Mam rakovinu

Príspevok v téme: Mam rakovinu
Jana53

Treti den viem,ze mam rakovinu.Neviem,ci vobec mozem verit,ze sa z toho dostanem,aku liecbu mam zvolit,ci operovat,ozarovat,alebo nieco skusat sama.Mam nador na prsniku a lymfy pod pazou zasiahnute.Ani kam mam dalej ist aby som si zvolila spravne ,netusim.Povedal mi dr.po mamogr.a ultrazvuku,ze si mam vybrat kam chcem v BA.A ja neviem o tom nic.Nechcem operaciu,chcem najskor nieco robit sama.Neviem,ci cas hra proti mne,alebo mam hupky utekat rezat....33mmx25mm a drobne hrcky v podpazusi.Kto ma skusenost ,nech mi napise.Tolko sa toho pise,ze neviem,co dalej.Preto ak ma niekto osobnu skusenost,budem rada,ak mi napise.

Jana53

Ahoj,nador vonku,aj uzliny.Po tej mojej chemo,akoby ho pohnojili,takze preto som sa takto rozhodla.Doporucenie je radioterapia a chemoterapia,ale ina.Moje rozhodnutie je,uz neskusat ziadnu chemoterapiu.Ale neviem,co si mam mysliet o radioterapii.Ona moze totizto vyvolat aj lymfoedem,alebo okrem prerusenia lymfatickeho toku k tomuto problemu prispiet.A este jedna otazka:Ako zabranim lymfoedemu,ktory je tak casty po takomto zakroku?Teraz mam pooperacne opuchy,to je ale ine.Dakujem

RNG

Opuchy=pravdepodobne nejake zamorenie, na co by si mala pouzivat silne entericky pokryte enzymy, tiez protokol dr Berksona na odmorenie pecene a samozrejme ako kazdemu radim tu mikrovlakniny co su vyborny absorbent, najma modified citrus pectine, co precistuje cele telo, lebo sa vie vstrebat do krvi.
A samozreme ti odporucam aj betaglukany a graviolu, ako predtym

Jana53

Ahoj,som po operacii.Mam obavy.Opuchy pod pazou,velke napatie v okoli.Rozne cudne pocity .....Vraj niekomu ihlou potom vyberaju nejake tekutiny v podpazusi....Kto to tu ma za sebou.Je to normalne?Asi ano...ale dokedy asi to takto bude???Co si mam nasadit,aby sa opuchy zmiernili?Myslim,ked pridem domov?Teraz neberiem nic....Juj,ale teraz fakt bojim...

Jana53

Ahojte vsetci.Takze,zijem ,teraz v prirode,ale idem si dat vybrat nador.A nieco sa s nim deje.....Akoby vystupoval na povrch,svrbi a malinko ina farba na pokozke je.Je tam zapal,co ukazuje aj CRP.Tak mi drzte palce.Mozno by to vyslo na povrch,ako vred.Neviem.Citim sa inak ovela lepsie,som silnejsia.Vela sa pohybujem na cerstvom vzduchu,aj ked pohyb mi vzdy rozboli prsnik.A citim sa ako prebodnuta.....No ale mam este zvyseny bilirubin,to po chemoske.Tak pijem vela zihlavy a pecenovy caj miesany.Cviklu,aroniu,mrkvu a denne jeden ananas,maliny ,cucoriedky.Vyzeram uz
skoro normalka,aj plet je lepsia,bez tej
hroznej suchosti a skvrn..narastlo mi
obocie,aj riasy.Ake sommala,cierne.Vlasy,to
je hroza,ale som si zvykla bez nich,aj ked
teraz mi ociernela hlava,co sa tam
vystrkuju,aj ked som bola blondina.....Bojim
sa tej operacie,lebo dr.zahlasil,ze vy
nebudete chodit na radio,tak Vam ho
vezmem cely.No a ja,ze a inak by ste mi
vybrali len nador?A on ,ze ano.Tak mi
prosim urobte len to.....Tak uvidim,aj ked
viem,ze chcu suhlas pred operaciou,aj na
pripadne odstranenie.....Mozno robim
chybu....Ale,vsimla som si,ze ked mi svieti
slniecko na tricko,tak to zintenzivnilo
bolest.Preto som uvazovala,ze
operacia......Ide leto,tak preto.Mozno to je
cele zapal a nie rakovina.Mozno.....Uz
neverim nikomu a nicomu.Ved aj onkolog
povedal,kazdy sa moze mylit.....Strasny
pocit.Ale verim,ze budem zdrava......Pomaly
a opatrne krok za krokom.Este neviem,ci
tam vobec dorazim,alebo neuteciem.....Ked
zacitim pach nemocnice,mam chut utekat
ako partizan.Toto som nikdy
nepocitovala,nemocnice som zvladala v
pohode....Ale teraz,citim,ze sa deje cosi
zle.....Odkedy som videla
onkopacientov.Tak,dufam,ze mi niekto
napise,aky som poserko.Ale,ja som toto
vsetko chcela zvladnut pred tou
chemo.....Bola som odhodlana a vsetky
vysledky krvi boli Ok.Tak,napisem ,aj ked
uz ani nechcem mysliet,ze som chora a snazim sa zit a chorobu ignorovat.....Mozno blbost,mozno nie.Dnes som nahodou citala clanok o 56 rocnej Ann,ktora prekonala rakovinu prsnikov a o par rokov jej nasadili
liecbu chemoterapiou,vraj ma rakovinu spat
na peceni.Pol roka brala chemo,celkom ju
znicila a potom zistili,vraj nemala rakovinu,ale stopy na peceni po chemo z
minulosti....Vvysudila peniaze,ale co to je proti zivotu.....Nikdy nevieme,co je
dobre.....Ak to niekto vie""naozaj ""a nie len"" pre zarobok,""tak blahozelam .
Pekny den vsetkym.

agni

ahojte. trochu som sledovala tuto temu, mam niekoho znameho s onkologickym ochoreni. skusa allicin, wobenzym mu chcem este odporucit...ak ste o tom nepoculi tak skuste na nete postudovat si tom. prajem vela sil a uzdravenie ;)

kerka66

Jana53, prosím ťa, daj o sebe vedieť, určite každého zaujíma, ako sa máš. Najprv si tu rozbehla nenormálnu diskusiu a odrazu si sa stiahla. Je nás tu viac podobne chorých, ktorí sa zaujímame o alternatívnu liečbu. Držím ti palce a hlavne - ozvi sa.