Antidepresivum Sertralin Actavis - skusenosti

Príspevok v téme: Antidepresivum Sertralin Actavis - skusenosti
simkik000

Ahojte, mam otazku ohladom tohto lieku, ako na vas posobil, po kolko dnoch prisli ucinky a ci vam nejak radikalne pomohol v zivote :)
Este ma zaujima, kolko ste mg museli brat, lebo ja zatial mam len pol tabletky si davat.
Bola mi diagnostikovana depresia, uzkost a socialna fobia myslite ze mi ten sertralin moze pomost ? Mam samozrejme este k liecbe aj psychoterapie kazde 2 tyzdne.
Dakujem.

Kaido

Teraz musim dat tomasovi za pravdu. Nie kvoli viere ale kvoli tomu co povedal. Tiez si myslim ze ak clovek spravi vo svojom zivote razny krok zmeni myslenie, zivotny styl, stravu, popripade stretne nejaku zivotnu lasku( niekomu pomoze viera) tak to depresiu vylieci.

Anridepresiva len tlmia priznaky a osobne mam zle skusenosti zo skupiny ssri skusal som uz druhe ale tak neskutocne mi je od niz zle od zaludka ze sa to neda a musel som vysadit. A zle mi je tyzden po vysadeni a stale citim ze zaludok je rozhadzany. Take je to svinstvo ssri.

tomas 12345

Faith Healer :

Prečo by nepomohla viera v Boha? Pokiaľ je depresia spôsobená zlými životnými prioritami a nesprávnym myslením, potom viera v Boha a v nebo človeka v depresii vylieči.

Pokiaľ má človek nedostatok serotonínu v mozgu tak prenastavenie svojej mysle na vieru v Boha a v nebo človeka znovu vylieči, pretoze viera v Boha a v nebo dá človeku nádej a pocit šťastia a keď človek začne zažívať šťastie potom sa mu v mozgu začína prírodné tvoriť serotonín.

Dakedy psychofarmaka vôbec neexistovali a serotonín sa dopĺňal prírodným prirodzeným spôsobom a to zmenou myslenia či športom, pobytom na slnku, atď.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Farmacy

Lieky sú len pre tých ktorí nechcú zmeniť svoj konzumný životný štýl .
A tabletka na každý problém je jedna obyčajná bájka.
Sú aj iné spôsoby , nieje dôvod hneď siahať po liekoch.

Jana2525252

Prosím vás všetci co tu tvrdia že lieky nepomáhajú a dovedú vás k zlým veciam ( ako vystrieľaním školy????!) doštuduje si veci, klamete a môže to byt pre ostatných ľudí s depresiami nebezpečne !!!j Jasne že je psychoterapia super ale nezaobíde sa taktiež liečené depresie bez liekov.
Ja užívam sertralin actavis už rok 50mg denne , dostal ma z najhoršieho. Je to v pohode liek, nie je návykový na rozdiel od ostatných liekov. Nepribera sa po ňom. Účinok nastane po pravidelnom užívaní asi tak o 3 týždne. Prosím porozprávajte sa o tom so psychiatrom.

Dochodca

Chcem napisat ,že k Sertalinu a jeho užívaní!!!!!! Všetci čakajú zlepšenie po kratkej dobe,ja som pred viac ako rokom zacala na 0,25 a prešla som postupne dlho som brala 150 ale ani zvýšenie na 175 mi nestačilo. Dnes uz beriem 10 deň 200 a myslím ze zacina zaberať. Tiez to dostavam na úzkosť, roky som brala Rivotril ale sama som sa ho chcela zbaviť .Jasné ešte večer beriem Mirzaten na spanie.Zelam všetkým aby ste vyrieslii svoje problémy, co vidim že ste mladí ludia,ja som uz dôchodca Pekný deň.

Mhk 4

Dobry den . Mate prosim niekto skusenost s liekom Pregabalin ? Pytam sa preto , lebo beriem aj sertralin 150mg denne , Atarax 25mg 3x denne,Tiapridal 100mg 3x , na spanie mirzaten 30mg a Pregabalin 150mg 3x denne . Prave Pregabalin je liek ktory mi ako jedinny nepredpisala psychiatricka ale neurolog na neuropatiu . Vobec som si ho nespajal s psychikou a ked mi dosiel , tak aj napriek vsetkym liekom ktore beriem na psychiku som sa dostal do obrovskej uzkosti a silno mi zvieralo hrudnik . Neskor som sa docital ze je tento liek aj na uzkost. (GAD). Ako potom funguje sertralin a vsetko to co beriem , ked vypadok lieku , ktory ani nemam od psychiatra ma dostal do takych problemov ... ?

Mhk 4

Dobry den . Mate prosim niekto skusenost s liekom Pregabalin ? Pytam sa preto , lebo beriem aj sertralin 150mg denne , Atarax 25mg 3x denne,Tiapridal 100mg 3x , na spanie mirzaten 30mg a Pregabalin 150mg 3x denne . Prave Pregabalin je liek ktory mi ako jedinny nepredpisala psychiatricka ale neurolog na neuropatiu . Vobec som si ho nespajal s psychikou a ked mi dosiel , tak aj napriek vsetkym liekom ktore beriem na psychiku som sa dostal do obrovskej uzkosti a silno mi zvieralo hrudnik . Neskor som sa docital ze je tento liek aj na uzkost. (GAD). Ako potom funguje sertralin a vsetko to co beriem , ked vypadok lieku , ktory ani nemam od psychiatra ma dostal do takych problemov ... ?

ista1

vazeni a mili.....od AD ruky prec!!! Dobre napisany prispevok od alexis. Vsetko o AD sa da najst na nete, treba postudovat AD a potom aj seba. Je to bolestive, ale o to ucinnejsie. Je to prirodzena zakonitost kontinuity kazdeho prezivania kazdeho bytia. Nemozno sa tomu vyhnut a netreba si zahravat....depresia je prirodzeny stav, niekedy aj obdobie v istej etape zivota kazdeho z nas. Kedysi tomu vraveli smutok, a ci bolest duse....lieky to vsak nevyriesia, iba skomplikuju....treba sa sebe viac povenovat, viac sameho seba poznavat....Vidim, kde dostali moju dceru AD a nechcem sa o tom rozpisovat.

Peto222

ja som ho začal brať mam už za sebou prvé dva týždne a chcem sa naspať vrátiť do prac.prostredia uvidim čo sa stane po dvoch tyždňoch zatiaľ nepociťujem nič zvláštne tiež mam úzkosti no uvidím čo sa stane po ďaľších dvoch týždňoch