Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviete niekto niečo o týchto liekoch???

Príspevok v téme: Neviete niekto niečo o týchto liekoch???
Veronika L.

V jednej kožnej poradni mi dokotrka odporučila používať tieto prípravky na vyrážky, ktoré sa mi vytvárajú na dekolte a sem tam i na chrbte. Neviem však či na ne potrebujem lekársky predpis alebo sú voľnopredajné. Ak niekto viete, alebo máte s nimi skúsenosť, dajte mi prosím vedieť. Sú to:
Differine s aknemycínom, Skinoren a Eclaran
Vopred ďakujem za všetky odpovede

RNG

Podstata akni je ze telo sa snazi vyhodit niektore nepotrebne a drazdive latky cez kozu. a mieste zhromazdenia sa vytvoria zapaly, nastahuju sa tam bakterie a nakoniez sa tie latky z tela vyhodia, casto s hnisavym zapalom
Adresovat len vyrazky a snazit sa odstranit zapal a znicit peroxidom bakterie pod kozou je symptomaticka liecba.
Podstata je odstranit so svojej stravy zdroj tychto latok, enzymami precistit telo a sylimarinom stimulovat cistenie pecene(nas dolezituy filter), psyliom precistit traviaci trakt.
Najcastejsie latky ktore sa telo snazi vuhodit cez kozu su tukovite, ktore nedostatocna celuloza v nasej potrave neodstrani v crevach(preto psylium)
Vyhnut sa vsetkym prepalenym tukom a vseobecne vyprazanym jedlam(vcitane roznych lupienkov, keksov s hydrogenizovanymi tukmi, hranolkov) a tiez tazkostravitelnymi bielkovinami(prebytok bielkovin a nedostatok bielkovynnych =proteolytickych enzymov vedie k zamoreniu tela ,zapalom, akniam atd).
Teda riesit treba zvnutra, nie zvonka.

panika

ja som mala Skinoren..najprv super, ale neskor (dost rychlo) sa mi vsetko vratilo nazad. A este aj stipal a palil (teda mna)

soska

SKiNOREN :SÚHRN CHARAKTERISTICKÝCH VLASTNOSTÍ LIEKU
SÚHRN CHARAKTERISTICKÝCH VLASTNOSTÍ LIEKU:

1. NÁZOV LIEKU : SKINOREN

2. KVALITATÍVNE A KVANTITATÍVNE ZLOŽENIE LIEKU : acidum azelaicum 0,2 g (20%) v 1 g krému

3. LIEKOVÁ FORMA : Dermálny krém

4. KLINICKÉ ÚDAJE

4.1. Terapeutické indikácie: Acne vulgaris u dospelých a mladistvých

4.2. Dávkovanie a spôsob podávania: Pred použitím Skinorenu je potrebné pokožku starostlivo očistiť čistou vodou alebo jemným prostriedkom na čistenie pokožky.Skinoren sa má nanášať na postihnuté miesta dvakrát denne (ráno a večer) a jemne vtierať. Skinoren je potrebné nanášať v dostatočnom množstve, ale nie nadbytočne (približne 2,5 cm krému vytlačeného z tuby je dostatočným množstvom na ošetrenie tváre).V prípade, že nastane podráždenie pokožky (pozri „Nežiaduce účinky“), je potrebné znížiť množstvo nanášaného krému alebo používať krém len raz denne do tej doby, až podráždenie odoznie. Liečba sa môže prípadne na niekoľko dní prerušiť.Dĺžka ošetrovania so Skinorenom je u jednotlivých pacientov rôzna a závisí tiež od závažnosti kožných ťažkostí.U akné je výrazné zlepšenie väčšinou zreteľné po 4 týždňoch.Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je potrebné Skinoren používať pravidelne niekoľko mesiacov.Je dôležité, aby sa Skinoren pravidelne používal počas celého obdobia liečby.

4.3. Kontraindikácie: Precitlivenosť na propylénglykol

4.4. Špeciálne upozornenia: Liek je určený len pre vonkajšie použitie.Skinoren nesmie prísť do kontaktu s očami. Ak sa tak stane, oči je potrebné okamžite vymyť dostatočným množstvom vody.

4.5. Liekové a iné interakcie: Doposiaľ nie sú známe.

4.6. Používanie v gravidite a počas laktácie: Štúdie zamerané na reprodukčnú toxicitu (fertilitu, embryotoxicitu, teratogenitu) u zvierat nepreukázali žiadne riziko pri použití lieku v tehotenstve.Množstvo kyseliny azelaovej, ktoré dostane dojča v priebehu jedného dňa s materským mliekom je zanedbateľné a nepredstavuje žiadne riziko, najmä ak zoberieme do úvahy mimoriadne nízku toxicitu.

4.7. Ovplyvnenie schopnosti viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje:Liek neovplyvňuje schopnosť viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje.

4.8. Nežiaduce účinky: Miestne podráždenia kože (najčastejšie pálenie alebo pocit svrbenia,občas so začervenaním a tvorbou šupín - zvyčajne na začiatku liečby).Tieto príznaky podráždenia sú väčšinou mierne a zvyčajne v priebehu liečby ustúpia.

4.9. Predávkovanie: Štúdie na zvieratách sledujúce systémovú a lokálnu toleranciu nepreukázali žiadne systémové alebo miestne organotoxické po podaní liečiva samotného, ani po podaní krému v najvyššej dávke, ktorú bolo možné aplikovať. Intoxikácia je teda nepravdepodobná.

5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI: Farmakoterapeutická skupina: Dermatologikum. ATC skupina: D10AX03

5.1. Farmakodynamické vlastnosti: Za základ terapeutické účinku Skinorenom na akné sa považujú antimikrobiálne vlastnosti kyseliny azelaovej a priamy vplyv na folikulárnu hyperkeratózu. Počas liečby Skinorenom možno pozorovať významné zníženie hustoty osídlenia Propionibacterium acne a značné zníženie podielu voľných mastných kyselín v lipidoch na povrchu kože.Kyselina azelaová inhibuje proliferáciu kultivovaných keratinocytov (supresia syntézy DNA) a urýchľuje komedolýzu tetradekanom indukovaných komedonov na modeli králičieho ucha.

5.2. Farmakokinetické vlastnosti:Kyselina azelaová preniká po kožnej aplikácii krému do všetkých vrstiev ľudskej kože. V poškodenej koži je penetrácia rýchlejšia ako v koži nepoškodenej. Po jednorazovej miestnej aplikácii 1 g kyseliny azelaovej (5 g krému) sa perkutánne vstrebalo 3,6% celkovej dávky. Časť kyseliny azelaovej vstrebanej kožou sa vylučuje v nezmenenej forme močom. Zostávajúca časť sa rozloží beta-oxidáciou na dikarboxylové kyseliny s kratším reťazcom (C7, C5 karboxylové kyseliny), ktoré sa takisto dokázali v moči.

5.3. Predklinické údaje o bezpečnosti: In vitro a in vivo štúdie s liečivom nepreukázali genotoxický účinok na zárodočné ani na somatické bunky. Príznaky senzibilizujúcich vlastností v maximalizačnom pokuse na morčatách sa nepreukázali

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.