Protikvasinková diéta

Príspevok v téme: Protikvasinková diéta
XXX2

Dobrý deň. Prejdem rovno k veci a napíšem, že viac-menej som si sama diagnostikovala premnoženú Candidu Albicans. Verte, že mám za sebou stovky návštev u gynekológa a bratia X rôznych tabletiek. To, že ju mám som si už takmer istá. Preto beriem veci do vlastných rúk a chcem sa opýtať, za aký dlhý čas držania protikvasinkovej diéty sa vám začal stav zlepšovať? Postupne začali slabnúť výtoky alebo ako? Počula som, že existuje aj nejaká vakcína. Máte s ňou niekto skúsenosti? Ďakujem.

jana.8888

dievcata zaklad je posilnit imunitu. ja som mala neustale sa vracajuce kvasinky asi 10 rokov, gynekologicku som vymenila lebo som mala pocit ze ju s mojim problemom uz otravujem. Novy gynekolog mi tiez poradil drzat dietu - hlavne malo cukrov to je zaklad. Pomohla mi vsak az kamaratka. Na jej radu som zacala pouzivat synbio s imunoglukanom a probiotikami. Zabralo mi to asi po 2 mesiacoch pouivania ale musim si zaklopat, uz 2 roky som mykozu nemala. ide o to, ze nestaci jednorazova dieta, treba si najma posilnit imunitu, aby telo vedelo s nadbytocnymi kvasinkami lepsie bojovat. a k tomu probiotika na precistenie criev. Je to dolezite, lebo ak sa necisti telo zvnutra je to zacarovany kruh. Odporucam synbio - po rokoch uzivania vselijakych tabliet, kremov mi zabralo len toto. Mala som aj ine probiotika ale nejako mi nepomohli. a tiez pit vela cistej vody, kazdy den aspon 2 litre a sprchovat sa odspodu len cistou vodou. znie to jednoducho ale mne sa osvedcilo heslo "cim menej tym lepsie" Jem v podstate vsetko, len som obmedzila sladke, kazde rano si dam biely jogurt s ovsenymi vlockami a na olovrant jablko. Obed normalka, pecivo celozrnne. Zlepsila sa mi aj plet.

Moireal

Ale treba maso jest, lebo zo zeleniny nieje ziadna energia, hoci je tiez velmi zdrava. Ovocie sa nesmie, ako som to uz vsade citala. Mozno by este mohla pomoct colon hydroterapia, vycistit crevo od spiny, nasadit probiotika a potom sa snad uz ta candida umudri.Samozrejme potom uz jest len zdravo. Ziadny rafinovany cukor, sladke peciva, limonady a privela masa. Ja mozem len potvrdit, ze cim menej obilnin, tym lepsie. Vlaknina z ovocia je podla mna zivotne dolezita.

vitavi

Protikvasinková diéta neznamená prepchávať sa mäsom.
Vylúčiť je nutné len JEDNODUCHÉ cukry. Hlavne cukor repný, ovocný, mliečny,ovocný, med. Tie prekyseľujú a kŕmia kvasinky.
Obilniny, ktoré obsahujú minerály, vitamíny a vlákninu v obaloch zŕn, neprekyseľujú a nespôsobujú množenie kandidy. Najúčinnejšie je pšeno, ale i ryža natural a iné.
Zaradiť treba i zeleninu, prevažne tepelne upravenú a mliečne kvasenú s dostatkom probiotických kultúr.

Feriha

Na candidu dáva lieky kožná.Sú na predpis.Dôležité sú aj ráno probiotika,žiadne sladkosti.Dôležité je či náhodou nemá partner candidu a preto tie výtoky.Muži nemajú problémy len to roznášajú.Ešte predávajú v lekárni vaginálne tabletky Gyno Lact.To je moja rada.

Moireal

Ahojte! Ja som sem tiez pred takmer dva mesiacmi pisala ohladom kvasiniek a parazitov. Nikde mi kvasinku nepotvrdili, nemam vytoky ale vsetky ostatne veci by na mna sedeli. Dokonca som oslovila tiez RNG ale nijaka odpoved. Nemam rada ked sa problemy pausalizuju na kvasinky, nakolko sme kazdy iny a ano, je prirodzene ak ma clovek rad sladke. Sladka chut je nam dana odpociatku. Tiez som zufala, lebo mavam aj zapaly mocovych ciest. Navyse ta protikvasinkova dieta mi nepride prave zdrava lebo zohladnuje len jeden problem- a to kvasinky. Najprv som sa nevedela vzdat ovocia, teraz by som uz mozno aj vedela ale prepchavat sa masom mi nepride nejak extra zdrave, nakolko ja mam aj problem s pecenou. Tiez som nakupila plno doplnkov co radi RNG a tiez bezvysledne az na to teda, ze to ovocie som jedla lebo mi to potom slo na psychiku. Ja mam pocit ze tieto zenske-intimne problemy su pre kazdeho asi najtvrdsi oriesok. Nikto nevie poradit. Skusali ste uz Aloe od Forever Living Products? Alebo golden yaccu? Pocula som ze na kvasinky by mohla pomoct aj niekolkodnova hladovka. Pomaly uz aj nad tym uvazujem....Ach mame to my zeny ale trapenie:(((

odpovedam

xxx2, ale je to tak, bohuzial. nikto nema 100% fungujuci genofond, kazdy ma mutacie. Ked tak dlho mas kvasinky, tak je na mieste ist do imunologickej ambulancie. mne tam tiez dal lekar vymenny listok kvoli neucinnej liecbe a nasli sa mi imunitne defekty. ked mas slabu imunitu, telo si neporadi. uz ta tam mal lekar poslat davno, tak si pytaj vymenny listok.

XXX2

kvasinka, takisto sa trápim už strašne dlho a ide mi to na nervy. Zmenila som už aj lekára, ale akoby neliečili príčinu, iba dôsledky. Na výtoky antibiotiká a vôbec sa nepozrú, čo je ich hlbšou príčinou. Môj prvý gynekológ si už hádam myslel, že som hypochonder.... nie, to len tak zo srandy mám už 2,5 roka problémy. :( Pokúšala si sa donútiť nejakého lekára o vytvorenie tej vakcíny na mieru? A "odpoved" prepáč, ale odpoved, že niektoré ženy majú genetické predispozície k problémom neberiem.