Mám s ním ostať?

Príspevok v téme: Mám s ním ostať?
Tina464

Dobrý deň som žena a mám 30 rokov mám manžela a aj synčeka Miška. Vyzerá ako keby sme mali dokonalú rodinnú idilku. Ale môj manžel ma často psychycky tíra, myslím to tak že mi hovorí aká som hlúpa, namožná, lenivá a pod. ja už naozaj neviem čo mám urobiť aby ma pochválil. O rozvode mi tu ani nepíšte pretože keď sa pred ním o tom zmienim ide ma roztrhať v zuboch. povedal že ak by nás aj súd rozviedol, postará sa o to aby môjho syna zverili so opatere jemu. A ja fakt nechcem o syna prísť. A je mi s ním celkom dobre máme veľký dom, finančne sme na tom veľmi dobre ani ma nikdy neudrel len ma trápia tie jeho narážky na mňa. Poraďte čo mám robiť?!

anjelik *

Myslela som skôr knihy, nie nejakú školu. :o) Spoločnosťou nie spoločenské večierky, ale trebárs burzy šatstva, kľudne vezmi malého do nejakého útulku, starať sa o zvieratká. Nešla by si predsa sama, ale s nim. Samozrejme, že to malý vidí. Preto som ti písala, že to budeš mať ťažké a že ty budeš musieť byť tá, čo bude veľa znášať, ak chceš to, čo máš teraz. Ale ak muž má synka rád, mali by ste sa vedieť dohodnúť. :o) Vieš, kompenzovať si jeden na druhom vlastné problémy a vrieskať po sebe je viac ako úbohé, aj keď tak typické. Hľadaj odpovede v knihách ako tomu predchádzať.To je to vzdelávanie, ktoré som myslela.

Tina464

Dnes sme mimochodom boli aj na prechádzke v parku, a on mi povedal že by sme to mohli začať znova (ako myslím ten náš vzťah) že by sme sa menej hádali a pod. pretože aj Miško tým trpí často za mnou Miško príde do izby a plače že on už bude dobrý že nech sa pre neho nehádame a ja mu musím potom vysvetlovať že to nie kvoli jemu. Takže tým trpí aj naš syn a to ma trápi najviac.

Tina464

Ale nie, on je úplne normálny, len mi povedal že ja už nemám na to vek aby som sa túlala po spoločnostiach. Chodievam do spoločnosti len v tedy keď ide aj on, čiže na rodinné oslavy alebo večierky.

Tina464

Lenže mne vzdelávanie sa nikdy extra nešlo a som rada že som si konečne dokončila školu nie ešte aby som sa vzdelávala aj doma. A s tými spoločnosťami to nepôjde, mám zakázané chodiť sama do spoločnosti. Takže toto nepôjde.

anjelik *

Ďalej, využi to, že nemáš finančné problémy a máš možnosť sa venovať sebe na sebavzdelávanie. Čítaj, študuj. Stretávaj sa s inými mamičkami, zapoj sa do nejakých spoločenských podujatí. Je toho veľa a ty máš prostriedky. Nepremrhaj svoj život trápením sa, že si bohatá a opustená a nešťastná a nikto ťa nemá rád a nikto ťa nechápe. Ale ty sa staň tou nápomocnou a chápajúcou. :o)

anjelik *

Pretože rozhodnutie si už urobila a ako som ti napísala, ďalej nerieš. Zbytočne to vyčerpáva. :o) Tak sa drž a prajem všetko dobré. Ak si chceš ale pokecať, skús iné stránky, pre mamičky trebárs, poprípade spolužiaci a podobne. Alebo nejaké stránky zaoberajúce sa tým, čo máš ty rada. :o)

Tina464

anka 89 áno viem niečo uvariť!! a do práce nechodím pretože ma zabezpečuje manžel a aj tak mi povedal že moja celodenná práca je zostať doma a starať sa o syna!

Tina464

anjelik ďakujem za všetko ty si jediná čo ma tu chápe, a neuráža ma :) neviem s tým rozvodom by som si to ešte premyslela, pretože by mi asi chýbal kedže ho milujem. Tak sa budem snažiť aby som ho zaujala a uvidíme, čo bude dalej.