Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trápim sa vo vzťahu - ako ho ukončiť?

Príspevok v téme: Trápim sa vo vzťahu - ako ho ukončiť?
MenoX

Ahojte. Som muž okolo 30r. Pár rokov žijem v jednej domácnosti s mladšou priateĺkou a problém je ten, že ju prestávam milovať a plánovat s nou budúcnosť. Sú tam dôvody ako napríklad že ju musím tlačit do vsetkého, treba upratať, variť a pod. No nakoniec všetko robím ja. Stale sa hádame, vadí mi všetko, pomaly aj jej hlas. Navyse si myslim ze raz ma podviedla a tak som ju vyhodil z domu, ale casom som jej odpustil aj ked sa nepriznala. Potom som to chcel este ukoncit asi 2x za ine veci ale stale som jej odpustil. Predstavte si ze jej nevera ak by bola skutocna, tak mi bude vadit menej, ako co robi/nerobi v inych veciach. Celkovo mam pocit, ze ma \'\'Brzdí\'\' a zatazuje a radsej by som bol sam. Takze sumarum je problem to ze nemam to srdce ju natrvalo poslat prec, lebo sme na seba zvyknuti a to asi nas jedine drzí. A ona by mi asi pokoj nedala a chcela by sa zase vratit. Inak to ze som jej vtedy odpustal tak isty cas sa uvedomila a robila to co ma. Ale nikdy nevydrzalo to dlho.
Mam urobit nieco aby ma nenavidela uz nastalo? Asi jedina moznost je, ze ju podvediem ale na to sa asi neodhodlam, to je proti mojim zasadam a tiez by som ju nikdy nezbil. Zacal som jej robit naprieky co si ona nezela to robim ale nestaci to. Poradte!! Lebo nemam to ani s kym blizsim riesit.
Ps predosly prvy vztah som ukoncil tiez ja ale preto ze sme nemohli byt nadalej spolu

5.5 elsa

MenoX tak je to už len povedz:)keď si si taký istý,povedz je máme dlhodobé nezhody, takže je na čase sa rozísť,si vybrať partnera podľa seba zbytočná strata času:),ale nemyslím si že si schopný jej to povedať:)

ahink

Mne to v dnesnej dobe skor pripada inak. Akoby vsetko ficalo len na vyzore dokonalosti..kulte krasy, silny individualizmus a many many many..

Vzajomne sympatie chemia su pre vztah dolezite..ale kde ostali nejake tie hodnoty priority, moralka, iste zasady principy, ludskost tolerancia city laska srdecnost, vazit si jeden druheho..byt clovek cloveku a nie zvieratom.. Partneri by si mali rozumiet, mat priblizne rovnake nazeranie na zivot spoluzitie rodinu, mat nieco spolocne (ak nie zaujmy zaluby konicky tak aspon co od zivota chcu dosiahnut..smerovanie ciele) a byt si okrem lasky podpory aj priatelmi partnermi kamaratmi atd a nielen napr.milencami..

suineg

toto vyrieši jedine svadba, navrhni jej sobáš a uvidíš hneď tú zmenu :D bude frčať ako švajčiarske hodinky :D

vykašli sa na ňu, je to trubka zaslúžiš si viac, mnohé dnešné ženy nestoja ani za fajku močky

stryco.

ak sa niecim takymto ohana, tak...:D ona je este nevyzreta. preco si nenajdes seberovnu? ale aj ty na mna posobis relativne mlado lebo ti akosi chyba nejaka raznost, taka zdrava raznost a nie si dobrovolne nechat kadit na hlavu. je to na tebe ako sa zachovas a co spravis, mas uz dost rokov.

5.5 elsa

jedine to môže byť, že sa ti občas prispôsobí, lebo nemá kde bývať, inak by už pravdepodobne neprišla, keď si ju už vyhodil.....

Pecu

Nečítala som všetky príspevky, no jedno je jasné. Očividne ste si nesadli a nezhody medzi vami sa už len stupňujú. Keďže žijete v jednej domácnosti (neviem, či má slečna kam ísť), mal by si ju aspoň pripraviť na to, že si má nájsť niečo iné. Buď k nej úprimný, povedz jej čo cítiš, resp. necítiš. Nerobte si naprieky, ani nerob nič proti svojim zásadám. Okrem toho, že sa navzájom znenávidite, zhnusíš sa aj sám sebe. Správajte sa, prosím, ako dospelí :-)Zvyk je síce železná košeľa, ale myslím si, že radšej budem sama a šťastná ako s niekym a nešťastná.
A ak sa už rozhodneš akokoľvek, drž sa toho. Aj keby sa chcela stokrát vrátiť, ty si si hlavným strojcom šťastia a života, všetko závisí vždy len na tebe.
Držím palce.

kafe

nebuď sračka. Tak sa láskavo správaj ako chlap! Jasne, stručne a slušne jej povedz že ju už neľúbiš a chceš aby odišla z bytu. Že má XY dní na to, aby si našla podnájom. Potom meníš zámok na dverách a nepustíš ju dnu. Neviem, či neni hysterka, hodnotnejšie veci znes do pivnice, aby ti niečo v byte nezničila, alebo nevymenila zámok ona :D ale ak máš kde ísť na dva dni a môžeš, tak odiď k rodičom/kámošovi a ju nechaj vyrevať sa. Nedvíhaj jej telefón, nečítaj SMS-ky, rovno to maž. A kým bude ešte u teba, chodievaj domov čo najneskôr. Občas sa spýtaj, či si už našla podnájom. Veľa zdaru.

zbludiladusa

MenoX vrecom s pieskom?:D:O fuha,takéto prirovnnie o sexe,to som ešte nepočula :D
vysvetlíš ho ?:)
ale inak,celkom chápem tvoju sitáciu rozne zložitú.sama zažívam neičo veeeľmi podobné,až príliš,len v opačnom garde prirodzene,je dosť mladá na to,že žijete už spolu,to je pravda,hm,čo sa nenaučila za mladi,tak už sa neprevychová,a ty ju hlavne neprevychováš,je hrozné,ked ju už nemôžeš vystáť,to znamená,že jej vlastne neprejavujeeš lásku,ked teda sme uprimní,akože,čo ju pri tebe drží?ked si k nej odmeraný a ona nič ,akože je spokojná ?:Dči ?jak tomu mám chápať ?
ja neviem ,poradiť,ale asi obklukami to nepôjde :( vo vzťahu nič asi nejde obkľukami,i ked už aj ja som všeličo skúšala.tiež ako ty ..naprieky,a pod,ale k ničomu to neviedlo.len ešte horšie,
tiež som na tom rovnako.je hrozné,ked takto dopadnú dvaja,ktorí sa ľubili :/
predpokladám teda,že ste sa ľúbili,chápem,teda že jej enchceš ubližiť a zllomiť srdce,a ešte ked ona narieka potom,no tak či onak,bude nariekať,pomohlo by keby si aspon jede z vás našiel iného partnera,tým pádom by sa všetko vyriešilo :)len to je asi zložitejšie,ako sa zdá.
sama neviem,čo poradiť,som v takej istej zlej situáci ako ty