Mám povedať áno?

Príspevok v téme: Mám povedať áno?
tinabrej

Dobrý deň, neviem ako mám začať, mám jeden problém. Priatel ma požiadal o ruku, sme spolu už 8 rokov ( od kedy som mala 15 ), máme krásny vzťah a milujem ho najviac na svete. Nikdy som ho nepodviedla a určite ani on mňa, cítim že je to moja láska na celý život. Síce sa občas pohádame ale sú to len také malé hádky kôly v podstate ničomu, hneď si všetko odpustíme. Bývame spolu už 3 roky a vážne nám vždy všetko klapalo. Čiže asi by som ani nemala váhať a povedať mu áno. Ale teraz k tomu problému. Je veľmi žiarlivý a nemôžem sa ani rozprávať s inými, nekričí potom na mňa ale na nich. Občas sa mi zdá že je vážne veľmi agresívny, aj na ženy. Veľa krát mal už aj problémi keď zbil nejakých chlapov, proste mi to je všetko veľmi divné, na mňa ani len nezvýši hlas, chráni ma a vydím že ma veľmi ľúbi, ale bojím sa manželstva s ním. Bojím sa či nebude potom takýto agresívny aj na mňa. Mám z toho aj takú menšiu traumu pretože keď som bola malá môj otec bil moju mamu. Preto sa tak toho všetkého bojím. Rozprávala som sa o tom aj s mojou sestrou a s ľúďmi ktorí sú my najbližší, ale všetci vravia že by mi neublížil pretože vidia jeho lásku ku mne. Ale aj tak mám stále zmiešané pocity. Už neviem čo mám robiť. Viem že by bol aj dobrý otec, viem že má rád malé deti keďže aj jeho sestra práve porodila dcérku a stále sa s ňou hrá, stále mi opakuje že chce už mať aj so mnou dieťa. A háčik je ešte aj v tom že má strašne veľa peňazí ( samozrejme s ním niesom kôly tomu, milujem ho ), ale už keď sme spolu začali chodiť a mala som 15 tak sa všetkým predvádzal, samozrejme teraz už taký nie je, to bola puberta. :D Ale bojím sa že ak sa vezmeme tak že si bude myslieť že keď má veľa peňazí môže mať aj veľa žien. No ja neviem :/ Prosím poraďte mi. Som už vážne zúfalá. A rešpekt tomu kto si to celé prečítal :D Ďakujem za každý komentár. :) P.s. - je starší o 5 rokov :) Ale pre mňa je vek len číslo. Napíšte aj čo si myslíte o tom vekovom rozdiele.

Agnes989

Vekový rozdiel nie je veľký, síce kým si mala 15 a on 20 mentálne ste boli trocha inde, alebo aspoň väčšina ľudí tak je, ale keď ste toto obdobie preklenuli, tak teraz je ten rozdiel už nevýrazný. Horšie je to, že je žiarlivý a že je agresívny na niektorých ľudí, dokonca aj na ženy. Ty si jeho láska, na teba je len milý. Ale naozaj toto nemusí trvať večne, môže sa stať, že zostarneš, prestane ťa tak ľúbiť a už nebude taký dobrý ani na teba. Možné ale tiež je, že sa vekom ukľudní a prestane byť taký agresívny všeobecne. Tak sa ale zmení len časť mužov, niektorí agresívni zostanú a bohužiaľ, často sa ich terčom stane ich manželka. Všímaj si, aký má vzťah k matke, sestre a iným ženám. A tiež aký má vzťah jeho otec k jeho matke. To, že je taký žiarlivý a majetnícky nie je vôbec dobré znamenie, partneri si normálne veria a nezakazujú rozprávať sa s inými ľuďmi, ani opačného pohlavia. Dnes tú agresivitu nesmeruje proti tebe, ale neskôr, až si bude istý, až budete mať deti tak môže. Preto dobre zváž, či ísť do manželstva s ním. Radila by som ti chodiť na sedenia k nejakej psychologičke, s ktorou budeš môcť prebrať všetky situácie, tu sa nedá uviesť všetky. Takisto je to študovaný človek, určite už riešila veľa domáceho násilia a bude ti vedieť povedať, či je tvoj partner v tomto rizikový. Dôvod na obavu tu ale určite je, mne by sa len po tomto čo si napísala rozblikala varovná kontrolka (a zrejme aj tebe keďže sem píšeš).