Zbytočné vyzliekanie u lekára?

Príspevok v téme: Zbytočné vyzliekanie u lekára?
1Simona

Ahojte,
mám 21 rokov a teraz som menila lekára, lebo prakticky som sa k tomu v meste mojej VŠ ani nedostala - vždy som ochorela doma.
V piatok som sa bola k nemu zaregistrovať a prišlo mi dosť čudné ako prebiehalo vyšetrenie. Bolo mi to až ponižujúce a dosť trápne.
Keď mi sestrička založila kartotéku - odmerala tlak, tak som išla k lekárovi.
On mi kázal vyzliecť sa do nohavičiek a to bez predchádzajúce komentára. Nechala som si podprsenku, tak mi kázal vyzliecť si aj tú. Nechápem načo až do nohavičiek keď sa ma až potom začal vypytovať o chorobách a tak. V nohavičkách som čítala aj obrázky na stene,....
Neskôr ma popočúval, prezrel chrbát, prehmatal prsníky. Kázal mi ľahnúť si a stiahnuť si nohavičky do pol stehna. Prehmatal mi celé brucho a podpazušie.
Prišlo mi to veľmi ponižujúce a čo som mala lekára predtým tak aj keď som bola chorá, ale pri preventívke som si v pohode nechávala podprsenku, ba niekedy keď som išla k nemu na kontrolu ma počúval aj cez tričko.
Aké máte skúsenosti vy?

netreba

Jasné, že keď majú pred sebou mladé dievča, tak využijú príležitosť na dôkladné vyšetrenie. :)
Spomenula som si na jeden vtip:
Babka hovorí svojej susede: ,,Je obdivuhodné ako medicína za tie roky pokročila, keď som mala 18, musela som sa na stanovenie diagnózy vyzliecť do nohavičiek, teraz stačí len jazyk vyplaziť." :)

R_omana11

Sestra chodí na medicínu a viem, že vždy vraví, že pacient by sa mal vyšetriť nahý, takže asi na tom nie je nič nezvyčajné.
Ja som bola teraz na preventívke ako 18 ročná, mám svojho detského lekára od narodenia a nepríde mi to ako úchylné sa pred ním vyzliecť do nohavičiek. Ak idem za ním, lebo som chorá, tiež mi káže vyzliecť aj podprsenku. Aj teraz mi kus stiahol nohavičky a čo? Vyšetroval mi predsa slabiny a brucho a nechcel si ma obzerať.

Iiiii

Táto téma je somarina. Pochybujem, že pri toľkých pacientoch ešte majú poniektorí aj vedľajšie úmysly. Dnešným ľuďom už vážne všetko prekáža, už si vadíte aj sami sebe, tak niet viac o čom...

Enterko

Klasika úchylných lekárov/lekárok je veľa a to neviete ani koľko ich má skryté kamery v ordinácii tak ked sa nájdete niekde na nete sa nečudujte

ANGEL-DEMON

do nohavičiek to je choré!!! to je nejaky uchyl!!! mne ked tak max. rozopnut rifle ked mi chceli podbrusko, alebo aj uzliny v slabinach sa tiez daju vysetrit aj bez vyzliekania nohavičiek...
to čo ti chcel vidieť??!!!

ANGEL-DEMON

to nemyslíš vážne!!!! u nas v meste je jedna dr asi lezba ktora stale by len kozy obzerala....aj ked som na vstupnej bola u nej... som ju zrušila s tým ze mam svojho gynekologa a to je jeho práca aby mi raz za rok na preventivke na ktoru chodim vyšetril.....
ja som toho roku casto menila prácu a chceli dodo mna dole podprsenku pri EKG... ja som povedala ze si ju dole nedám..
vcera som bola na vstupnej a Dr. mi aj bez toho aby odo mna chcela
aby som vyzliekla bez problemov natočila EKG...
čiže
NIE !!! nemusíš sa vyzliekať... a doplnim že ako zdravotna sestra mam 6 rokov praxe v nemocnici a neraz som točila EKG pacientke v podprsenke, da sa to v pohode,

Stanooooo

Tak čo tu napísala Simona pred rokom som ja zažil včera tiež u jednej obvodného lekára. Menil som lekára, lebo som odchádzal od detskej lekárky u ktorej bolo mimochodom tiež normálne, že išli dole aj boxerky a myslel som, že aspoň u dospeláka to tak nebude. Mýlil som sa.
Nemá zvlášť miestnosť pre sestričku, sú spolu a prvé čo bolo na mňa nakričal, že sa mám vyzliecť. Keď som si ľahol, tak mi sám stiahol boxerky a sestrička bola vkuse prítomná. Viem, od kamošky, že toto robí aj s dievčatami, takže ani nechápem, či je niečo takéto normálne.

LMarika

Ja som si nikdy u mojej obvodnej podprsenku dole nedavala a nielen nohavicky, ale este aj nohavice som si nechala prebehlo to hladko, bez problemov. Najskor mi sestricka zmerala tlak a odobrala krv, potom sa skontroloval zrak a samozrejme, ze citala som oblecena. Potom som sa vyzliekla do posprsenky, popocuvala ma, pozrela do hrdla a prehmatala brucho. Potom som sa obliekla a polozola mo zopar otazok, napriklad ci mam menstruaciu pravidelne, ci sa mi nezvykne tocit hlava, a podobne... Na druhy den som sa opytala na vysledky z krvi. Ked som kedysi v davnej minulosti pracovala vo fabrike pri pase na Slovensku, tak fabrika mala svojho zavodneho lekara, s tym, ze vstupnu lekarsku prehliadku bolo treba absolvovat bezpodmienecne u neho. Prehliadka vyzerala presne tak isto ako u mojej obvodnej a automaticky som si nechala podprsenku na sebe. Naozaj nevidim dovod si ju vyzliekat u obvodneho. S.vynimkou gynekologa a kardiologa, kde sa to kvoli EKG musi. Prsnik by mal prehmatavat jedine gynekolog, to nie je pracovnou povinnostou praktickeho lekara. Odnes si kartoteku radsej k niekomu inemu.