očividne úžasný( škoda, že som si to neuvedomila skôr)
Prosím o rady.
Vopred ďakujem !
(17 rokov)

Súvisiaci obsah

ElenaGilbert

elsa

Je, ale v iných veciach.
Neverím, že keby ste vy mali blízku osobu ktorej treba pomáhať, že by ste to neurobili. Od toho sme predsa ľudia. Aby sme si pomáhali.

5.5 elsa

tvoja mama je dobrá hlupaňa že mu živí jeho záľuby kde sa loď potápa je už dávno v krachu,tvoja mama mu už mala dávno prestať dávať peniaze a nájsť mu robotu,,,,ty mu nemáš čo dávať peniaze, sociálku na neho poslať a hneď by sa spamätal!!!! po rozvode má na teba platiť výživné, nie naopak teda ty na neho.....,,,,mama to mala už dávno riešiť ihneď ako sa rozviedli....

ElenaGilbert

anjelik *

A to je zlé byť súcitná. Preto vyzerá táto zem tak ako vyzerá, lebo z ľudí sa vytrácajú city.

Na učiteľov nenadávam(dokonca som ich istého času obhajovala pred spolužiakmi)len mi vadí ako sa k nám správajú.

ElenaGilbert

elsa

Ešte raz opakujem, že sa mi preto nezhoršil prospech, ale preto, že mám problémy s učivom a s učiteľkami.

A nebrigádujem na úkor školy !!!

ElenaGilbert

Slobodna

Nie nehádam sa s ňou preto. Aj ona sa mu snaží pomôcť. A nejaké peniaze zarobí, ale nie je toho toľko aby každý mesiac bez pomoci prežil. A už vonkoncom nie je podnikateľ ako iný, lebo živí sa ručnou prácou, ktorú nevie oceniť dnešná konzumná spoločnosť.

5.5 elsa

prospech sa ti zhoršil, lebo sa trápiš s otcom preto musíš brigádovať, potrebuje peniaze zrejme na udržanie chodu firmy

ElenaGilbert

smutnesrdce

Otec nie je alkoholik a ani nič tomu podobné. Je síce pravda, že mal ťažké dectvo.

Bývam s mamou a cez víkendy s otcom.

Slobodna

Jaaj tak ocko je podnikatel :) podnika so zdieranim svojej dcery. Inak to si fakt dobra, ked popri takej tazkej skole dokazes zarabat tolko aby si tvoj ocko zaplatil jedlo, elektrinu atd.? S mamou sa hadas predpokladam preto, ze si taka hlupa voci otcovi.

5.5 elsa

mama ťa živí,šatí,kupuje pomôcky do školy predpokladám že platí aj nájomné a všetko vy byte je tak???

ElenaGilbert

elsa

Prospech sa mi nezhoršil len preto, že sa trápim s otcom, ale preto, že to nezvládam, som často chorá a neviem uniesť reči učiteľov.