Vegetariani poradte!!...ale mozu aj ostatni ;)

Príspevok v téme: Vegetariani poradte!!...ale mozu aj ostatni ;)
jamka

Ahojte!!Uz tri mesiace nejem ziadne maso a stravujem sa ako vegetarianka.Takze zacala som jest viac zeleniny, ovocia, celozrnych obilnin, strukovín a samozrejme soju,pretoze som citala ze soja obsahuje vsetky esencialne aminokyseliny,ktore organizmus potrebuje(cize nahradza maso)...Moja mama je doktorka a s tymto mojim stravovanim nesuhlasi,pretoze sa stretla s pripadmi dievcat,ktore maso nejedli a preto teraz maju zdravotne problemy ako napr.chybaju im cervene krvinky. Prosim vas o radu!!! Stravujem sa dobre ak jem to co jem? Alebo co by som mala zmenit v stravovani aby som nedopadla ako tie dievcata?

damaxy

a ja sa zamýšlam že ten potravinový retazec,že vlastne sa hnojí tým smradlavým hnojom z tých týraných zvierat a močovka,ktorá sa tiež zbiera a umelé hnojivá a prehnojuje sa dusičnanmi a a a .Sloboda volby je dôležitá a tú má každý z nás kto chce nech je vegetarian,kto chce nech je vegán,kto chce nech je pečené a fašírky a klobásy.Len nech sa preto každý rozhodne a nesie si aj zodpovednost za svoje zdravie.Nech si netýra dušu,že má chut na kuraie prsia,alebo filé,ale nemôže,lebo je vegetarián.Najma toto ja neuznávam.Ked tomu chutí maso,dobre,ked mu nechutí dobre,len nič nasilu ani v presviedčani.

leah

dnes som isla okolo masiarstva a zacitila som ten typicky zapach az ma naplo..tie zvierata ktore su chovane cisto na zabitie drzia v neludskych podmienkach,natesnane v malych priestoroch,v spine,tme,vo vlastnych vykaloch..vy vidite len maso na tanieri ale ako to zviera musi trpiet kym sa dostane na vas tanier to vas nezaujima..

zaza

Suhlasim s pistom, nase telo nie je stavane na maso...clovek maso zacal jest kvoli dobe ladovej, asi by bez neho neprezil...teraz su ine moznosti. S tym levom, co spominal(a) tami, na to reagovat nemozem, lebo je to uplna absurdnost. A ano, tami, ludia zvierata zabijaju brutalne, ked si nikdy nevidel(a) video, tak to nemozes posudzovat ani z jednej, ani z druhej strany. Nechcem tu nic propagovat, tak ak chces, pozri si na par videi na stranke: www.petatv.com
leah, mam podobne pocity o tom...bolo to zive, nemalo pravo zomriet...

pišta

Prepac, tami, ale nas metablizmus az tak nenahrava jedeniu masa - pocnuc nevhodnymi zubami, cez malo kyseliny v zaludku (najma chyba urykaza, enzym na travenie masovych bielkovin), pokracujuc cez "dlhe creva, kde maso zahniva, pecen a oblicky, ktore nedokazu trvalo spracovavat tolko metablickeho odpadu, ktory produkuje maso..hm. Ked ku tomu pridame nutnost tepelnej upravy, tak sa do toho "zamocu" cievy s usadeninami...tak potom je naozaj otazka, ci nam to maso az tak prirada praje...:((

leah

ja som vegetarianka aj preto lebo mi je luto tych zvierat ale hlavny problem je v tom ze ma z masa napina lebo vzdy si predstavim ze to bolo kedysi zive,malo to organy a vsetko ...z toho mi pride zle a tak maso nemozem ani citit....

tami

Ze ludsky organizmus je stavany tak,ze potrebuje maso.Cela traviaca sustava,metabolizmus,vsetko.Tak isto,ako je zajac bylinozravec...Co je na tom nepochopitelne?

tami

zaza> a co si myslis?Ako zabijaju zvierata?Ze im odrezu najpr nohy,nechaju ich trpiet,potom si do neho este kopnu a smeju sa na nom??Zviera sa zabije rychlo.Ved ked ho chcem zjest,musim ho najprv zabit nie?Zaziva ho jest by bolo brutalne..aaach jaj,..co sa ja na tom fore nedocitam niekedy :-/

tami

Clovek je masozravec,od prirody.Nieje zdrave sa masom prejedat,ale vynechat ho uplne,je tiez nezdrave.Odzrkadli sa to na zdravi,nie hned,mozno aj po 10-20 rokoch. Kto tu hovori o "vrazdeni" zvierat,nech trocha porozmysla.Je to prirodzeny kolobeh zivota.skuste leva napchavat travou a vysvetlit mu,ze nema pravo zrat ostatne zvierata...ved je to donebavolajuca hlupost!!To nieje vrazda,ale normalny potravinovy retazec.Ani nechcite vediet,ako by svet vyzeral,keby ludia nejedli maso.Vsetko ma svoj vyznam.Su to prirodzene zakony prirody,ktore treba respektovat.Clovek,aby bol zdravy,musi jest maso.A to ze soja ho nahradi?Z casti ano,ale nie uplne.