Silný kŕč v lýtku

Príspevok v téme: Silný kŕč v lýtku
petulda555

Ahojte, už druhý deň ma trápi silný kŕč v lýtku. Pociťujem ho nonstop, aj v noci som sa budila, mala som unavené a boľavé kĺby a celkovo nohy keď som ležala v posteli. Kŕč ma drží aj dnes, je to už vyše 24h vkuse.
Menštruáciu momentálne nemám ani ju nemám dostať, takže tie kĺby z toho nebudú. V posledných dňoch som nevykonávala žiadnu fyzicky náročnú činnosť.
Čo s tým? Mám ísť k lekárovi?
Ďakujem!

petulda555

Tak sa hlásim z postele, bola som na pohotovosti, mám zápal žíl, zajtra sono a ďalšie vyšetrenia tak snáď to dopadne ok. Mám to z HAK alebo vrodené....

petulda555

Áno, beriem HAK a viem že to môže byť aj z nej... pojdem veru lebo mám pocit že to bolí stále viac.... Ďakujem všetkým za rady a pomoc.

redka

radsej chod pre pokoj duse... ak by slo o krvnu zrazeninu blokujucu cievu tak by to bolo dost vazne... este sa opytam ci neberies hak alebo ci nemas poruchu zrazanlivosti krvi...

lombardo1981

Nemáš za čo. Dôležité je aj odsledovať, či nie je prítomný opuch. Vtedy je to vážnejšie. Ja mávam často aj v mieste kŕču modrinu. Pokiaľ išlo naozaj o veľmi silný kŕč, neradno to podceňovať.

petulda555

Shayleen - ďakujem ale toto som aj ja na googli našla, naozaj ma skôr zaujíma čo mám teraz robiť... či ísť radšej k lekárovi alebo môže ísť len o neškodný kŕč.....

Shayleen

Odporúčaná strava:
Do svojho jedálnička zaraďte vajca, najlepšie 2-3krát do týždňa
s draslíkom: ryby, hydina
s horčíkom: obilniny, čerstvé ovocie, zelenina
s vitamínom B, kvasnice
s vápnikom: kapusta, strukoviny
čaj s proti kŕčovým účinkom: hloh obyčajný, lipový kvet
Uhorky: zmierňujú kŕče, pôsobia detoxikačné a vyplavujú z krvi kyslé zvyšky
Čučoriedky: zlepšujú krvný obeh a prekrvenie tkanív
Keď pocítite kŕč v nohe:
Pri kŕči musíte sval uvoľniť nenapínať ho. Pri kŕči v lýtkach je potrebné ohnúť koleno, aby sval nebol natiahnutý. Pätu silno pritlačte k zemi a koleno tlačte čo najviac dopredu.

lombardo1981

Naozaj sa mohlo jednať o svalový kŕč. Niekedy pri nich dokonca dochádza aj k poškodeniu svalového tkaniva či jeho ruptúre.
Pokiaľ ti to neprejde, radšej zbehni k lekárovi. I keď ústup bolesti po takom intenzívnom kŕči môže trvať aj tri-štyri dni.