Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie?

Príspevok v téme: Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie?
nepobozkana

Co vsetko mozem bozkami a teda vymenou slin chytit od druhého cloveka? Ake choroby?
Nejde o bozkavanie sa na lice ale na usta a jazykmi kde dochadza ku kontaktu so slinami.
Ak sa chcem s niekym bozkavat tak by som mala poznat jeho zdrav. stav nie? Mam ho predtým poslat na vysetrenie? Myslim to vazne lebo ak nieco chytim tak je to nezvratne. Mam obavy sa bozkavat len tak s cudzim chalanom ktorého sice poznam uz dlhsi cas ale nepoznam jeho zdrav. stav. Co viem tak niektore baby ked sa dali dokopy so svojimi frajermi tak po case zacali mat traviace tazkosti, kozne prejavy, problemy s hrdlom a prieduskami, herpesy, abcesy v ustach a ine infekcie. A co pohlav. choroby mozem ich tiez chytit bozkavanim?
Dakujem

Shayleen

Lombardo dìk za info Hej viem o všetkom veď s tým žijem už 10 r :) chodim každé 3 m na krv a pohovor s lekárkou. Mi ukáže aj výsledky na PC máme dobrý vzťah aj som s ňou ajj so sestrickami a so starostlivosťou veľmi spokojná

lombardo1981

Shayleen, predpokladám, že sa momentálne nachádzaš v asymptomatickej fáze. To ale neznamená, že tvoj imunitný systém, je takpovediac v poriadku. HIV napáda t-lymfocyty, konkrétne bunky CD4+. To určite dobre vieš. A preto je dôležité užívať antivirálne lieky. Pretože čím menej vírusu v tele, tým pomalšie znižovanie CD4+.
Inak som rada, že sa ti tak darí. Poznala som jedného týpka, u ktorého bol priebeh celkom rýchly.

Shayleen

Pravé to neviem kde a ako. U lekára počas op neviem do dnes. Mladá už nie som ggg som po 35ke. Ale snažím sa a starám sa o svoje zdravie. Nepijem nefajčím nedrogujem a ani som to nikdy nerobila.

buzola

No a ako si sa nakazila? Neodpovedaj je to tvoja vec ale urcite to bolo nieco nerozvazne.
V poriadku teraz si okej, nech sa dari tak dalej, ale asi si este mlada tak to telo zvlada a nemas ine pridruzene zdrav. problemy.
Dobre nebudem to dalej rozvadzat, ved je to vasa vec ako sa kto sprava a s kym bozkava, ale Nepobozkanu by som kvoli tomu neodsudzovala a mne je praveze sympaticka svojim rozvaznym pristupom :)

Shayleen

Na jeseň beriem výživové doplnky na posilnenie imunity ( nie hoc aké ! ) a pijem tibetskù hubu. Takže keď niekto má hiv a sa o seba stará tak ma aj imunitu v poriadku a silnú ;)

Shayleen

Ok poviem sama som hiv+ a to už niekoľko rokov. Beriem iba 2 druhy tbl večer a žiadne extra. Čo sa týka imunity a hiv výsledky mám super, nachádzam sa pod hranicami a to už pol roka odkedy som začala s liečbou a aj lekári boli prekvapení že som to už po pol roku od liečby dosiahla.

kométka

Sewie a ako zistis ze ci je osoba ktora ta pritahuje zdrava a nema nejake to prenosne infekcne ochorenie? Ako ze sa ti tym pochvali? Ak nepojde na testy alebo sa ti sama neprizna tak nemas sancu zistit ak nema viditelne prejavy ochorenia co na zaciatku ci v inkubacnej dobe nieje mozne.

kométka

dievca ma praveze celkom rozumny pristup k veci. Riesi to co nam mnohym ani vo sne nenapadlo. Bud si poctiva studentka mediciny ze si uvedomujes tieto rizika alebo mas skusenosti z okolia ako nato niekto uz doplatil.
sewie imunitny system si mozes posilnovat ale ak sa nakazis hiv tak si ho len do*ebes. A s tou hepatitidou to tiez nieje med lizat. Ako vazne ja by som bola zato nech sa o prenosnych infekciach viac uci na skolach. Suhlasim s tym tvrdenim ze tu mate mnohy medzery v tom.

sewie

hmmm este som sa nad tymto nezamyslala, ale vela doktorov hovori ze bozkavanie posilnuje imunity-prave tou vymenou slin! clovek vlastne musi prist do kontaktu aj s cudzimi bakteriami aby si posilnil imunitu-tym nehovorim o nechranenom sexe alebo bozkoch s nakazenou osobou!...ale myslim si ze podcenujes silu svojho imunitneho systemu...

anjelik *

Nepobozkaná, nikde v mojom príspevku nebolo navrhnuté, že máš myslieť pozitívne a že máš druhých milovať. Láska pre mňa znamená pochopenie, a aj toho, že keď sa budem vystavovať styku s chorými, tak mi hrozí ochorenie. Ja som len popísala, ako a prečo začína v tele chorobný proces a ako sa mu dá zabrániť. Nikde nepropagujem bezuzdný sex s každým a na počkanie. To, čo máš milovať, je myslenie a zamýšľanie sa a to ti zabezpečí aj ten následne dobrý pocit v tele a zdravie. Nie cyklenie sa v tej istej predstave a spomienke, strachu trebárs. :o)