Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pokračovať v tom?

Príspevok v téme: Pokračovať v tom?
Netreba

Ahojte. S priateľom bývame spolu od septembra cca. Dovtedy bolo všetko v pohode, avšak kým sme spolu nechodili tak pil dosť často, aj každý deň. Pri mne to obmedzil ale teraz zase ma potrebu byť každý víkend v liehu. Veľmi sa hádame kvôli tomu, vie že ma to veľmi trápi, plačem kvôli tomu (mamu mám alkoholičku a tak sa tomu dosť bránim a bojím sa toho). On keď ide piť s kamarátmi tak sa ani nevráti domov celý víkend a ide spať domov a ani sa neohlási celé dni ani nič...Robím preňho všetko, cez týždeň sme v robote a tak sa ani nevidíme, akurát večer a cez víkend by som rada bola s ním ale jediné čoho sa dočkám je to že ide piť. Chceli by sme o pár rokov už aj bábätko, ale neviem si predstaviť že to pri ňom vydržím keď toto bude robiť stále. Vidí že ma to trápi a keď sa ho opýtam či to bude robiť pravidelne tak mi povie že áno. Len nechápem, prečo neni ochotný to zmeniť keď vidí, že to je jediné čo nám bráni k tomu aby sme sa nehádali a boli šťastní..Myslíte, že to má ešte ďalej význam a mám to rešpektovať alebo sa vykašlať nato ? ...

annamaria123

Rozíď sa s ním, tu nemáš čo riešiť. Neboj sa, bez teba to prežije, bez alkoholu nie. Ľudia ti tu toho popísali dosť, nebudem opakovať to isté - skrátka ho pusť k vode a váž si samu seba. Začni napr. tým, že si nájdeš zodpovedného partnera, ktorý splodí zdravé dieťa a bude schopný sa oň postarať. Pochybujem, že by ťa bavilo rozoberať bežné veci zo života s večne naliatym opilcom, ktorý bude pri takomto spôsobe života vyzerať onedlho opitý, aj keď bude triezvy. Nevraviac o tom, že prechlasce každý cent a ty budeš utrápená vyzerať vždy o 10 rokov strašie. Želám ti zdravý rozum a partnera, ktorý sa bude radšej pozerať do tvojich (isto pekných) očiek, než na dno pohárika :)

xixixiZ

Rozchod je najmudrejsie riesenie cim skor tym lepsie nieze budes s nim mat dieta a potom sa aj tak rozvedies na co to teraz to uoonc Ale velky pozor si daj pri vybere dalsieho partnera ty ako dcera kt uz ma v rodine alkoholka skor si najdes za partnera zas alkoholika ako aj teraz.je dokazane ze kde rodic bol alkoholik aj partner dcery vacsia sanca ze bude zee na takeho natrafs a to ti bude sympaticke.kazdem je sympatcke to co doma videl ak otec bol ozran je vacsia sanca s ozranom sa das dokopy.Nevyberaj si alkoholikov budes mat peklo v zivote viem o com hovorim.alkohol uplne zdeformje osobnost clveka a znicil uz vela zivotov a rozpadl sa rodin.

Bandolera

Dievca, zbal sa a odid od neho! Je to jedina moznost ked chces mat este niekedy normalny zivot a funguhuci vztah. On si ta nevazi a nezalezi mu na tebe a dal ti to patricne najavo (mozno to bol aj jeho zamer aby sa ti otvorili oci). Tak pozbieraj tie posledne zbytky svojej hrdosti a vykasli sa na nho... Urcite to bude tazke, ale je to za cenu toho ze ti odpadne kamen zo srdca a po case si budes nadavat ze si to neurobila uz skorej. Uvidis casom dojde ten pravy... Drzim palce

gamm

sory rychlo som si to precital. ty pises o mame. v clanku sa pise o otcoch, ale v zasade to plati. ide o to ze dospely ktory mal rodicov alebo jedneho rodica alkoholika ma tendenciu sa aj pri hladani partnera vracat k tomu co doverne pozna, z coho vysiel pretoze tomu rozumie, tam je doma. a casto si zamiena lutost s laskou. dospele deti alkoholikov maju svoje specifika a stoji za to si o nich precitat. netvrdim ze to musi byt nutne tvoj pripad, ale precitaj si a uvidis ci ano. mozno niektore veci v tvojom zivote lepsie pochopis

Sinatra

Ked sa s ním rozídeš spravíš dobre nielen pre seba ale aj pre svoje budúce deti. Mal som kamaráta ako tvoj priateľ rozumel som si aj s jeho priateľkou bývali spolu chvíľu a narodilo sa im dieťa pokračoval v chlastaní ďalej bol to dobrý chalan potom začal aj hrávať automaty chodievať stále domov opitý a byť agresívny skúšali sme sa mu pomôcť nechcel ... finančne zničil rodinu a ušiel a našiel si druhú ... Nehovorím, že sa to stane aj v tvojom prípade ale môže preto ak nevyvinie snahu to zmeniť odíd

Delete

Netreba - človek sa nemení pokiaľ sám nechce!!! To si veľmi dobre zapamätaj.

nečítal som všetky príspevky k téme ale napíšem ti svoj pohľad. Ak je takýto a sám ti povedal, že sa nechce meniť tak to neurobí. Ak mu zakážeš priateľov tak ako keby si ho poslala do...a chcela ho vlastniť. Možno sa pri tebe a v tvojej spoločnosti necíti až tak dobre ako tvrdí ak má potrebu robiť niečo čím ide proti vám spoločne.

Vo vzťahu nikdy nejestvuje slovíčko ja! Existuje len slovko MY!!!

Možno do toho nevidím a je to úplne inak ako tu píšeš ale zmena človeka prichádza s pochopením. A s pochopením prichádza tolerancia, zodpovednosť a úcta. Možno ti to pripadá ako láska ale vieš kedy by si ho milovala? Ak by si ho nemala potrebu vlastniť a bola šťastná ak je šťastný on. To isté platí naopak. Podľa mňa sa nemilujete a nedôverujete si. Ako som napísal...nevidím do vášho ,,vzťahu,, ale podľa mňa to vzťah nie je a je naivné si plánovať budúcnosť ak sa ešte nepoznáte. Pretože sa nepoznáte o tom som presvedčený.

Ak by ťa mal naozaj rád tak by ti nikdy nespôsoboval bolesť a netrápil by ťa.

Ak ti teraz vadí čo robí, tak ti to bude vadiť aj neskôr, pretože sa to bude len zosilňovať. Ružové okuliare ste vymenili za dioptrické a bohužiaľ je cez ne dosť odlišný pohľad.

Zakázať niekomu voľnosť a priateľov znamená zabiť ľudskú bytosť! Nikdy by si to nemala ani navrhnúť...no len otázkou ostáva či sú to vôbec priatelia alebo len kamaráti, ktorí zaplatia chľast.

Nič v zlom ale vaše cesty sa rozišli v okamihu keď si napísala na toto fórum a riešiš vaše problémy s cudzími ľuďmi. Vy ste tí, ktorí to majú riešiť! Vy sa poznáte, vy viete čo potrebujete či chcete! Ale ak si len ty a on je on tak to potom nie je vzťah.

Musela by si napísať my, a opäť my...