Samovražda

Príspevok v téme: Samovražda
ElenaGilbert

Neviem čo mám robiť. Už som zúfalá z rodiny ( stále sa hádam s mamou, otcovi hrozí, že sa stane bezdomovcom - rodičia sú už 5 rokov rozvedený), zo školy ( nenávidím to tam, veľmi ma to ubíja a pri tom rada spoznávam svet), skoro nejem a nepijem... Vôbec nie som šťastná na tomto svete. Stále mám pochmúrne myšlienky, depresie, plačem. Chodím aj ku školskej psychologičke, ale vôbec to nepomáha. Už dlhšiu rozmýšľam nad samovraždou, ale nemám na ešte odvahu.
Je šanca aby som bola opäť šťastná a mala svoj strý život, ktorý bol očividne úžasný( škoda, že som si to neuvedomila skôr)
Prosím o rady.
Vopred ďakujem !
(17 rokov)

Súvisiaci obsah

5.5 elsa

sociálku na neho poslať zneužíva za peniaze dcéru, na úkor tvojo učenia ,keďže sa ti zhoršil prospech!!!

ElenaGilbert

kkaffik

Viem, že som precitlivené ale naivná to rozhodne nie som !
Otec z peňazí,ktoré mu dám si platí jedlo,elektrinu atď... A ťažko môže míňať svoje peniaze ak ich nemá.

smutnesrdce

Ahojky a nepije tvoj ocko? Moja mama strasne pijavala deptala ma odmalicka, co mi kupila to mi vzala a predala, neskor mi pisala ci sa postaram o brata(mam nevlastneho) ak sa nieco s nou stane pritom ona ma manzela, ja som otca ani nepoznala, ako byvate? :(

5.5 elsa

Elena to že sa otcovi nedarí nie je tvoj problém,ale jeho nech zruší živnosť a nájde si prácu,,,,kto ti kupuje pomôcky do školy ,oblečenie a podobne?

Slobodna

Tvoj otec je obycajny parazit a prizivnik a ty si naozaj hlupa, ked mu davas peniaze co zarobis, lebo by to malo byt naopak. Nech sa stane bezdomovcom, nic ine si ani nezasluzi. Cely zivot ta bude tahat na dno. A ini ludia na Slovensku ako vyziju? Ked to tvoj cteny ocko nedokaze?

kafe

Elena, ja mám skôr pocit, že tvoj otec ťa vyciciava a využíva. Aby dospelý chlap ťahal peniaze od maloletého decka.. to mi príde dosť brutálne. Nuž ale naivná si asi po ňom - naivne veríš, že mu pomáhaš. Vieš aspoň na čo používa TVOJE peniaze? A kde míňa svoje?

anjelik *

Elena, tak ty to máš rovno pod nosom a napriek tomu to nevidíš?? Ja si nemyslím, že si šikovná a ani že si múdra, si len príliš súcitná a to ti rozhodne nepomôže. Ako ti to napísali a opakovane, aby si mohla pomáhať, sama musíš byť pomoci schopná. To ty nie si, keďže si slabá. Aby si zosilnela, musíš sa naozaj najskôr postarať o seba a až potom môžeš druhých *ťahať*. Čiže, prestať nadávať na učiteľov a znovu sa pustiť do učenia. Potom môžeš riešiť brigády a to ostatné. Pretože speješ k tomu, čím je tvoj otec. Stane sa z teba rovnaký *rojko*. Práve škola, vzdelanie, ti umožní vidieť aj to jeho *podnikanie* jasnejšie a budeš mu vedieť poradiť. Tým, že sa zabiješ, nevyriešiš nič. Aby si veci zmenila, musíš vedieť ako. Rád si dostala neúrekom a veľmi rozumných, tak si ich čítaj a drž sa ich. :o)

ElenaGilbert

elsa

Nie je na úrade práce a ani nezamestnaný, lebo on je podnikateľ a v tej oblasti sa mu nedarí. Robí stále to isté asi už 15 rokov.

Peniaze nezarábam na úkor školy.

5.5 elsa

je otec vedený na úrade práce ako nezamestnaný?komu patrí byt? šikovná že stíhaš sa učiť aj pracovať a otec to zneužíva,lebo vie že ho máš rada,namiesto toho aby si išiel nájsť prácu tak zdiera dcéru,ktorej má dávať peniaze on a ty nemáš čas na učenie,,,,ty sa máš učiť a on pracovať