Mnohopocetne cysty na oblicke

Príspevok v téme: Mnohopocetne cysty na oblicke
Laik-007

Dobry den pan RNG rad by som sa vas spytal mam cysty na oboch oblickach nasadil som si ten Olah n v eterickom obale a musim priznat z je mi omnoho lepsie ale otazka znie berem ten pancreatin a davam si aj nejake lieky na tlak ale tlak si robi co chce kazdu chvilku iny chcel by som len radu ci mam tie lieky brat dalej alebo ich mam uplne vysadit.

RNG

Nuz napriek vsetkym zlozitym diagnozam, roznym bvysvetleniam a genetike, cysty su vlastne "smetiska" v tele, kde sa zbieraju rozne latky, co telo nevie vyhodit normalne. Preto odmorovanie tela enzymami pomoze tieto latky vyhodit von , nez zhromasdovanim do smetnych kosov. A ked sa tieto celom vyprazdia, ako nepotrebne ich telo s pomocou bielych krviniek, enzymov, jodu a selenu reabsorbuje.

To aj napriek genetikam, roznym teoriam na ne, hromadami cudzich slov co beznemu cloveku a casto ani lekarom nic nehovoria pouzitelne/prakticke.

lombardo1981

Podľa opisu, predpokladám, že máš polycystické obličky. A to je dedičné ochorenie. Ja mám ľahšiu formu, čo je šťastie, pretože okrem iného mám aj iné vývinové chyby. Už dobrých 15 rokov sa pohybujem medzi 2. a 3. štádiom CHRI. Teraz som v druhom. A podľa hodnoty kreatinínu, si asi v tom 2. štádiu. Ja sa udržujem predovšetkým nízkobielkovinovou diétou. Ale tú nie dobré užívať dlhodobo. Preto si niekedy dám, napríklad dva či tri dni, normálnu stravu. Takto to striedam už dlhé roky. Taktiež sa vyhýbam droždiu, maku, mandliam, rybám s veľkými kosťami, kakau, banánom, marhuliam, hroznu, slivkám, orechom, strukovinám. Dokonca aj surovej zelenine (okrem šalátovej uhorky a hlávkového šalátu), pretože obsahujú veľké množstvo kália a ten poškodené obličky nie sú schopné vylúčiť. Ale u mňa je to trochu aj o niečom inom. Keďže strácam tekutiny, asi 200 až 300 ml denne, tak niekedy ten draslík musím užívať. Ale jedine po dohode s lekárkou. Tá mi potom sleduje hladiny.
Preto ti odporúčam dodržiavať diétu. Mne to veľmi pomáha. Veď vďaka nej sa udržujem v takom stave v akom som. Síce občas zhreším. :-)
A vhodné je užívanie pyridoxínu, kyseliny lisovej a v trochu znížených dávkach aj vitamín D. A aj niečo, čo obsahuje CaCO3. Pretože ten dokáže viazať fosfor v čreve, čím sa viac vstrebe vápnika a tým sa zvýši jeho hladina v krvi. Pretože fosfor zabraňuje vstrebávaniu vápnika.
Toto sú veci, ktoré mne pomohli. Snáď si sa pri ich čítaní neunudil. :-D

Laik-007

A podarilo sa odstranit tvoj problem s oblickami ? U mna je to asi tak ak mi pomoze kyselina mravencia tak budem po vonku zrat mraveniska asi tak a velmi rad by som sa s toho dostal ak nie manzelka mi chce darovat tqk dufam ze dovtedy nebudem psycho bo mi uz pekne dakedy drbe uz mam kreatin 400 :(

lombardo1981

Nerada ti beriem ilúzie, ale aj keby sa ti podarilo tie cysty odstrániť, to neznamená, že sa tým obnoví parenchým a tým pádom i normálne renálne funkcie.
Ale rozhodnutie je samozrejme na tebe. Celkom chápem tvoju snahu. Tiež som sa v minulosti niekoľkokrát o niečo podobné snažila. A taktiež kvôli obličkám.

Laik-007

RNG ja mam asi 40 cyst na jednej oblicke a velkos cysty narasta aj do 26 cm a teraz otazka myslis ze sa stym da nieco spravit ? Lebo ich mam naozaj dost velke tie cysty.Caka ma dyaliza a ak sa podari transplatacia manzelka my chce darovat oblicku ale strasne rad by som si pomohol sam len neviem ako preto pryvitam kazdu radu bo momentalne robim zo seba dost pokusneho kraika bo strasne moc chcem mat plnohodnotny zivot a na peniazoch nezalezi ak sa jedna o zdravie.Dakujem velmi pekne vopred za kazdu radu.

vitavi

Aby sa ti obličky nezanášali cystami, vyhýbaj sa hustým tukom a jedlám s vysokým obsahom bielkovín.
Zaraď len minimálne množstvo tuku, takého, ktorý netuhne pri nižších teplotách, t.j. rybieho a panenského rastlinného.

Obličky chráň pred zníženou teplotou, nejedz studené jedlá a nápoje.
Jedz zeleninu a obilniny s dostatkom vlákniny.

RNG

Z enzymov spomenem najma pancreatin, ale je ich hromada inych, najucinnejsie na odstranovanie roznych utvarov v tele su proteolyticke, tj bielkoviny rozkladajuce. Ucinna je napr aj serrapeptaza, ale ta je ovela drahsia . A nezabudajte aj na extra jod a selen, lebo tieto sa podielaju nielen na vyrobe roznych hormonov ale aj enzymov.

Laik-007

Mam dojem ze to naozaj pomaha je mi lepsie ale dako mi zacal blbnut tlak tak si dam pauzu a na kontrole na ktoru idem teraz 11 a vidim co sa stalo s kreatinom a podla toho budem pokracovat alebo si budem davat iba stvrt tabletky lebo to je naozaj dost silne