Ist ci neist?

Príspevok v téme: Ist ci neist?
Marcela24

Referendum sa blizi a ja neviem ci ist alebo nie. Ako hlasovat by som vedela na tretiu otazku ale na prve dve neviem co dat. Neviem sa vyjadrit k prvym dvom. Co vy? Maju homosexuali pravo vychovavat deti ktore by mali mat otca a mamu alebo nemaju pravo? Je status manzelstva hodny aj pre homosexualov alebo nie? Ako ste rozhodnuti, ist ci neist? A preco neist a preco ist? Ako hlasovat? Ak mate odvahu mozte odpovedat aj ako budete hlasovat. Kto nema co k teme povedat rozumne nech sa zdrzi prispievania. Chcem len logicke uvahy.
Dakujem

memento

Embryo ja som tiež proti sexuálnej výchove lebo oni ju nechcú u 13ročných ale ako píšu tu ľudia už u školkárov. Takže ty maš pekné mišunge z toho.
Slobodná ano detičky už masturbujú v školkach ale robia to automaticky preto lebo im to robí dobre ale o slove sex nevedia vôbec nič. Moja zlatá si to pletieš lebo čo ma také malé dieťa sledovať vychovu ako sa sex robí, aké praktiky sú možné, ako žena otehotnie, ako sa chraníť pred počatím, načo je chlapcom pipík a načo dievčatkám cikuľa. Ano u 13 a viac ročných je to potrebné lebo tam sa telo výrazne mení a dospieva.

Slobodna

Pravo volit a hlasovat by skutocne mali mat len inteligentni ludia a nie zmagorene, zfanatizovane ovce. Marcela pozrite si vyvinovu psychologiu, kazde dieta v obdobi 5 rokov prechadza tzv. masturbacnym obdobim, t.j. spoznava svoje telo, natahuje si pipika atd. a prirodzene sa zacina zvedavo pytat a objavovat. Su pripady sexu uz 10 rocnych, byt informovani neznamena to aj praktizovat, prave naopak.

embryo

mila Marcela24, mate to cele nejake dopletene :-)

vy totiz nie ste za vyucbu sexualnej vychovy u 12-13 rocnych deti, vy budete hlasovat proti akejkolvek vyucbe sexualnej vychovy na skolach a to je dost podstatny rozdiel, nemyslite?

Marcela24

Dakujem za podporu tych ktori su rozhodnuti nesediet doma na riti a ist 7.2. rozhodnut o dusevnom zdravi vsetkych narodených a este aj nenarodenych deti.
Odpovedam tak isto ako to tu uz niekto pisal, som zato aby ked uz mala byt sexualna vychova tak u decak na druhom stupni zakl. skoly priblizne od 12 az 13 rokov kde by sa tieto veci dievcatam aj chlapcom vysvetlovali. Ale nie ako oni chcu uz u deti v materských skolkach a u deti na prvom stupni zakl. skol. Kazde dieta sa vyvija individualne nielen po fyzickej ale najma po dusevnej stranke.
Prezyvka055 ta otazka nieje o tom ze ci sme za registrovane partnerstva ale ci sme za manzelske zvazky homosexuálnych parov. Teda ci manzelstvo sa ma brat ako zvazok jedneho muza a jednej zeny alebo aj zeny a zeny ci muza a muza. Ak by slo len o registraciu tak nech si ju maju ale preco manzelstvo? Nieje to vysada len muza a zeny? A za zverenie dietata dvom osobam rovnakého pohlavia uz vobec niesom. To dieta tym len bude trpiet ze nebude mat matku a otca. Ano poviete si ze kolko deti vyrasta s mamou alebo len s otcom ale aspon vie ze tu mamu alebo otca niekde tam maju ale ak bude mat dve mamy aky len pocit casom z toho bude mat? A ked pride do puberty tak tym bude este viac trpiet. Syn potrebuje vzor otca a dcera potrebuje vzor matky. Akymi psychickými problémami sa potom take deti boria ktore nemaju v rodine vzor otca a matky?
O to mi islo poukazat v tejto teme ze ist na referendum je potrebne aj ked dobrovolne. Je na kazdom z vas aby ste sa nad týmito otázkami zamysleli a rozhodli. Nie len tvrdohlavo kricat ja nikam nejdem. Hlbsie sa zamysliet aky dopad to bude na spolocnost v nasom state mat? Co vyrastie z takých deti ak ich budu vychovavat dve lezbicky ci dvaja gayjovia? Akym smerom sa nasa spolocnost uberie? Teraz mate tu moznost rozhodnut o nielen buducnosti deti ale aj o vasej buducnosti lebo ak to bude mat co isto bude mat negativne dopady na spolocnost tak to bude mat aj negativny dopad na vas zivot aj ked teraz tomu nechcete uverit ale bude to tak.
Je lahke byt lahostajny a odmietnut niest zodpovednost za svoje ciny.

0vecka

2 balia ta kuby je krestanska aktivistka a zaobera s aiba takymito temami dokonca ju cirkev vyznamenala... akoze ak by to naozaj tak bolo ze by sa sexualna vychova ucila v skolke tak mi to nepride nebezpecne ale uplne rozumiem ak to niektorym rodicom vadi... a urcite by som to nezavadzal ale typujem ze je to bullshit...

balia

A ešte to najhlavnejšie:

Navrhovaná Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv na Slovensku venuje právam osôb žijúcich na hranici chudoby venuje 10 strán, právam osôb so zdravotným postihnutím 9 strán, právami lesieb, gejov, bisexuálov, transsexuálov a intersexuálov sa zaoberá na 105 stranách. Ochrane práv rodiny pritom nie je venovaný vôbec žiadny priestor.

Kto teda tlačí gender agendu na Slovensko? Referendum je len reakcia na všetky tieto snahy.

balia

Ide to k nám z EÚ, EÚ tlačí na členské štáty, aby sa agenda rodovej rovnosti (gender) vyučovala na školách v rámci sexuálnej výchovy. Je to globálny trend. A Oľga Pietruchová, výkonná riaditeľka Spoločnosti pre plánované rodičovstvo sa stala riaditeľkou Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny. Vyštudovala vo Viedni tému rodových štúdií (Rose Mayreder College). Témou jej master thesis bol Gender Mainstreaming v dôchodkovej reforme. Má titul M.A. (Master of Art in Women Studies and GENDER Research). Na svojom blogu otvorene píše, že témy sexuálnej výchovy si v SPR nevycucali z prsta; sú to bežné štandardy vyučované vo vyspelej Európe a svete. Suma sumárum: vo vyspelej Európe sa učí gender, riaditeľka odboru zodpovedného za zavádzanie sexuálnej výchovy na Slovensku vyštudovala gender. Nová učebnica o sexuálnej výchove dotovaná fondy EÚ bola gender, len ju Čaplovič odmietol podpísať. Aká je pravdepodobnosť, že sexuálna výchova navrhovaná štátom nebude v línii ideológie gender?

balia

Reči o nemeckej škôlke sa k nám nedostali od RKC, ale od Gabriely Kuby, ktorá o tom mala prednášky, keď bola na Slovensku. Je to nemecká sociologička a vydala svedectvo o tom, ako sa vyučuje sexuálna výchova v Nemecku. Vyšla jej aj kniha Globálna sexuálna revolúcia.

www.tkkbs.sk

Videá sú s prekladom.