Mám povedať áno?

Príspevok v téme: Mám povedať áno?
tinabrej

Dobrý deň, neviem ako mám začať, mám jeden problém. Priatel ma požiadal o ruku, sme spolu už 8 rokov ( od kedy som mala 15 ), máme krásny vzťah a milujem ho najviac na svete. Nikdy som ho nepodviedla a určite ani on mňa, cítim že je to moja láska na celý život. Síce sa občas pohádame ale sú to len také malé hádky kôly v podstate ničomu, hneď si všetko odpustíme. Bývame spolu už 3 roky a vážne nám vždy všetko klapalo. Čiže asi by som ani nemala váhať a povedať mu áno. Ale teraz k tomu problému. Je veľmi žiarlivý a nemôžem sa ani rozprávať s inými, nekričí potom na mňa ale na nich. Občas sa mi zdá že je vážne veľmi agresívny, aj na ženy. Veľa krát mal už aj problémi keď zbil nejakých chlapov, proste mi to je všetko veľmi divné, na mňa ani len nezvýši hlas, chráni ma a vydím že ma veľmi ľúbi, ale bojím sa manželstva s ním. Bojím sa či nebude potom takýto agresívny aj na mňa. Mám z toho aj takú menšiu traumu pretože keď som bola malá môj otec bil moju mamu. Preto sa tak toho všetkého bojím. Rozprávala som sa o tom aj s mojou sestrou a s ľúďmi ktorí sú my najbližší, ale všetci vravia že by mi neublížil pretože vidia jeho lásku ku mne. Ale aj tak mám stále zmiešané pocity. Už neviem čo mám robiť. Viem že by bol aj dobrý otec, viem že má rád malé deti keďže aj jeho sestra práve porodila dcérku a stále sa s ňou hrá, stále mi opakuje že chce už mať aj so mnou dieťa. A háčik je ešte aj v tom že má strašne veľa peňazí ( samozrejme s ním niesom kôly tomu, milujem ho ), ale už keď sme spolu začali chodiť a mala som 15 tak sa všetkým predvádzal, samozrejme teraz už taký nie je, to bola puberta. :D Ale bojím sa že ak sa vezmeme tak že si bude myslieť že keď má veľa peňazí môže mať aj veľa žien. No ja neviem :/ Prosím poraďte mi. Som už vážne zúfalá. A rešpekt tomu kto si to celé prečítal :D Ďakujem za každý komentár. :) P.s. - je starší o 5 rokov :) Ale pre mňa je vek len číslo. Napíšte aj čo si myslíte o tom vekovom rozdiele.

Agnes989

Sama síce nemám skúsenosti s tyranmi, ale mám o tom dosť naštudované. A napr. v knihe Láska a manipulace je to veľmi dobre opísané. Tyrani sa len zriedkavo prejavia pred tehotenstvom ženy, hoci samozrejme aj takí sa nájdu. Väčšinou sú veľmi milí a okúzľujúci a až keď je žena tehotná, to je pre ne znak toho, že ju majú v hrsti sa naplno prejavia. Je jedno, či predtým spolu chodili 2 mesiace alebo 10 rokov. On si podľa mňa vybral veľmi dobre. Tebe bol sympatický, hoci na škole zmlátil každého kto sa mihol okolo neho, zastávala si sa ho, ani sama nevieš prečo. Možno máš v sebe syndróm obete, je dosť častý u žien, ktoré boli v detstve týrané otcom alebo boli svedkami toho, ako otec bije matku. Také ženy sú málo sebavedomé a majú malú sebadôveru. Ty si ani neuvedomuješ čo ťa k nemu pritiahlo, ale mohlo to byť práve toto. A on si vybral výborne. Koho iného si mohol vybrať, keď ho všetci ostatní nenávideli, baba, ktorú zbil alebo ktorej zbil brata by ho samozrejme nechcela. Ty si sa ho stále zastávala, videl, že si úplne poddajná a že si z neho namäkko a tak nemal o čom premýšľať. Kupovať 15-ročnej zlaté prstene a drahé šperky? To tiež nie je normálne. Tebe to samozrejme lichotilo, ale nevidíš, že on si ťa len kúpil. Teraz ťa už berie ako svoj majetok, čiastočne ťa už izoluje, robí scény, zatiaľ len druhým ľuďom. Ale ver mi, že ho to musí stáť dosť veľa ovládania, aby ťa z toho zatiaľ vynechal. Ale musí, inak by ťa mohol ľahko stratiť. Môže sa ti ľahko stať, že hoci teraz ťa zahŕňa zlatom a darčekmi, po tom, ako sa vezmete a ako otehotnieš sa to zmení. Zavrie ťa do zlatej klietky ktorá časom môže prestať byť zlatá a môže ti obmedzovať financie na minimum, nie jedna takto dopadla. A ty budeš od neho samozrejme úplne závislá a budeš spomínať na staré zlaté časy a čakať mesiace, roky, desaťročia, kedy sa v ňom prebudí zase ten dobrý človek. Určite navštív psychologičku a nechaj si poradiť, je to skúsený človek a má s rôznymi formami domáceho násilia už skúsenosti od svojich pacientov. Vie, ako sa správa taký človek kým nemá svoju obeť istú. Môže ti poradiť, či ten tvoj patrí do rizikovej skupiny alebo nie.

tinabrej

Jano z domu, myslím že by si to mal napísať aj tretí krát, už by som si vážne začala myslieť zlé veci .. A áno, myslím že máš vo veľa veciach pravdu, muži poznajú mužov určite lepšie ..

tinabrej

Noelani, ja viem že je to len na mne, a chcem s ním byť, ale neviem čo sa bude diať po svadbe, preto sa bojím.. Chcem si ho vziať a zároveň nechcem .. Už som vážne sama nevedela čo mám robiť tak som sa brátila na internet, čo už príde aj mne choré :D Ale tak ľudia majú aspoň nejaké názory na to a pomáha mi to lebo si viem lepšie usporiadať myšlienky o tom všetkom ...

Jano z domu

@tamaraka - týranie má rôznu formu a štádiá. To ako sa správa nie je normálne, neospravedlňujte tie prejavy ani prehnanú žiarlivosť. Tie znaky sedia, nech si to pekne prečíta, v každom prípade tyrani vyrastajú z rozvrátených rodín, proste je tam priveľa náhod. Tu nejde o prachy a pozlátka, sama má v tom pochybnosť inak by to neriešila. Neučičikájte ju tu, neromantizujte ho, ona s ním bude žiť nie vy. Ona vie najlepšie aký je a sama má pochybnosti. Jednoducho si to prečítaj, za to nič nedáš, nič tým nepokazíš, daj tomu pár večerov a možno sa na neho začneš pozerať inými očami. Ty si musíš dávať fest bacha. Priznaj si, si pod nátlakom, na najdôležitejšie rozhodnutie tvojho života máš ako hovoríš ešte trochu času. Pozri si ako ti tu radia muži, jasné nie, ženy sadnú ako vždy na lep, veď predsa na teba nekričal, kričal na spolužiaka, asi ťa tak veľmi má rád, aké milé. Nezabudni, že muži mužov poznajú oveľa lepšie ako ženy mužov... Ja hovorím, vyžiadaj si čas a nezaujato skúmaj povahu.
A neskúmaj to ako sa správa v stave zamilovanosti k tebe, ale to ako sa správa k iným a hlavne k ženám, pretože tak isto sa časom bude správať k tebe. Na to prosím pamätaj. Láska časom opadne. Nebude stále zamilovaný. K tebe sa čom bude správať PRESNE tak ako teraz sa správa k INÝM ženám. Mám to napísať aj tretí krat?

Delete

Toto nemá nič spoločné s láskou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ak by ťa miloval tak by ťa mal radšej ako seba samého!!!!!

Nič v zlom ale toto podľa mňa nemá s láskou a pochopením nič spoločné.

Noelani

A prečo sa máme my rozhodnúť? Chodíš s ňim ty alebo my? Nevieš sa fakt sama rozhodnúť? Ty si sa s ňim ty ho poznáš ty to musíš vedieť a ty musíš vedieť rozhodnúť či ho chceš abo nie. ..

tinabrej

olivka_ww, nie, na mňa nikdy .. Mne iba povie že nechce aby som sa s nimi bavila lebo nechce o mňa prísť .. Ale ak ma tak veľmi miluje tak by mi mohol aj dôverovať, mohol by mi veriť že nikdy by som ho nepodviedla .. Ale on neverí ..

olivka_ww

tak sa opytam, ako sa stala ta situacia ze si sa rozpravala s tym tvojim spoluziakom, na teba nekrical ? teda ked sa bavis s inymi chlapmi, na teba nekrici ?

tinabrej

Ja už vážne neviem čo mám robiť. :( Každý vraví niečo iné. Potrebujem vážne pomoc. Milujem ho a nechcem byť z tých čo rozmýšľajú len srdcom. Ale proste sa s ním cítim dobre a veľmi mi vo všetkom pomáha, keď idem niečo pratať, variť, stále mi povie že si mám oddýchnuť. Vidím v ňom najlepšieho muža na svete. A potom, keď príde tá zlá stránka že sa nemôžem baviť so žiadnymi chlapmi, mi príde všetko čudné. Hlava mi už ide puknúť, neviem čo mám povedať, mám na to ešte chvíľu času pretože som teraz u rodičov, on išiel tiež pozrieť svojich rodičov, ale potom by som mu už mala povedať asi všetko čo si o tom myslím. Neviem ... :/