Ako uskladnovat tibetskú hubu?

Shayleen

Aké mlieko môžem pre výrobu kefíru použiť? Môže byť akékoľvek živočíšne mlieko - kravské, kozie, konské, čerstvo nadojení, trvanlivé, odtučnené, sušené, koncentrované, smotana .. Samozrejme čím kvalitnejšie mlieko, tým lepší výsledok - takže bude asi lepšie čerstvé organické plnotučné mlieko ako nejaké sušienky a odtučnené vodnaté ble, musí to však byť nejaké mlieko organického pôvodu - v sójovom alebo ryžovom mlieku si zničíš chrchlíky a nebudú sa množiť. Ak potrebuješ urobiť sójový kefír, potom je tu možnosť urobiť si normálne kefír a bez chrchlíkov ho trochu naliať (naočkovať) do toho sójového mlieka a za deň by sa to malo tiež zraziť.

Shayleen

Sweater keď nemáš šajnu o čom sa tu debatuje tak prosím ťa nekecaj...

Dandy tu máš link dočítaš sa tu najviac čo potrebuješ vedieť o tej hube. Samozrejme môžeš aj sójové aj kozie mlieko jedno hlavne je to mlieko

-odkaz odstránený-

Dandy Key

A ty si skušala robiť aj s rastlinným mliekomM Lebo píše sa že sa ma robiť v plnotučnom mlieku....a tie rastlinne su dost vodnate

Shayleen

To neviem môžeš ju dať max na rok do mrazàku ja osobne som to ešte nikdy nerobila.ja tie chrchliky ktoré mi narástli dala do chladničky ale môžu sa aj zjesť. Kde na SK zozenies to neviem.musis hľadať na nete ja zohnala u farmara kto sa s tým zaoberá. Jasne mlieko môžeš každé používať

Dandy Key

A ked sa to zamrazí neznehodnotí sa? A kde sa dá zohnať?
Dá sa spraviť aj z rastlinneho mlieka? lebo mam alergiu na kravske

Shayleen

Keď je v mlieku v chladničke tak fermentuje ( pracuje ) pomalšie keď ako keby bola v izbe. Keď máš ešte otázky či potrebuješ radu daj vedieť