Zúfalá

Príspevok v téme: Zúfalá
Eliza76

Potrebujem od niekoho poradiť.Bývam na dedine,vydala som sa tu.Svokru sme pochovali aj svokra a ostala tu s nami bývať,s mojim mužom a 2ma deťmisvokrina sestra 78ročná žena,ktorej tanto dom kedysi patril.Pred 20timi rokmi ho dala prepísať so svokrovcami na môjho manžela.Aký mám problém?Manžel chodí na montáže,mesiac-dva je preč,potom 2 týždne je doma ,ja chodím do práce,robím účtovníčku,z práce letím domov ku deťom 10 a 8 rokov,idem zakúriť do kotla na drevo,aby sme mali teplo,učím sa s deťmi,popritom domáce práce,veď to poznáte.A táto žena si vyžaduje,aby som jej robila nákupy,po doktoroch s ňou chodila,starala sa o ňu a pod.V živote neurobila nič okolo domu,len všetkým rozkazovala.Nechápe,že ja mám toho vyše hlavy aj v práci aj s deťmi.Nemám už nervy,v kuse telefonuje s kámoškami a ohovára ma ako ma nerada vidí,že sa o ňu nestarám atď.Ako by ste sa zachovali vy na mojom mieste?Ďakujem za všetky odpovede.

Eliza76

Obrátila som sa tu na úrad,ale oni to nevybavujú.lebo nieje ležiaca.Aj v meste som obvolávala,ale chcú za opatrovanie 15eur na deň+na benzín a keď som jej to povedala,ta ona nikomu platiť nebude.Som povinná sa o ňu postarať,lebo mi dala milóny-dom.Do domu sme vrazili už milión na zateplanie,fasádu,nové kúrenie a strechu a stále ho prerábame.lebo bol v zlom stave.Keď jej niečo poviem alebo jej oponujem tak sa predo mnou rozplače a vzápätí počujem ako telefonuje a nadáva na mňa.Odísť nemôžeme,deti tu už majú kamarátov.Nákupy jej robím 2krát do týždňa.Teraz chce ísž k lekárovi,ale ja nemôžem odísť z práce a sanitka ku nej chce doprovod.A minulý rok mi povedala,že moja robota je nič,že sa mám starať a pomáhať jej.Už neviem aký postoj by bol najlepší.A keď ju chceme dať do ústavu,tak jej ho budeme aj platiť.Ďakujem za odpoveď.

kafe

a prečo jej nevieš povedať NIE, teraz vám nemôžem nakúpiť! Ona nepotrebuje chápať nič, proste sa zariaď podľa svojich možností. Alebo sa chceš roztrhať? Povedz jej (ani nie že dohodnite sa, ale len jej to oznám), že jej môžete nakúpiť raz do týždňa, nech si pripraví pre teba zoznam, čo potrebuje. Čo sa týka starostlivosti o ňu - popýtaj sa na mestskom úrade, či má nárok na opatrovateľku na 2h denne. Tým by si asi vyriešila všetko a tete by si nemusela ani nakupovať.
Ja by som sa na tvojom mieste zariadila tak, že urobím pre ňu čo môžem, ale určite sa nepôjdem strhať. Ohovárať by ťa ohovárala, aj keby si pre ňu robila všetko. Furt by si to všetko nerobila tak, ako si to ona predstavuje, tak prečo sa namáhať. Rob pre ňu to, čo stíhaš a CHCEŠ.