Hrčka v prsníku

Príspevok v téme: Hrčka v prsníku
viki_bb

Ahojte nahmatala som si hrčku v prsníku asi tak 2,5 3 cm veľkú pohyblivú lekár povedal že nevie čo to je vzhľadom na to že som pred pol rokom bola na mamografií a nič tam nebolo a cista to nie je som objednaná na sono ale to je ďaleko a bojím sa je to nebezpečné ak pomôže tak vravel lekár že to je ohraničené

ewelin2828

a si ešte aj veľmi mladá....myslím, že to bude na 99% fibroadenóm...ale pre pokoj na duši si to nechaj skontrolovať na sone ;)

hviezda01

ja som bola na mamografii minulý rok,tento rok v januáry som bola na sono a v máji mám ísť zase na mamograf..aj keď neviem prečo tak skoro,keď viem,že mamograf sa robí raz za dva roky..keď pojdem k svojej lekárke,tak sa na to spýtam..to len tak..pre info..ak by sa náhodou niekto k tomu vedel vyjadriť

ewelin2828

ak si bola u lekára, ktorý pohmatom zistil, že hrčka je pohyblivá a pekne ohraničená, tak je tu len malinké riziko niečoho nebezpečného ;)
ale chápem ťa,ako sa cítiš, podobne som sa cítila pred rokom a pol....letela som na sono, kde mi povedali, že je to neškodný fibroadenom....lekár vravel, že nič s tým robiť netreba, ale ja som chcela mať kľud, tak som si ho dala pred 3 mesiacmi vybrať :) a nedávno som si opäť niečo nahmatala v tom prsníku, šla som na sono a doktorka nič nenašla, vraj pravdepodobne pôjde o pooperačné zmeny....
myslím, že môžeš byť kľudná, pôjdeš na sono, povedia ti, čo to je a s najväčšou pravdepodobnosťou to budú len sledovať, cca raz ročne ;)
a koľko máš rokov ozaj? (ak sa smiem opýtať)