Oplachovanie riadu

Defcon

Ked citam niektore temy , tak ma napada ,zeby som mohol aj ja niekedy zalozit temu napr takuto : KED SA MÔŽE ŠŤAŤ BEZ SRANIA, PREČO SA NEDÁ SRAŤ BEZ ŠŤANIA.....

Bohatier

Kedze mam rad svoj zivot tak oplachujem len teplou vodou a to hned po zaspineni riadu. Len neni tepla voda ako tepla pretoze ta od dodavatela vraj nieco obsahuje.:P Ak mam nieco fakt zaneseno spinave tak pouzijem ocot alebo citron. Zivot je kratky tak preco si ho este viac skracovat.:P

simusaaaaas

Ja praveze oplachujem ako diva..az si pridem ako blazon...mam fobiu z toho ze by som zjedla tu penu :D doma sa zlostia lebo vraj nemozem pustar tolko vody :D :D

Elalala

No, denne jesť napríklad taký METHYLISOTHIAZOLINONE, ktorý obsahuje JAR : encyklopedie.biooo.cz?
to asi nie je bohviečo.
Osobne používam biologicky odbúrateľný prostriedok od firmy Sonett. Dám si kvapku na hubku, na pustím na ňu trošku vody a napením. S takouto hubkou na jednu kvapku umyjem aj všetok riad a potom ho pod prúdom opláchnem. Miniem asi menej vody, akoby som napúšťala niekoľkokrát drez. Olej vytriem papierom pred umývaním, väčšiu špinu zmyjem do drviča. Umývací prostriedok kúpim tak raz za rok v bezobalovej drogérii. Nemyslím si, že plytvám...a zasa šetriť na vlastnom zdraví, to nám ide...a potom ideme kúpiť nejakú drahú chujovinu. Papa

hanka9

Podla mna je to z viacerych dovodov dobry zvyk. Robim to tiez doma, ale tiez ked som v restauracii. Ak mam co i len sebamensiu moznost a tu si najdem, pohar si vlastnorucne opachnem pod studenou. Kde nemam moznost robim to tak, ze najprv si pohar 1-2x trosku naplnim napojom, toto vylejem a az potom znovu naplnim a pijem. Lebo v tych restauraciach je to kolkokrat hrozne ako tie pohare oplachuju.Zastavam nazor ze po špatne oplachovanom riade dostavame do organizmu zakazdym sice minimalne davky chemie, no ked ich dostavame kazdy den a roky,nemusi to byt pre organizmus vyhrou.

cikita

Aj ked to mozno zobrala,ze ju poucujem ,ale myslene to zle nebolo.Ostalo jej smutno,ale uz viac s tym nespravim.Ja si tiez aj poharik oplachnem pred pitim,taky zvyk...

Deria

Hanka9, musim sa usmievat, ked citam ako oplachujes ale ja som skoro taka ista. Nakolko pouzivam aj do mycky prirodne prostriedky, hnusi sa mi uz tanier, umyty s beznym saponatom. Ked dam susede zakusok a pod. (my sa tu casto delime:)) a donesu mi tanier naspät umyty, samozrejme ide do mycky!:D
Ked uz väcsina kasle na seba, este chapem ale ze niekto da na tolku chemiu este decku horuce jedlo....nechapem.:( hm, to ja ani mojim psom nedavam, aj im umyvam len v prirodnom. Ludia zabudaju, tak ako zrejme tvoja svokra, @cikita, ze kedysi nebolo tolko chemie vsade ako je teraz. A je to cim dalej tym horsie, clovek musi byt sakra dobre informovany, aby si aspot trochu mohol ochranit svoje zdravie. A najväcsie terno robia predajcovia, lebo prave na tej neinformovanosti zakaznikov profituju. A tak je to zial so vsetkym, nielen so saponatmi.

hanka9

Tak-tak ludia, dobre pisete.
Inac ja mam niekolko rokov zauzivany taky „sprosty" zvyk. Z linky vytiahnem suchy, umyty cisty tanier a pred nabratim jedla ho este raz mierne oplachnem filtrovanou vodou z kanvice, resp. pod tecucou studenou vodou (v teplej sa dari ze vraj bakteriam).