Nedá sa mi učiť - zlá pamäť

Príspevok v téme: Nedá sa mi učiť - zlá pamäť
kika3786

Ahojte.Mám veľmi zlú pamäť,rýchlo zabúdam čo som sa naučila a musím sa preto dlho učiť.Niekedy jednu stranu až polhodinu.Chodím na vysokú školu.Som v 3.ročníku.Ešte ma čaká 14skúšok a dve štátnice.Prvé som zvládla úspešne.Užívam aj ginko a acutil na pamäť,ale poslednú dobu mi to už nepomáha.Poradte,čo mám robiť. :-(

Lujza13

Ahoj, osobne si myslím, že polhodina na stranu nie je veľa. Záleží to hlavne od predmetu, niečo ide ľahšie a niečo ťažšie (skúsenosť z vysokej školy). Osobne si neodporúčam žiadne lieky (hoci ostatní ich tu ospevujú). Hoci sú primárne určené na podporu koncentrácie. Predsa sú to len lieky a ich účinok môže byť nežiaduci a dokonca spôsobiť ďalšie ochorenia (napr. problémy s pečenou). Skús vitamíny vo forme ovocia a zelený čas. Alternatíva, no myslím že lepšia ako z lekárne. Urob si miesto, kde sa budeš cítiť pohodlne. Motivuj sa a mysli na to, prečo to robíš. A rob si prestávky počas učenia.

Zuzka..

Ahoj Kika. Ja som mala ten istý problém, akurát ja som nešla na vysokú.
Nám učiteľka odporúčala na toto ginko, ktoré ste už spomínali. ... Ja som si dala niekedy aj zelený čaj (ten je na povzbudenie, ako vonkajší stimul, tak pôsobí aj čierny čaj, alebo môžeš sa v dobrej čajovni opytat).
Aj sa uc ďalej, aj keď to ide pomaly. ....

lampula

odporúčam prečítať si o brahmi www.naturveda.sk ja to beriem na zlú krátkodobú pamäť a naozaj to pomáha, len to samozrejme treba brať pravidelne (liek na pamäť neexistuje, jedine takáto podpora :( ale je to lepšie ako zabúdať čo som chcela zrobiť pred 3 minútami :D )

Nicolett

Ginko je pre dôchodcov, radim ti skôr
Lecythin to ti pomôže na pamäť :-)
Mne strašne pomohol cítim sa aj inteligencne

zewa

Skus to tak, ze najskor si prebehni cele ucivo ocami, aby si vedela co ta caka, kolko toho naozaj je. Kludne si zvyraznuj, ale napis si aj za okraj take podstatne veci. Z kazdej strany par viet (si vytvor), cim si tu stranu vlastne zjednodusis. Opakuj si, ale nesmies sa pritom pozriet na to, co si opakujes. Az ked si uz na nic viac nebudes vediet spomenut, vtedy si to pripomen. A nezabudni na to, ze nemusis vzdy vediet vsetko. Dovol si nieco aj zabudnut. Najdolezitejsia vacsinou byva prva a posledna veta odseku. Alebo si skus z kazdej strany napisat par otazok, co by mohli byt na skuske. Na preopakovanie je to celkom fajn ;)