Preco by som musela mat vztah?

Príspevok v téme: Preco by som musela mat vztah?
nezavisla

Mam nieco okolo 30. A lezie mi na nervy to ako sa vsade ci v mediach ci medzi ludmi zdoraznuje potreba az nutkanie mat s niekym vztah. Preco? Preco si ludia az tak prehnane davaju zalezat natom aby s niekym randili. A na toho kto nerandi a nechodi s nikym sa pozeraju cez prsty. Zapnem radio akukolvek stanicu urcenu mladym tak stale po veceroch alebo aj cez den riesia vztahy, kto s kym, ako, kde. Kto sa rozisiel, kto nikoho nema, kto sa zasnubil a bla bla bla.
Kolegovia ci kolegyne ma otravuju s tym ze som pekna akoto ze nikohonemam. Kamaratky ci byvale spoluziacky to iste. Preco nikoho nemas, preco sa nevydavas preco preco preco...
Preco by som musela niekoho mat? Preco sa musim podla nich vydat? To nemozeme existovat bez vztahu? Nemozem byt singl lebo im to kole oci? Chodila som na kurz, zoznamila som sa s dvoma babami a tiez po case zacali vyzvedat ci niekoho mam. Stretnutia s rodinou dopadnu tak isto, kazdy rozhovor sa skonci pri mne ze preco nikoho nemam a kedy sa racim vydat. Pred par mesiacmi som bola na prac. pohovore a pani co som mnou robila pohovor sa ma pytala ci som vydata a ked som odpovedala ze nie tak zdesene pozrela ze nie? A preco? Co nemama stastie v laske? Akoze to ma uz totalne zarazilo take nieco. Clovek pozrie film a ak to nieje triler tak vsade sa riesia len vztahy a lasky. AKoze ja nemam nervy nato. Cely svet je stavany len na vztahoch a laske? Ako ja nemam ani chut sa na niekoho viazat a putat. Mam rada volnost, slobodu a nie obmedzovanie a tlacenie do svadby a rodenia deti.
Ako to vidite vy?

letiacamucha

ale veď byť bez vzťahu neznamená že si neviem žiť svoj život. Ja mám 36 a mala som dva vzťahy jeden pred 30 a druhý po 30 len za účelom stretávania sa a úživania si posteľových radovánok. Občas sme sa spolu vyspali, občas šli na dovču, oslavili silvestra, na narodky si kúpili niečo malé na potešenie a bolo dobre. Ale neviazali sme sa nejako že kde si, s kým si, kedy prídeš. Vedeli sme že je nám spolu dobre ale žiaden viazaný vzťah ako vodenie sa za ručičku a cmúľanie sa na ulici, chodenie spolu na nákupy tam nebolo. Stretli sme sa len keď sme mali chuť čiže raz za čas. On, jeden aj druhý pracovné vyťažený tak nám to vyhovovalo. Tiež netúžim po deťoch a plienkovani, cumlikovaní, kočíkovaní, chodení do školky a robení domácich úloh. Doba sa mení Lienka-33. Už to nieje starý dobrý socializmus kde všetko bolo presne nalinkované. Dnes si časť ľudí riadí život podľa svojích predstáv nie podľa predstáv iných. A s tým značkovaním na lezby a gayov nesúhlasím. Koľko mužov a koľko žien sú latentné lezby a gayovia. Ale uzavreli s niekym manželstvo lebo to chcú utajiť pred okolím. Ale v skutočnosti túžia po rovnakom pohlaví. A niektorí si aj tieto túžby bez vedomia svojej manželky či manžela aj plnia v bordeloch a iných privátnych službách. Takže kde máš záruku že tvoj ženatý kamarát nieje gay? Alebo tvoja vydatá dvojnásobná matka-kolegyňa nieje lezba?

mam 31

lienka33 akoze po precitani tvojich prispevkov do mna vosla zlost ze kebyze sa stretneme tak ti jednu uvalim. To ty ako odkial si z nejakej dediny kde babky a tetusky riesia mlade 20 rocne baby a zenu ich pod cepiec lebo ak nie tak su cudacky ze sa nevydavaju? Akoze dievca sa musi stoj co stoj vydat uz do 25? To si sa zabudla niekde v 70 rokoch ze mas take nazory? A preco by nemohol ci chlap alebo zena ostat sama bez zavazkov ci manzestva? Preco by sme sa vsetci nezadani mali teraz ponahlat rychlo si niekoho hladat lebo to je chore byt slobodny? Preco? Ako autorky temy sa pytaju preco sa nevydava, preco nikoho nema a ja sa pytam opak preco ty mas take nazory na slobodnych nezadanych ludi po 30 ake mas? Ved to je kazdeho osobna vec ci uzavrie alebo neuzavrie manzelstvo ci ma niekoho alebo nema, ci ma deti alebo nie. Preco by sme mali sa nechat tlacit do vztahov ak sami nechceme? A ty asi slobodnych po 30 delis automaticky na lezby/gayovia a sociopati ze? Ako si plan predsudkov a trosku viac by si mala chodit do spolocnosti a zmenit pohlad a nezadanych. Lebo ako ktori povedal ze lepsie je nemat vztah ako mat zly vztah. Lepsie je nebyt v manzelstve ako byt v zlom manzelstve. Ono vsetci ti co su zenati ci vydati nezanmena ze ziju spokojnym zivotom. Ved kolko tem sa len tu na fore napisalo kde sa manzelky, manzelia,zasnubeni a ti vo vztahoch stazuju na rozne utrapy ktore ich kvaria. Myslis ze mat partnera je vyhra v zivote? A houby, lebo natrafit na toto dobrého je sakra velke stastie. A ja ke´d vidim ze okolo mna sa ludia podvadzaju, rozvadzaju, hadaju, biju, vyhrazaju jeden druhému tak radsej budem bez vztahu ako si takto demonizovat zivot s niekym.
Lienka33 mas skresleny pohlad na zivot a na ludi. Si ako babka z hentam domova dochodcov alebo dievka ktora sa vydala v 19 kedy aj rodila a teraz nenavidi vsetky slobodne dievky a zavidim im ich slobodu. Zavidi ze ich nikto nestresuje kedy pridu domov, ze treba detom navarit, ze treba manzelovi poprat, ze preco sa tak dlho zdrazala v obchode, ze nemoze ist ku kadernicke atd. Ale kazdy sme strojcom svojho stastia. Ty si si vybrala zivot domácej gazdiny zatial co my volim slobodu a volnost. Ano vsetko si vybera svoju dan. Nam nikto nezaruci ze nam v 70 niekto poda pohar vody ale ani vam ze sa tej 70 dozijete :P

NO2

Keby si si so mnou písala, tak by si im aspoň mohla povedať, že si píšeš a voláš s jedným chlapom.
Všetko zlé je na niečo dobré:-)
Tak ty, ako aj ja by som mal pokoj od tých uštipačných táranín.

NO2

Ja si tiež myslím, že nie sme kobylky, aby sme sa množili v húfoch, to je jedna vec.
Okrem toho si mnohí vzťahuchtiví musia uvedomiť, že mať deti nie sú srandičky, ale je to o poriadnej zodpovednosti. Mať stále prácu, stále príjem, peniaze, vtáčata v hniezde čakajú s otvorenými "zobákmi", kedy priletí rodič a čo donesie.
Mať vzťah znamená v podstate trieť biedu.
Prečo by mi toto akurát malo chýbať?!
Ak by išlo o chápavu, citlivú a inteligentnú osobu, tak by som si dal povedať, inak nie. Mňa by isto nepochopila, ani jej rodina, síce by mali akože čo riešiť, ale ja to môžem mať na háku.
Ak si nezávislá, tak mi napíš, aspoň pokecáme, možno by sme sa dohodli na nejakom potomstve, aspoň jednom dieťati, časom, možno by nám bolo fajn. Ale mali by sme tak ty, ako aj ja pocit, že sme nezávislí. Ok?
So mnou by si si mala o čom pokecať, som génius, ale detaily neskôr. Potreboval by som niekoho, kto by ma podržal v ťažkých časoch.
Neviem, či som na teba týmto zapôsobil, asi skôr nie, ale ak budeš chcieť tak mail na mna je: bestt3@azet.sk
Pri mne by si sa mala dobre a ak o to nestojíš, tak by som ťa dokázal vždy podržať pri zachovaní svojej slobody, nemyslím slobodu sexuálnu, po tej netúžim.

Sejla

ved ide o to, ze je to aj menej rizikove, ked je vajicko mlade 26 rocne, nez ako 40 rocne. A stale to moze vynosit ta nahradna rodicka, to je uz ale extrem podla mna.
stryco. ako to myslis zapojit muzov, do coho? Co je orientovane na zeny? :)

stryco.

a mat dieta vo vyssom veku je rizikove, atd. je to proste divne. mna prekvapuje, ze nikoho nenapadlo, ze by do toho mohli zapojit muzov. stale nerozumiem, preco to orientuju tak vyrazne na zeny.

Sejla

tak diskutovalo sa o tom, ci je to eticke, ja neviem, ved je to dobrovolne, nijak to neobmedzuje slobodne rozhodnutie tej zeny, aj ked som skor za to, aby mali zeny, ktore chcu mat deti v mladsom veku viac moznosti zosuladit rodinu a karieru. Lebo vsak takto je to vacsinou jedno, alebo druhe. A deti potom vychovavaju mlade opatrovatelky z cudziny, ktore maju k tomu decku blizsie, nez vlastna matka.

stryco.

no dobre, prave som to zo zvedavosti googlil a zda sa, ze to mozno fakt nie je nezmysel. teda, ze to tie firmy robia. co ma ale fakt udivuje.

stryco.

Sejla no neviem, uz som tuto info niekde zachytil, ale aj som niekde cital, ze to nie je pravda. a celkovo mi to pride ako nezmysel. a tiez si myslim, ze to nie je tak uplne v poriadku, pride mi to zvlastne. z roznych uhlov pohladov.

Sejla

Stryco, a ved oni ich do toho nenutia, iba maju tuto moznost, samozrejme ju maju zeny aj bez toho, len je to sakra drahe.