Problem s nadychnutim

Príspevok v téme: Problem s nadychnutim
samuelka

ahojte ,mam 29 rokov ,ale citim sa tak an 20 .. mam dieta aj manzela ,... moj problem spociva v tom ,ze minule sa mi stalo , ze som sa po vysavani a upratovani ,, nemohla zhlboka nadychnut .. chapete , ked sa clovek chce nadychnut tak zchuti .. stalo sa mi to prvy krat . bolo to iba take plytke nadychnutie , dychat som som mohla . vystrasila som sa lebo som sa velmi chcela nadychnut ,ale neslo to ,, stale som to skusala ,a islo to iba tak plytko ... vylakala som sa, isla som na balkon skusala som to a neslo to ,, ako som zacala byt vystrasena , zasalo sa pridruzovat aj trasenie ,a strach .... kedze si myslim ze po vselicom cism som si presa ,si myslim ,ze toto je len nejaky psychycky problem ..ale nechapem tomu ,lebo sa snazim zit tak aby som si nic nenamyslala ,ani nechodim po DR ,,, proste si zijem svoj zivot a nenamyslam si ziadne choroby ... potom ako sa mi toto stalo ,, som sa snazila upokojovat .. manzel mi vymasiroval chrbat .. a potom som sa mohla nadychnut konecne , lenze ,potom to uz bolo ta ,ze chvilu som s a nadychnut mohla a potom zas nie , vecer ked som isla spat .. som si lahla do postele ,a lomovala so mnou uzkost .. bilo mi srdce ako splasene proste strach ,aj ked som si vravela vsetko je ok ,, vsetko je ok ,naozaj som sa snazila si nic nepripustat nepomohlo to ,dala som si xanax ,,, aby som mohla zaspat ... celu noc som spala ako zabita, rano som a zobudila ako batola .. dokonca s ami dalo aj pekne nadychnut , tak som sa zacala venovat kazdodennym aktivitam a nemysliet na to .. LENZE :.. vzdy ked ma to napadne .. chcem s anadycnut tak sa mi zasa neda ... a ked sa venujem nejake svojej cinnosti a neuvedomujem si tie nadychy ,tak v pohode,, takze si myslim ,ze som si nieco vsugerovala ,a neviem sa toho zbavit !!!!nalepilo sa to na mna ako taka hnusna pijavica ,, ( lebo psychika je svina ! ) a neviem co ma teraz robit .... uz druhy den si pred spanim davam xanax.. lebo ked si lahnem ,tak na mna dojde uzkost , busi mi srdce ako splasene ! aj ked si nechcem nic pripustat ,tu psychiku neviem odrbat ! dnes je treti den ,a cez den chvilu s anadcyhujem v pohode, potom zas mi to nejde !!! a z celych sil sa snazim na t nemysliet a zahnat toto cele vsugerovanie ,nejde to !! :((((

Shayleen

Marika to skade berieš že v Rakúsku voľno predajné Antihistaminika nedostať? Však koľko razy som ja kúpila a v lekárňach už majú niekoľko bez receptu

LMarika

Ja som sa v lete 2011 nenadychla poriadne ani raz. Ked som sa vtedy velmi zhlboka nadychla, velke mnozstvo vzduchu preslo cez nos dalej, ale na ceste medzi nosom a plucami sa ten vzduch niekam vytratil a do pluc uz nedorazilo z toho vzduchu takmer nic. Trochu mi pomohlo, ked som si dala stiplavy cukrik Halls v ciernom obale, ale tie cukriky som musela mat v ustach nonstop, k tomu ciernu kavu aspon 2x denne, po ktorej ma rozbolela hlava a nasledovala tabletka probi bolesti hlavy. Bala som sa ist k doktorovi, ze ma bude kade-tade po cvokaroch posielat. Byvala som vtedy v juznom Rakusku blizko talianskych hranic v meste, v ktorom boli 4x za den prehanky, cele leto teplota vzduchu nad 40 stupnov Celzia a uplne bezvetrie, v plesnivom byte s plesnivymi tapetami v prastarej historickej budove, ktora ako jedna z mala nebola v case druhej svetovej vojny zbombardovana, hoci bombardovanie znicilo 89% budov. Najviac mi vtedy pomohli volne dostupne antihistaminika Cetirizine, ktore som si vdaka tomu, ze som mala kratky vypad na Slovensko, kupila, lebo veru v Rakusku sa antihistaminika volne nepredavaju Kazdy vecer pred spanim som si dala jednu tabletku. Po siedmich dnoch bolo uz celkom dobre a problem s dychanim sa vytratil. Diagnoza - alergia na spory plesni. Cize vzdusny alergen. Odvtedy sa plesni bojim a snazim sa im vyhybat, ako sa len da.

samuelka

som alergik. ale iba v lete na pel a seno ... myslim ,ze toto s alergiou nema nic spolocne ,, este ma napada chrbtica ... ked sa narovnam poriadne , tak s anadychnem .