Nik sa ma neopýta ako sa cítim

Príspevok v téme: Nik sa ma neopýta ako sa cítim
compostela

Ahojte :) mám 20 rokov a mám asi nie najlepšie obdobie..nemám to komu povedať nechcem zaťažovať druhých a aj tak si myslím, že by mi neporadili a neviem či nejaká rada na toto je...Začnem od začiatku asi ešte pred polrokom som bývaa smutná a neviem ani prečo proste taký pocit nič ma nebavilo ale nedávala som to najavo ...vždy som sa a aj sa snažím byť pre druhých o najväčšou oporou ..po tomto smutnom období nastalo také..také pekné obdobie kedy sa mi darilo ..našla som si niekoho a celé to bolo fajn...s ním som bola asi 2 mesiace a otehotnela som ...samozrejme, že som mu prestala veriť všetko sa pokazilo a šla som na interupciu čo bolo nedávno en pred dvoma dňami ...nepotrebujem, aby ste ma niekto súdili čo som spravila a podobne...Každý deň si pekne zapálim sviečku a porozprávam sa s tou malou dušičkou...problém je ale v tom, že nik sa ma neopýta ako sa cítim každý mi len hovorí svoje problémy a ja už nevládzem a nemám nikoho kto by ma pochopil nedokážem takto ďalej som smutná naozaj smutná...cítim sa tak akoby som mala zvládnuť druhých problémy ale sama tiež potrebujem pomoc...

Maoam

Delete, nechcem tu spamovat temu, ale je to dost komplikovana vec, citis a vnimas spravne, to som ti len chcela povedat, ono je to prihlboko zakorenene a ked si nemal moznost vyvinut podvedome aj vedome pocit bezpecia a dovery a nemal si nikoho, kto bol na pomoci, tak je to sakra tazke, niekedy to clovek, zvlast ak mal nasledne vela tazkych ci traumaskusenosti (typicke pritahovanie podobnych situacii a ludi ako v detskych casoch), tak potom ostava uz iba pomoc zvonka - ucitel, ktoreho tak hladas.
Pracu musis odviest ty sam, je to celozivotna zalezitost, ale co ti chyba je orientacia a vysvetlenie mechanizmov, zrejme aj 'podobni' ako ty...preto sa tak citis.
ale ako som ti uz pisala, nie si sam, je tu viac takych ludi, len väcsina sa drzi v uzadi, tym, ze das najavo, co za sebou mas, bohuzial niektori nezvladnu potrebu ci chut udriet si do teba - takych je tu tiez dost, ale je tu aj dost ludi, ktori ti mozu vela ukazat, vyfiltrujes si ich sam...na to mas uz vyvinuty citak :-), ak si doteraz prezil

Delete

Presne ,,ak sa musel človek spoliehať sám na seba,,

vystihuje to dokonale to, prečo je také ťažké zmeniť myslenie. Strach a nedôvera...možno

Maoam

Delete, vela zavisi od toho, ako clovek vyrastal, tam su korene, ked to tam bolo take, ze clovek bol od mala odkazany sam na seba a dalsi zivot priniesol nalezite s tym, co bolo v tych rokoch vsetko patricne pokracujuce skusenosti a ludi, tak sa to skor asi stihnut ani neda, to nemyslim ako sebaospravedlnenie, skor pozorovanie nielen mojich, ale aj skusenosti ludi s podobnymi zivotmi (teda ich priebehom).
Ked sa vsak porozhliadnes, zistis, ze aj tu sa pohybuje dost ludi, ktori ti daju iny pohlad na vec alebo precitas nieco, s cim si sa boril dlho sam.
Je tu dost ludi, ktori na sebe makaju a su dalej, takze - nie si sam.
Samota uz skoncila.

Maoam

Delete, :-), ku mne nie, ja sa totizto IBA UCIM, takze prihlasit sa budes musiet u skusenejsich :-), je blbe priznat si, ze sa clovek uci veci, ktore ini vedia uz v 20+ v mojom veku, ale tak co...no...netajim sa tym, hoci to dost boli, ale tak co uz, treba robit s tym, co mame a hlavne neostat stat.

Delete

Multilevel ti píše dobre :)

Čas je práve to, čo nemáš tak nečakaj na zázrak a skús. Mne sa to ešte nepodarilo.

Maoam...rád prídem na školenie...ale dobre píšeš :)

Maoam

ako pise Multilevel, isty typ ludi to ma sakra tazke, zvlast ak su vysoko senzitivni a nauceni (casto od maleho malicka) brat na seba privela zodpovednosti (casto uz kvoli nezrelym, nezodpovednym rodicom alebo kvoli neblahym rodinnym pomerom, rigoroznej vychove, necitlivemu zaobchadzaniu atd.), ide o to pochopit podstatu, pochopit a precitit a postupne zavadzat zmeny, ako v hlave, tak aj v realnom zivote ako voci sebe, tak aj voci okoliu a to trva, chce to cas a vytrvalost

da sa to, aj ked to maju isti ludia tazsie ako priemer (zvlast HSP-ludia, co myslel Delete), ale aj tam sa da nieco urobit

v zmysle sebaobrany a sebaochrany, inak ta zivot a ludia posliapu