Abstinujuci zavisly od pervitinu

Príspevok v téme: Abstinujuci zavisly od pervitinu
Akonadrogach

Zdravim,zacnem tym,ze ujasnim o com pisem.Mam za sebov drogovu minulost,primarna droga pervitin (do toho rozne kombinacie,vsetko okrem heroinu).Uspesne abstinujem uz par rokov,absolvoval som resocializaciu drogovo zavislych osob.Moj terajsi problem je ten,ze som si uvedomil,ze zijem znova podobne ako ked som bral drogy.Aj ked chodim do prace,prispievam na domacnost a tak podobne,tak si niecim asi podvedome ulietam,chodim spavat neskoro o 2-5 rano,cize ani poriadne nespavam (ako ked som bol na drogach,cele noci som prebujacil),nemam ziadne konicky,dokonca som stratil svoje ja a neviem sa najst,je to presne taky isty pocit ako ked som bol na drogach.Myslim,ze sa to da nazvat depersonalizacia,ktora trva uz asi 4 roky.Prve asi 2 roky po tom ako som vysiel z resocializacneho zariadenia boli uplne ine,bol som to ozaj "ja" no potom prisli dlhe psychicke problemy a zrazu som si uvedomil,ze moj zivot vyzera rovnako ako predtym na drogach,s tym rozdielom,ze je to bez drog.Ta depersonalizacia je tak silna,ze ak by som si mal spomenut na nieco s poslednych asi 4 rokov tak sa mi to nepodari.Ked mi prejde den tak ani neviem-nevnimam co sa dialo,aj ked samozrejme nieco si pamatam z toho dna,ale ten pocit,ze ja som tam nebol,ze su to spomienky niekoho ineho,alebo ja neviem ako to opisat.Za tie posledne 4 roky som si presiel aj zdrtujucim rozchodom s priatelkou a stratou clena rodiny,co tiez neprispelo pozitivne na mojej psychike.Este mam toho vela co napisat,ale mam pocit,ze uz teraz je to zlozite citanie,tak pre zatial staci.Ti,ktori si presli drogami,liecenim a tazkymi psychickimi problemami spojenymi z drogami tak asi pochopia o com pisem.Neviem vlastne preco to sem pisem,ci cakam nejaku "radu do zivota" ,alebo ci sa chcem len vyrozpravat a nemam komu..Kazdopadne ocenim kazdy zaujimavy/prinosny koment.A poprosim lajikov a nezainteresovanych nech si nechaju svoje kazne pre seba,ten kto ma/mal psychicke problemy,alebo ten kto ma za sebov drogovu minulost hadam nieco z tohto textu pochopi.Dakujem,dobru noc

aaaaaaahoj

Akonadrogach

ak chces mozeme popisat o tom. mam to za sebou je tomu 5 rokov, podobne ako ty. ak chhces, napis sem nejaky mail kludne pokecovy, to by bolo idealne, mozeme pokecat. mozno ty mne pomozes s niecim a ja teba. budem rada

doubledog

a nebolo to nahodou tak, ze ty si bral drogy, ale tvoj problem bol v skutocnosti nieco ine?
poznam viacero ludi, ktori takisto brali drogy, ale mali skor nejake psychicke problemy, ktore si nimi akokeby liecili.

Niamey

Ziadnu obohacujucu radu ti sice neprinesiem, pretoze neviem, co by ti mohlo pomoct a zle radit ti nechcem, ALE! drzim ti palce, nech sa z tohto zleho psychickeho stavu cim skor dostanes. :-)