Spravanie muzov

Príspevok v téme: Spravanie muzov
dolmina

Ahojte, zaujimalo by ma ako sa k vam spravaju muzi v manzelstve. Pomahaju s detmi, staraju sa financne? Musite ich nutit do niecoho? Objatia, pozornost..... ja som v manzelstve 13 rokov, stale sa snazim nieco zachranovat ale akykolvek pokus o debatu s muzom skonci hrozou. Nema zaujem o nic. Davam mu najavo, ze je pre mna dolezity ale on mnou pohrda.tvari sa, ze sa ho nic netyka. Placem, hovori, ze to nie je jeho priblem ze je to moj problem ale ako mam dalej takto fungovat.da sa to???

Súvisiaci obsah

dolmina

Neviem, co by som mala este spravit. Chcela som udrzat rodinu. Ano on sa zmenil, momentalne si mysli, ze mu patri svet. Vypracoval sa v praci, je uspesny, tak mu to stuplo do hlavy. Aspon to je z mojho pohladu. To, ze nechce nic riesit, tak len preto, lebo sa okolo neho tocia baby. Peniaze zmenia cloveka, jeho charakter. Neviem ako sa clovek takto moze otocit a neuvedomuje si, ze sa chveje zem pod nohami. Rozvod zasiahne kazdeho. Len on stale hovori, ze on osdunul rodinu, nebrani sa tomu. Moje vysvetlovanie o tom, ako rodina je dolezita a ze budem stat pri nom, tak on neakceptuje. Tvrdi, ze sa nicoho nebojí. Odpustenie nevier nestacilo? Boze kde som dala rozum. Vsade clovek cita, ako sa rutia vztahy. Zbytocne nieco uz hovorit. Chcela a skusala som byt silna, ale pri nom nedokážem, vzdy mi da pocitit aka som nula, ktora v zivote nic nedokazala.vsetci su uzasni len ja som a hysterka, ktora vsetko riesi. A pritom sa mi smeje do oci, ked som na dne. Kde sa to v nom berie Nebol taky a stale ho pred sebou obranujem..

Fleur-de-lis

gamm, pozri, my poznáme situáciu z jej strany. Nepoznáme jeho dôvody.
Ťuťko je v niečom každý ;)
Ja neviem. Však si spoznám toho čo si ho chcem vziať, nie? Určite nemá do vzťahu najvhodnejší charakter, ale tak to musela vidieť už pred tým.
Veľa ľudí uteká pred problémami, alebo ich riešia ale stále len slepo zo svojho uhla pohľadu.
Keď človek pozná len jednu stranu, ľahko sa veci súdia...
Ja neberiem manželstvo a rodinu na ľahkú váhu, pretože rozpad manželstva znamená rozpad rodiny a to končí rozpadom spoločnosti.
Myslím, že táto pani tiež nie, len si už nevie poradiť. Skúsila všetko čo vedela, ale ono je toho ešte veľa, čo neskúsila lebo o tom nevie...
Musí byť sklamaná, vyčerpaná, zranená, úplne to chápem. Chápem aj to, že neverí, že by sa jej manžel ešte mohol zmeniť. Po toľkých zlých skúsenostiach je ťažké tomu veriť.
Kto vie, možno keby pred časom vyhľadala pomoc niekoho kto by jej pomohol porozumieť situácii v jej manželstve a ukázať cestu, možno by to dnes už bolo na lepšej ceste.
Niekedy je hlavný problém v tom, že sa pokúšame niečo opraviť kladivom alebo šrubovákom... a pri tom treba vŕtačku...

kafe

ak tá nevšímavosť nepomôže zblížiť vás, bude to aspoň začiatok tvojho nového života bez neho. Takže nevšímavosťou nemáš čo stratiť.

gamm

Fleur ale co je on za tutka ze sa nevie vyjadrit co ho stve ? uz ked autorka temy do svojho muza tolko dobiedza tak by sa snad mal vyjadrit. ked sa nevyjadri, tak nech nedobiedza a necha ho. mozno prilezie sam. som sice muz ale takyto mlcanlivi trulovia ma vedia vytocit. ani bu ani mu, nic sa nedozvies. len trucuje, alebo sa tvari ze nic. co su to za sposoby ?
a podvadzal ju. takto sa riesia manzelske problemy ? uf takychto ludi ako je on ja veru nemusim !
mozno autorka robi v niecom chybu, ale snazit sa o napravu musia obaja. k tomu je potrebny najprv zaujem a potom snaha pochopit problem. a vyjadrit sa k nemu.

Fleur-de-lis

dolmina, ťažko povedať, pretože nepoznáme váš príbeh. Teda čo a ako vás formovalo od detstva, kde začali vaše spoločné problémy... Či je ozaj taký zlý, alebo ho časom nejaké tvoje správanie takto vyformovalo. To sa stáva často, aj keď si to ženy nechcú pripustiť.
Žena dokáže dostať z chlapa to najhoršie, aj to najlepšie. Bohužiaľ sa častejšie stáva to druhé. Muži v tom nie sú nevinne, ani náhodou, ale žena často vyrobí problémy pre svoju domýšľavosť, z nepochopenia... A potom sa snaží a nič. No lebo nevie ako. Vidím to v toľkých manželstvách, ktoré poznám. Žena sa sťažuje na muža, hovorí čo všetko robí, ako sa stará, a on nič... A ja to často vidím inak. Starajú sa, to áno, snažia sa, ale popri tom vidím, ako ich nechtiac odbíjajú, berú im všetku motiváciu, aby sa snažili...
Neviem, kde všade je chyba vo vašom vzťahu. Bude ale určite na obidvoch stranách. Len zatiaľ možno vidíte jasnejšie ten jeho podiel, než svoj vlastný. Alebo je ozaj taký zlý? Ale veď ste si ho vybrala a vzala dobrovoľne, tak asi vie byť aj iný, či?

dolmina

Ahojte, no neviem, ci nieco pomoze. Skusala som aj po dobrom aj po zlom. Nic nepomaha. Pride domov, tvari sa akoby tam ani nebol. Ja sa o seba staram, vela ludi hovori, ze mam na viac. Vsetko je naozaj len o nom, stale rozprava, co chce on,on,on... ja tomu nerozumiem. Slovo rozvod padá cim dalej tym viac. Ja nechcem takto zit, ved nic nerobím zleho a on si mysli to iste. Podvadzanie, odchod z domu, vratenie sa, neustale sa zduvanie, hadanie... a ja sa mozem snazit kolko len chcem... A sex? Ten chce kedy len jemu sa chce. Ked chcem ja naklonnost, povie, ze on nemoze po nasich hadkach,ze by to bolo nasilu a za hodinu chce on a ja mu poviem, ze to nechcem nasilu z jeho strany. Ja uz sa nechcem ani hadat, ani trapit. Rozvod je tazky,ale je to asi najlepsie vyhcodisko, lebo clovek si to velmi pripusta, teda ja. A potom sa stazuje, ze so mnou je to onicom, ale to mam byt stale za chuderu? Co a kedy si on zmyslí,tak mam mu vsetko plniť? Ved to je primitivne. Takyto chlad som nezazila uz davno a riadne to ide na nervy. Priklad: som mila, chcem si spravit pekny vecer, on 10 min rozmysla, ci si ho vobec spravíme a potom povie ze ano, a cumakuje do pocitaca... Pomoze naozaj byt nevsímava? Bojujem s tym aby som začala bez neho fungovať a potom to snad ukoncim. Denno denne pocuvat jeho ponizujuce slova... Vela ludí hovorí, dievca spamataj sa a musím sa spamatat....

gamm

ono sa tak aj zvykne hovorievat na margo toho ako to v partnerskych vztahoch zvykne prebiehat. "ja ku nej, ona odo mna, ona ku mne, ja od nej". niekedy treba nechat toho druheho aby potom sam od seba prisiel. ale niekedy aj zial nepride. tak ho potom treba nechat.

Fleur-de-lis

mne pomáha a intenzita záleží hlavne od môjho prístupu. Keď som si to dožadovala, sťažovala sa, komentovala a tak, vtedy mi vôbec nemal chuť pomáhať. Aj keď to spravil, tak to bolo s takou náladou, že ďakujem. Odkedy som zmenila postoj a správanie, pomáha stále viac a viac. Ale väčšinou keď ho poprosím, no niektoré veci aj sám od seba.
Záleží aj od výchovy a aj od prístupu partnerky. A tiež niektorí muži to berú tak, že ak viac zarábajú, tak sa týmto starajú o rodinu a plnia si svoju časť povinností.
Ono celkovo muži niektorí veľmi nie sú na drobné činnosti. Majú pocit, že sú bezvýznamné, pretože nijak výrazne neovplyvnia nič. Vtedy pomáha, keď tomu dá význam žena - ocení ich pomoc, vyjadrí ako jej to pomohlo, zlepšilo náladu... Vtedy má muž pocit, že to malo význam.

Mne pomohla jedna kniha veľmi. Moji rodičia nemali naj vzťah a tak sa to odrážalo v mojich vzťahoch. Musela som sa učiť a meniť moje postoje a reakcie a zmýšľanie. Mala som šťastie na trpezlivého chlapa. Na začiatku bol super, potom sa to vďaka mojim reakciám zhoršovalo a teraz je opäť super odkedy sa učím novým postojom. V tej zmene pomohla už spomínaná kniha Queen´s code od A. Armstrong. Mám z nej nejaké slovenské poznámky, ak si to chceš prečítať tak napíš mail a pošlem ti to...