Vysoká škola

Príspevok v téme: Vysoká škola
Amot

Ahoj chcem sa spýtať tu pretože na internete sa k tomu neviem dostať.
Po maturite mám záujem študovať medicínu, ale konkrétne onkológiu alebo kardiológiu pretože sú to medicínske disciplíny, ktoré ma fascinujú, ale neviem kam na školu. Niekde som sa dočítal, že budem musieť spraviť najprv štúdium na inej škole a až potom ísť študovať medicínu. Tak som rozmýšlal nad ďalším oborom ktorý ma fascinuje a to je aplikovaná biológia (súvisí to s medicínou) tak ako to v skutočnosti je?

[zruseny35]

Aplikovaná biologia sa dá študovat aj v Nitre na SPU, je to jeden z najťažších odborov..ale stále to nieje medicína .Príjímačky su tiež CH,BIO ..skus ,uvidíš :)

[zruseny35]

tasty....nehreš ho,ved on sa len pýtal.
Ano tasty ma pravdu,potrebuješ si zohnať učebnice z gymnázii a pokial viem su aj "testy(otázky) na príjimačky " daju sa zohnať. Ja som gymnazistka a robila som prijímačky z chemie a biologie na VS (ineho oboru)
Ak to do maturity nestihneš zohnať a doučiť sa , kludne ostan rok doma ,všetko to nastuduj a o rok si dáš prihlášku.
Nezabúdaj ,že medicína je velmi ťažká ,velmi náročná a prijímačky ( to kvantum učenia ) to je len prvý schodík.
Držím palce :)

tasty

ak máš vážny záujem, tak si zožeň gymnaziálné knihy z chémie a biológie a postupne si ich podľa tých modelových otázok prechádzaj, a určite si zaobstaraj aj doučovanie, bez toho sa nezaobídeš

skontaktuj sa so študentmi, ktorí sa pripravujú už na prijímačky a povyzvedaj sa že čo a ako

lebo ako vidím, ty v tom vôbec ale vôbec nemáš jasno, že čo a ako

tasty

áno všeobecné lekárstvo máš ísť študovať!!! študuje sa to na Slovensku v BA, Martine alebo v KE

ak tie predmety na strednej nemáš, nezúfaj, aj tak takmer každý študent, ktorý chce ísť na prijímačky na všeob. lekárstvo tak chodí na kurzy, doučovania a sám sa derie na tie prijímačky.

na prijímačky napr. do košíc je potrebné zvládnuť 1500 otázok z chémie a 1500 otázok z biologie, knihy sa dajú kúpiť, objednať

-odkaz odstránený-

tie otázky sú dosť náročné,, je potrebné sa ich učiť aj pol roka dopredu každý deň, proste musíš ich vedieť naspamäť

Amot

Takže mám ísť na vysokú školu, kde sa študuje všeobecné lekárstvo? ak by tam boli príjmačky ako ich spravím, keď sa tie predmety neučím na mojej strednej? a sorry to bol môj osobný názor. Nič som sa o tom nedočítal tak som popísal podla toho čo som si myslel.

tasty

to čo za blbosť, trepeš dva na tri, vôbec nemáš o tom prehľad

ak sa chceš venovať onkologii alebo kardiologii, tak snáď musíš ísť študovať všeobecné lekárstvo, to je základ a potom sa vyprofiluješ, urobíš atestácie atď

keď budeš chcieť robiť tieto oblasti na vedeckej úrovni, tak po skončení MUDr. si spravíš ešte doktorát a ostaneš na škole robiť vedu a výskum

to čo za chobotina, že musíš ísť študovať kvôli tomu inú strednú školu, hlúposť!!! jediné čo musíš spraviť prijímačky na medicínu