Hladam si kamaratku ktora trpi depresiou alebo uzkostou

Príspevok v téme: Hladam si kamaratku ktora trpi depresiou alebo uzkostou
smutnesrdce

Ahojky:( Citim sa velmi zle... Neviem ako dlho to vydrzim:( Busi mi srdce, potim sa, napina ma na vracanie, trasu sa mi ruky, velmi mi robi zle ked manzel rano odchadza, byva prec od pol 6 do pol 5, ja som zacala podnikat, ale nejde mi to, snazim sa zamestnat, ale vsetko je na smeny, ziadna kludna praca na jednu smenu, je mi strasne, zatial beriem Magnezium a na busenie mi dali Vasocardin, zajtra mam volat o vysledky stitnej zlazy, ale ja uz neviem co mi je, premyslam aky je zmysel zivota, nic ma nebavi, jedine na co sa tesim je ked manzel pride domov a objima ma, on je moj jediny zmysel preco este dycham...Strasne ma trapia problemy na svete, hlad, tyranie zvierat, ked to vidim, neustale placem, myslim na to, ze by mozno bolo lepsie to ukoncit:( Je tu niekto kto by si chcel popisat, poradit, pomoct navzajom?:(

lienka-33

azeretka...ako jej može pomocť niekto kto ani len netuší o čom je reč? čo prežíva?Pomože jej len velmi dobrý psycholog,alebo človek čo to zažil-(tak chápe )a DOSTAL Z TOHO.Je smiešne radiť človeku v niečom o čom nemáš ani tušenie..

Delete

azeretka6511

Nejde o to aby ten druhý pochopil teba a to, čo prežívaš. Pochopiť musíš ty, že len ten kto nič také neprežil ťa môže dostať opäť tam kde byť chceš.

Môže zariadiť že budeš šťastná, že sa budeš smiať, môže ti dať nádej a v neposlednom rade ti pomôže zabudnúť.

Pri niekom takom nebudeš mať čas rozmýšľať nad svojou chorobou, pretože on ti bude ukazovať len krásy tohoto sveta. Ak budeš obklopená ľuďmi, ktorí nikdy nič podobné nezažili tak nevadí... pretože oni budú šťastní a ak budeš v ich spoločnosti tak budeš šťastnou aj ty.

Možno mi neveríš ale je to tak. Ty nepotrebuješ rady a ani miesto kde sa pôjdeš vyplakať. Potrebuješ žiť a smiať sa, potrebuješ byť milovaná a to ti títo ľudia a ich spoločnosť zabezpečí.

lienka-33

Ahoj..som ten optimistický človek,ktoreho trapilo,prečo su ludia v depke ,a prečo skončia/alebo chcu skončiť so životom...Dovod na smrt je len jeden-ked nemaju nikoho kto ich lubi!
Pýtala si sa čo je zmyslom života-šťastie. 1.mať svoju rodinu ,ktorá ťa lubi ( nepíšeš o svojich rodičoch ) 2.mat vlastnu rodinu-partnera..3.mať prácu ..4.mať kamaratky .
Nepíšeš či mas detičky,ak nie kup si zvieratko o ktore sa možeš starat-mačka je priam stvorená na depresívne ženy,.Ak sa na to cítiš kup si psíka-je to "vesela kopka"-ideálna na prechádzky a spoznávanie ,pokecanie si s ludmi čo tiež maju zvierata-ak mas k nim vzťah .Hlavne nebudd "neustále v hlave" vo svojej myslienke "mám depresiu"-pretože ten stav je koli tomu,že ti v živote niečo z týchto vecí chýba.Kazdý človek má svoj svet ludí ,aj tvoj manžel ma predsa prácu a kolegov,možno ak kamaratov s ktorými občas je-nepísala si.ON ta lubi,ale je to len jedna čiastka z tých vecí,a hlavne sám ti tieto nemože dať-to ty si musíš v živote zariadiť.Tu prácu-podnikanie nechaj tak.Ked sa ti nedarí,berie ti to predsa energiu a chuť žiť.Najdi si brigádu,ked nechceš prácu na zmeny..Nechápem iba,prečo nechceš na zmeny pracovat,nepíšeš že si fyzicky na tom zle,alebo si staršia po 50-tke .Ostať na dochodku s týmto stavom a čakať že existuje liek na šťastie je apatia niečo chcieť zmeniť k lepšiemu .Chceš sa snad neustále v tom neutešitelne zlom "kupať" ?Lieky na depku su tu pre zle stavy po strate človeka, alebo nejakej nečakanej zlej situácii,ktorá časom prejde ale dlhodobo antidepresíva niesu riešením ničoho. Je to na tebe .Držím palce.

azeretka6511

Delete: taky clovek co podobne problemy neprezil moze choreho na chvilu rozptylit, ale neda mu radu ako prekonat krizove stavy.. Nakolko racionalne zmyslanie zdravej osoby, ktora si nevie predstavit pocity, ktore zaziva chory clovek, je na uplne inej kolaji. Myslim ze prave tu je miesto pre radu od osoby, ktora si vie utrapy toho druheho zivo predstavit. Ide o podporu a nie o tahanie sa navzajom dolu. UD porucha a akakolvek ina psychicka porucha nie je rozmar, alebo chvilkove pobluznenie, ktore sa da vyliecit a vyriesit puhym "chcenim".. Bohuzial

smutnesrdce

No ja skorej hladam niekoho kto sa s tym pasuje praveze s optimizmom:( Tiez mi robi zle citat iba negativne veci, v momentalnej situacii:(

Delete

Len tak ďalej... a to neviete, že podobné sa zvykne zosilňovať? Čo vám pomôže ak budete jedna druhej vyplakávať pred pc na modrom koníkovi??? Len budete v ešte horších ,,sračkách,, ako ste.

Nájdite si veselú a optimistickú spoločnosť, ktorá vás potiahne dopredu!

smutnesrdce

Ste prosim vas niektora na stranke modrykonik? Je tam aj skupina depresia, uzkost a podobne...Mohli by sme si tam pisat sukromne spravy a navzajom sa podporovat:(