Vysoká škola hned po strednej škole?

Príspevok v téme: Vysoká škola hned po strednej škole?
anininka

Pekný den prajem. Som v poslednom ročníku na gymnáziu a neviem čo dalej. Neviem akú Vš si vybrať, čo som pozerala, tak ma nič úplne neoslovilo, netuším na čo sa hodím. Najradšej by som si dala rok pauzu po škole, išla niekde do zahraničia zarobiť osamostatniť sa, spoznať svet a aj viac seba,... Lenže mnohí mi hovoria, že je lepšie ísť na Vš, pokiaľ som už teraz zabehnutá. Lenže ísť len na nejakú Vš kvôli titulu, ktorý si táto doba vyžaduje, to zas nechcem. Zabiť čas a míňať peniaze na niečo, čo ma nebaví, je to správne? a na druhej strane, čo ked sa mi nepodarí ísť do zahraničia. Vôbec netuším, čo zrobiť. Ako si najlepšie vybrať?

odpovedam

dnes nevyzaduju titul, ale prax. rok nie je vela, na VS mozes ist aj neskor. odporucam vsak skor odbornu staz v tom, co sa ti paci. pomoze ti to neskor...

slia

Ja som siel hned po strednej na VS, a myslim si ze som si vybral zly odbor, pretoze som bol v case vyberu skoly velmi naivny. Skolu mam prerusenu v 2. roc mgr, a zrejme ju uz ani nedokoncim.

Nebudem ti hovorit co mas robit.

Delete

Zle si nikto vybrať nemôže. Zlé rozhodnutia neexistujú. Existujú len rozhodnutia a ak sa budeš spoliehať na názory iných ľudí tak to nikdy nebudú tvoje vlastné rozhodnutia. Urob to, čo považuješ za najlepšie a čo hlavne chceš. Inak súhlasím s tým čo je písané nižšie.

nemáš čo stratiť a tá skúsenosť stojí zato :)

dela

ak mas takyto postoj ku skole teraz, ze este nevies, ze co a ako,.. rozhodne chod do zahranicia, je to uplen super skusenost,, ci uz sa ti tam pacit bude alebo nie.. pretoze sa naucis jazyk, teda zlepsis sa v nom urcite aspon trosku a presne zazijes si co to.. a ked bude zle, mozes sa kedykolvek vratit a stratis jeden rok, no a co...

to, zeby si sa nevedela vratit do starych kolaji, sa ti stane len, ak si najdes super truper robotu.. co ak sa ti stane tak je tiez potom fajn..ale 90percentne sa vratis do skoly, ci uz tu na slvoensku alebo v zahranici:) ...
kazdopadne, zivot ti neutecie a je lepsie rok premyslat, ako si vybrat zle.. good luck girl!