Aký telefón si vybrať? Zn. Samsung Galaxy...

Príspevok v téme: Aký telefón si vybrať? Zn. Samsung Galaxy...
Magalienš

Ahojte,

pokazil sa mi telefón, a hoci som ,,stará" a zarytá NOKIA-čka :D
Rada by som už investovala do niečoho ,,poriadneho" - androidského :D

Mám hranicu cca 270euro - chcem ho vyplatiť v hotovosti.

Mám na výber SAMSUNG GALAXY: S 3 mini
S 4 mini
S 5 mini

Budem veľmi rada, ak mi niekto z Vás poradí, najlepšie samozrejme niekto, kto reálne tieto telefóny mal, kto sa v tom vyzná.
,,mini" chcem preto, lebo mi vyhovuje, čo sa týka veľkosti do ruky.
A ide o to, že som si pozerala rôzne recenzie a som z toho už magor, vôbec mi to nepomohlo nejako sa rozhodnúť :-/

V podstate každý s fónov ma nejaké ,,vady", nedostatky..

A k veci: najprv som bola taká, že si zoberiem S 3 mini, ale potom mi všetci vraveli, že kvôli ,,novote", ak mám peniaze, tak mám určite investovať do ,,aktuálnejšieho" modelu... ale telefónik vyzerá byť fajn :-)... Ako keby najlepší z týchto, ktoré som Vám napísala na výber... :-)

Tak som začala uvažovať o S 4 mini, ale zistila som pri viacerých čítaniach, že vraj má nejaký problém, resp. slabšie chytá wifi - v porovnaní s S4 klasickou . .. to ma odradilo, nakoľko nemám silný signál internetu v dostupnosti...A taktiež má vraj kopec aplikáciu a zbytočností, ktoré absolútne nevyužijem a berú len z baterky a spôsobujú veci ako sekanie, mrznutie a pomalšie reakcie - tie zbytočnosti určite nevyužijem..

A potom ďalší človek mi nasadil chrobáka do hlavy, s S5 mini...
Lenže keď som čekovala recenzie, tak viaceré tvrdia, že telefón nemá ako keby dobru konštrukciu, že je to také ,,nepevné", budí dojem plastu či čo...
PS: ale zaujalo ma, že vraj je vode a prachu odolný, čo môže byť dosť fajn a výhoda..

U mňa síce zaváži aj vzhľad, ale určite uprednostňujem kvalitu a pevnú konštrukciu s dobrou výdržou baterky pred hoc aj najmodernejším vzhľadom :-)

PS: budem pravdepodobne na ňom počúvať najmä veľa hudby, nejaké tie appky a fotenie, kamerovanie.. Ale nepotrebujem zase rozlíšenie ,,4K" alebo čo, nezbláznim sa z toho :D ;-)... V rámci ale toho počúvania asi dobrú, veľmi dobrú výdrž baterky - a čo som počula, tak SAMSUNGY ako také vraj majú tie baterky poslabšie... :-/

Čo mi teda viete Vy odporučiť podľa Vás ??
Ďakujem za akúkoľvek radu :-) ;-)

jacob123

No myslím že najviac ti pomôžu na fóre, kde sa stým zaoberajú, napríklad forum.mobilmania.cz skús tam napísať, ale keď píšeš že sa ti páčia Samsungy a k iným značkám ťa to neťahá, tak myslím že tá S5 mini bude najlepšia, ale možno ti poradia aj niečo lepšie :) a len tak okrajovo nie je pravda že čím väčší telefón, tým rýchlejšie sa vybíja, pretože do nových modelov sa dáva stále baterka s väčšou a väčšou kapacitou a pridávajú sa šetriče energie a veľa ďalších vecí, ktoré tiež pomáhajú tomu, aby sa pomalšie vybíjal.

Magalienš

jacob123 - vieščo ani nejde o to, že nutne ako nutne....
No ako vravíš sám, je to jeden z TOP fonov.. Napríklad k takej Xperii, LG, alebo nejakým HTC-čkám ma to vôôôbec neťahá....
Na Samsungoch sa mi páči najmä to používateľské prostredie, celkovo Samsung ako taký..
Aj výzor, aj funkcie..
Áno, veľký mobil kvôli tomu nechcem, pretože vravím, budem ho stále všade nosiť, počúvať dosť hudby, veľké fony sa asi predpokladám, že aj rýchlejšie vybíjajú, neviem . . ..
No a je to na mňa taká opacha :D . . Mám malé ruky :-) :D....

uhcc - díki za názor :-) ... s 3 mini teda vypúšťam...

killingsprg'- blackberry nechcem určite... Mám nejakú predstavu a takýto typ nie.

uhcc

urcite si ber najnovsi model, starsie modely sa neoplati, tie uz su pomale a uz pomaly na nich niesu aktualizacie. je jedno aku znacku si vyberies, urcite ber najnovsi model. s3 mini je uz pomaly telefon

jacob123

No z týchto troch by som bral S5 mini, ale musí to byť nutne nejaký Samsung Galaxy ? Veď sú aj iné značky, aj keď priznávam že Samsung patrí medzi tie najlepšie. Pochopil som správne že nechceš veľký mobil ? Pretože aj taký LG G2 spĺňa kritériá, ktoré si uviedla a je veľký ako S5 mini.