Je to hriešne?

Príspevok v téme: Je to hriešne?
Feya

Pred niekoľkými rokmi som bola znásilnená. Opakovane, viackrát, proti svojej vôli. Naučila som sa s tým žiť, vyrovnala som sa s tým ako to je, bez toho aby o tom ktokoľvek vedel. Ibaže v poslednej dobe ma začína hrýzť svedomie a vracať sa to späť... Som nábožensky založená a začala som si klásť otázku... je to hriech, to že ma znásilnili? Jedná sa tiež o formu smilstva? Viem že to môže znieť čudne a možno to niektorí nepochopia ale mňa to naozaj zaujíma... Mala by som sa i z toho vyspovedať? Prosím o rozumné odpovede...

Lumik

Niektori ludia maju rontgenove oci, takze aj ked budete vo vreci mozte byt vyzyvave. Prirovnal by som to k tomu, ako keby som sa isiel prechadzat s grilovanym kurcatom v ruke medzi hladujucich ludi. Aj keby to kura bolo v igelitke je mozne, ze by ho aj tak ucitili.

Prezyvka055

Nabozenstva su len vyplodom ludi za ucelom fanatizovat a ovladat masy. Nieco ako hriech a nehriech neexistuje, takze z toho hladiska sa urcite netrap.

cezium

no tu su sami odbornici. a presne preto sa to nenahlasuje, vy hrdinky. buzola, ty si teda fakt dobra buzola, ano, vzdy si zato mozu zeny... ja som bola za bieleho dna, a mala som dlhe oblecenie, sveter ku krku(!), nenamalovana (ani len spiralu som nemala, ja sa celkovo nemalujem, lebo to nepotrebujem), ruksak, bolo to uprostred mesta, tak mi povedz, ako som uz len mohla niekoho provokovat! a nevediem pridrbane reci s chlapmi, chichoty alebo co. napriek tomu vzdy som mala kopu napadnikov a stale chcel som mnou niekto nieco riesit. neviem odkial pretrvava taka predstava, ze zena musi dajak provokovat, to mate uplne moslimske nazory, mozte si podat ruky s nimi.
a vobec, vsetky tu machrujete ako by ste isli udat, lebo, co ak to spravi aj dakomu inemu. viete co, vtedy ste v takom soku, ze vas absolutne, ale fakt absolutne nazaujimaju nejake ine potencialne zeny. a rypat sa v tom, znovu to prezivat, rozpravat o tom, tak to sa tiez nechce. prvorady pocit je niekde sa stratit a mat svaty pokoj od kazdeho, a najma od opacneho pohlavia.
Feya, ale ja som nikdy, naozaj nikdy nemala pocit viny za to, neviem sice okolnosti, ale vzdy to je vina toho idiota a nie teba! a mozno by si mala ist k psychologicke, ja som bola len raz, lebo sa mi nechcelo uz potom tam ist, ale chodila som k psychiatricke aj, a to len lieky na uzkosti, psychoterapia je lepsia, ale ja som nepokracovala uz, sa mi nechcelo, rypat sa v pocitoch, naco je to dobre? ale tebe by to iste pomohlo, lebo ty si to este aj vycitas, ale nemas si co! to si zapamataj, ty za to nemozes a cokolvek ti kto povie, ignoruj to. musis sa mat rada.

Katkaaa

NIE JE TO HRIECH.
To, že ti niekto ublížil,či ubližoval je hriech niekoho iného,toho dotyčného, ty s tým predsa nemáš nič spoločné....

jajaa

a ešte pre niektorých...uvedomujete si, že ju kritizujete za rozhodnutie nepovedať to nikomu, ale potlačiť ten zážitok v sebe, aby mohla naďalej aspoň naoko normálne fungovať, a pritom dokonca nebola ani plnoletá, takže kritizujete citovo zranenú osobu za rozhodnutie, ktoré spravila ako dieťa?! Ona NIE JE POVINNÁ NIKOMU NIČ VYSVETľOVAŤ A ANI ODPOVEDAŤ NA OTÁZKY, NA KTORÉ NECHCE. Feya, možno to, že až teraz to chceš riešiť, že nájdeš tú vnútornú silu malo presne takto byť, všetko má svoj čas a zmysel, hoci ho často nevidíme, ale vyššia sila nad nami presne vie čo a prečo sa deje, ak ma chápeš.

jajaa

Feya...tak si ma potešila, že skúsiš tú terapiu, normálne sa tešííím aj za teba, lebo ja verím, že ti pomôže. drž sa moja :)

MultiLevel

Feya, su urcite zeny, ktore sa cez to preniesli aj same. Ale u teba zjavne cosi take nenastalo, tak je potrebne aby si vyhladala odbornu pomoc. Nemas sa za co hanbit, na to tu ten psycholog je, aby ti pomohol. Avsak maj na pamati, ze ti pomoze len tolko, kolko sama dovolis. Ked budes odmietat, trucovat, tvrdit si len svoje, utapat sa stale znova a znova, nepomoze ti...Naopak, ak dovolis svojej hlave inak premyslat ako doteraz, uvidis ze sa mnohe moze zmenit! :)

Bara111

Ja by som mu vajcia odrezala. Normalne ho zmlatit ako hovado.
Inac Slobodna aka si dobroprajna ze babam v tejto teme prajes nieco take mile ako znasilnenie. Ale pridavam sa tiez k tym ktori tvrdia ze mnohokrat si zeny zato mozu same. Ine je to ked znasilnuje clovek aj napriek tomu aby ho zena spravanim ci oblecenim provokovala. Taky znasilni aj 10 rocne dievcatko ci staru zenu. Ak to nema v hlave ok tak ani provokovat netreba a k znasilneniu dojde.
Zelam vela sil do zivota Feya.

Biela Kobra

Je to nechutné, keď si niekto mýli fórum na Topkách a poradňou na zdravie.sk. Ak si nemáte kde filtrovať vlastné mindráky, založte si vlastnú tému alebo blog.
Feya:
1. Hriech si nespáchala.
2. Sú aj dobrí muži, ba je ich väčšina.
3. Tanec je dobrý, pomáha ti harmonizovať dušu s telom. Tancuj viac.
4. Ak sa nevieš vyrovnať s traumou z minulosti, pomôže ti už len psychológ alebo fakt dobrý kňaz, ktorému veríš (tí si už vypočuli od ľudí kadečo, a museli dávať rozhrešenia za kadečo).
5. Ak sa stretávaš s tým chlapom a dokážeš sa mu pozrieť do očí, si silnejšia, ako si o sebe myslíš. Teraz po rokoch, už nemá veľký význam to nahlasovať, dôkazy sa už získať asi nedajú. Ale daj mu najavo, že si nezabudla, a že sa nesmie opovážiť urobiť to druhej. Ak nájdeš v sebe silu, začneš si konečne vážiť sama seba, a budeš zrelá na normálny vzťah s normálnym mužom, čo nie je nič ťažké, lebo väčšina mužov je absolútne normálnych.
6. Alebo mu pri najbližšom stretnutí rozbi hubu. Určite ťa neudá a tebe bude lepšie.

lombardo1981

Slobodna má pravdu. Ser na ľudí, čo ťa odsudzujú. Viem, že v tebe umocňujú pocit viny, ale nedovoľ, aby ťa ovládol. Pretože začneš nenávidieť samú seba. A to môže mať deštruktívne dôsledky.
Držím ti palce. A neboj sa o tom hovoriť.