Učiteľka ma ponížila

Príspevok v téme: Učiteľka ma ponížila
sjsjsjs22

Dobrý deň chodím do druhého ročníka na stredne škole. Ako začať som skôr na logické veci. Učenie ako také mi nikdy nešlo ale ak ide o matiku, fyziku, chémiu a predmety podobné zvládam to lepšie. Skratka poučky, a také veci mi idú do hlavy len veľmi ťažko. Máme jeden predmet, kde učiteľka od nás vyžaduje toho strašne veľa (poučky). Podotýkam iné vyučujúce ktoré učia ten istý predmet len krútia hlavou prečo chce toľko nepodstatností. Idem k veci celý vykend som sa pripravovala na písomnú prácu z tohto predmetu. Bolo to presne 7 A4 plné poučiek. Bohužiaľ som sa to nenaučila (neviem kde je chyba), jednoducho to nešlo. Dnes bola tá pisomka a vyučujúcej som slušne vysvetlila ako to je, a povedala nech mi dá 5. Ona mi na to povedala že som hlúpa. Je pravda že z tohto predmetu som najslabšia z triedy. A spolužiaci to riešia tak že odlišujú ona to podľa mňa aj vie, ale nechá ich. Ja to môžem robiť tiež ale mám k tomu odpor. Možno to nieje tragické. Ja neviem toto som na seba počúvala od decka. A veľmi sa má to dotklo. Ak by mi to povedala mimo spolužiakov možno by ma to neranilo. No na teraz som z toho smutná a neviem sa s tým vyrovnať. Ako by ste sa s tým vyrovnali vy ? PS. Rozhovor s ňou nehrozí skúšala som a dopadlo to hrozne. Ďakujem

Zoene

Ja neviem , ale mám z tvojich odpovedí pocit, že ty nechceš riešiť podľa mňa podstatnú vec v tvojom prípade a tou je, ako by sa ti dalo pomôcť s učením.Ty stále len chceš riešiť učiteľku.OK, netvrdím, že urobila dobre, že ti povedala, že si hlúpa. Ale zamysli sa, je to podstatné teraz? Čo ti to pomôže v tom, aby si nabudúce niečo vedela.Čo vlastne chceš počuť teraz? Máme ti poradiť ako čo? Že sa máš na danú učiteľku sťažovať, udať ju alebo neviem.Tvoj problém s učením sa tým ako vyrieši. Tu ti ľudia napísali návrhy, akým spôsobom riešiť tvoj problém s učením a ty len stále svoje, že čo to má spoločné s učiteľkou.

Delete

,,nežije s nami.. neželá si aby som mala úľavy alebo papier o tom, že mám problém s učením.,,

Nič v zlom ale s touto vetou mám menší problém.

Tvoj otec je prísny ale keďže s Vami nežije tak pravdepodobne nemá dostatok času na tvoju výchovu a v tom prípade by mal výchovu prebrať ten s kým žiješ. Alebo škola.

Nič v zlom.

O akom papieri to píšeš? Veď sa dá učiť aj inak. Ale takto to v dnešnej dobe vyzerá. Rodičia sa snažia zabezpečiť rodinu po finančnej stránke a sú úplne vyšťavení...na výchovu im čas neostáva.

Ak by sa s tebou tvoj otec pozrel do tých papierov a učili by ste sa spoločne tak tú písomku možno napíšeš.

tasty

čo by si mala na papieri moja drahá???? psychologička, ktorá rieši problematiky s učením by ti vystavila nejaký papier myslíš??? a kvôli tomu by ti nikdy nezamestnali???? :D :D :D väčšiu hovadinu som nepočula

kopec žiakov som poznala ktorý chodili ku deckej psychologičke, presne preto lebo sa nevedeli učiť, nikdy v živote kvôli tomu nemali problém v práci, že ju niekedy navšetevovali

ty asi myslíš nejaký papier od PSYCHIATRIČKY, že by ti stanovila nejakú mentálnu diagnózu asi

ale to sú dve rozlišné veci, asi máš v tom zmätok

sjsjsjs22

Nechcela som aby to niekto takto pochopil môj otec je striktný a prísny ale nieje to tak že by mi chcel zle... Na doučku som bola mnoho krát. Ide o to že on nechce aby som potom mala problém sa zamestnať. Nakoľko mi učenie trvá dlho, a konieckoncov keby to mám na papieri kto by ma už len v budúcnosti zamestnal. A vlastne čo ma môj otec s tým že mi učiteľka povie že som hlúpa ?

Delete

Takže konečne viem kde je problém...

Nehnevaj sa ale máš ho v rodine.

Prečo ti vysoko postavený otecko nepomohol napríklad nejakým doučovaním. Nič v zlom ale má stále viac pocit, že je za týmto oveľa viac ako píšeš.

sjsjsjs22

Aby som to uviedla na pravú mieru toto nebola moja prvá 5 ale z tohto predmetu mávam tak 3..... 5ky mám zriedkavo. Celá trieda neodpisuje vyjadrila som sa zle ale väčšina ano na tejto hodine nás je 11 a keď sme sa o tom medzi sebou rozprávali, tak 3 povedali ze neodpisuju a tí majú 2,3. Ja sa naučíť dokážem ale tieto poznámky boli hrozne komplikovane napisane (pre mňa) a preto som sa ich nedokazala nauciť i keď som tomu venovala dostatok času. Nehovoriac o tom, že vyučujúca poznámky píše sama a prerába knihy. Tento predmet mám v nemeckom jazyku, a i keď som hlúpa mrzí ma že to povedala pred celou triedou. Môj otec je vysoko postavený a nežije s nami.. neželá si aby som mala úľavy alebo papier o tom, že mám problém s učením.

Janno82

Kto je v prvom rade hlúpy, tak to je tá učiteľka. Čo jej dáva právo takto uraziť žiaka, študenta? Navyše keď ten žiak má snahu, nie je protivný, zlý či vulgárny. Aj keby si bola neviem aká hlúpa, učiteľ si musí k tebe vedieť nájsť cestu, pokúsiť sa ťa motivovať, podporiť a veci sa dajú povedať aj inak. POdľa môjho názoru, učiteľ okrem toho, že ovláda predmet, ktorý učí by mal byť aj dobrý psychológ. Ak ním nie je, tak nech vráti diplom. Ale to je môj osobný pohľad.
Určite nie si hlúpa. Veď ako píšeš, si skôr na logické obory a zvládaš matematiku, fyziku, či chémiu. Čo by som ja dal za to, keby som zvládal matematiku. Najmä keď som začal minulý rok chodiť externe na výšku a z matematiky som mal depresie už po prvej prednáške:-).
A možno vôbec nejde o nejaké poučky, či daný predmet. Možno tá učiteľka sama niečo rieši, nejaký problém, možno sama seba považuje kôli niečo za hlúpu, alebo sa na niekoho hnevá, niečo ju trápi. A ty si jej len prišla vhod. Mohla po tebe šteknúť, uľaviť si, neuvedomujúc si, že ti tým ublíži. Takže sa to pokús hodiť za hlavu:-).

tasty

flegma presne som si spomenula

keby som bola ja takto drzá ako zakladateľka témy, tak mi učiteľka nepovie že som len hlúpa, ale strelí mi facku, že sa nespamätám,,,,, a keby som sa sťažovala doma že som kvôli tomu dostala facku,,, tak otec mi strelú druhú :D